Zeeland Protest tegen Business Park vergeefs PZC 29 Poes reist met vrachtwagen Roepen helpt SCHOUWEN-DUiVELAND 42 en 43 30 Geluidsoverlast verkeer blijft volgens gemeente binnen de normen. www.intratuinvuurwerk.nl d&Ew&i Gezond Elke verkeersdode is er een te veel Zaterdag 15 december 2007 Bewoners Kasteel vieren eeuwfeest Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er komen geen geluids schermen om de woningen aan de [ulianastraat in Zierikzee te behoe den voor verkeerslawaai van het nieuw aan te leggen bedrijvenpark Business Park. De schermen zijn volgens de gemeente Schou- wen-Duiveland niet nodig. De ge meente legt de kritiek van omwo nenden op de plannen naast zich neer. De bewoners van de Julianastraat zijn niet blij met de plannen voor aanleg van het bedrijvenpark. Ze hebben hun mening ook nooit on der stoelen of banken gestoken. Sinds het idee voor Business Park in 2001 gelanceerd werd, trokken zij herhaaldelijk aan de bel. De grootste angst van de omwo nenden is dat het met de komst van het nieuwe bedrijventerrein voorgoed gedaan is met de rust. Zij hebben nu nog aan de achterzij de van hun woningen vrij uitzicht over de polder richting Weg naar De Val, maar kijken straks uit op meubelzaak, autobedrijf of compu terbedrijf, om maar wat te noe men. [ulianastraat-bewoner G. Bouw man diende namens een aantal be woners een zienswijze in tegen de plannen voor Business Park. Bouwman voorspelt geluid- en ver- keershinder en in het verlengde Kritiek van de omwonenden is voor de gemeente Schouwen-Dui- veland geen aanleiding de plan nen voor bedrijvenpark Business Park aan te passen. daarvan waardevermindering van de huizen aan de Julianastraat. Volgens de gemeente loopt het zo'n vaart niet, zo staat in de ant- woordnotitie waarin de gemeente reageert op de bezwaren van de Julianastraatbewoners. Uit recent akoestisch onderzoek zou blijken dat het verkeersgeluid weliswaar toeneemt, maar wel binnen de normen blijft. Een geluidswal of geluidsisolerende maatregelen aan de woningen zijn daarom volgens de gemeente niet nodig. Dat de komst van het Business Park voor de bewoners van de Julianastraat een grote verandering betekent, is de gemeente zonne klaar. Alleen is de gemeente min der pessimistisch over het woonge not van de Julianastraatbewoners. „De ontwikkelingen zullen niet al leen negatief ervaren veranderin gen te zien geven voor omwonen den, maar ook positieve. Met na me het eerder afleiden van het vrachtverkeer naar Zuidhoek en Straalweg zal leiden tot een ver minderde belasting en een verbe terd veiligheidsgevoel in de Julia nastraat." De vrees van landbouwer C. Han- se dat door de komst van Business Park zijn bedrijf'op slot gaat' deelt de gemeente niet. Er komen welis waar drie burgerwoningen bij in het overgangsgebied van stad naar land, maar de kopers weten welke lusten en lasten er aan hun nieu we woning zit. Bovendien, stelt de gemeente, lig gen de nieuwe huizen op voldoen de afstand van het boerenbedrijf van Hanse, wat betekent dat men geen last van elkaar zou moeten hebben. Desalniettemin wordt be- drijfsverplaatsing overwogen. De gesprekken daarover lopen nog. Er is al begonnen met de aanleg van riolering voor het toekomstig bedrijvenpark Business Park. foto Dirk-Jan Cjeltema. ZIERIKZEE - Een kleine cyperse poes uit Duitsland heeft ongewild een trip gemaakt naar Zierikzee. De kat was in het Duitse Soest (Nordrhein-Westfalen) in de laad ruimte gekropen van een vracht wagen. Vervolgens is de wagen ge sloten en 's nachts naar Zeelandia gereden, 350 kilometer verderop. Daar sprong de poes in blinde pa niek uit de laadruimte toen die werd geopend. De verstekeling kroop weg in het magazijn en liet zich in eerste instantie niet pak ken. „Wij hebben het beestje wel kunnen vangen", zegt Lia Storm van stichting Dierenvrienden. Na verschillende telefoontjes naar Duitsland heeft Storm de eigena ren kunnen traceren. Zij komen de kat zondag weer ophalen. BORSSELE - Een 69-jarige man uit de gemeente Borsele heeft donder dagavond door flink te schreeu wen twee ongewenste gasten weg gejaagd. De mannen drongen zijn huis binnen en eisten geld. Toen de man lawaai maakte, gingen ze er zonder buit vandoor. Baby-kinder- kledingen J(\y" positiekleding BtUAUM Kerkplein, Yerseke bruundebeer.nl 'ZEEUWSEv WRjJTfSx* - 1 Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense vijftigplusser doet er alles aan om jeugdig te blijven. Vaak naar de kapper, re gelmatig met zijn dochters op stap, niet roken, matig drinken en veel en vaak hardlopen. Door de polder, langs de Otheense kreek. In een luchtig, blits ge kleurd tenuetje. Deze week belde hij zijn collega's om te zeggen dat-ie wat later op kantoor zou komen, omdat hij eerst een uur tje door de bevroren dreven wou draven. Iedereen verklaarde 'm voor gek, maar hij schoot in zijn sportbroekje en maakte zijn kilo metertjes. Een dag later belde hij weer. De boodschap was als ver wacht: „Ik ben ziek." Dat was niet voor het eerst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55