Binnenland Acht jaar cel voor doden 'behekste' baby :-<3 Wilders beschuldigt De Hoop Scheffer Spijkenisse berispt om cameratoezicht Juichend en toeterend de stad Gefeliciteerd bewoners van de Bevelanden Politie vindt wapenarsenaal bij Groninger 4 Zaterdag 15 december 2007 PZC Kind van één stierf na stelselmatige mishandelingen. met de nieuwe bioscoop Merral bij de Zeelandhallen. Happy Wok, Carambowl en Fitland gefeliciteerd met uw nieuwe buurman gemeente boes 'Navo heeft nooit naar opvolger gezocht voor Nederland bij missie'. Rechtbank: gemeente heeft inbreuk gemaakt op privacy werknemers. Rivierengebied zit er na twee dagen zonder stroom weer warm bij. DEN HAAC - De moeder van de 'be hekste baby' Mehak heeft gisteren een gevangenisstraf van acht jaar gekregen voor de moord op haar dochtertje. Dat heeft de rechtbank in Den Haag besloten. De vader van het anderhalf jaar oude meis je, dat begin vorig jaar overleed door stelselmatige mishandelin gen, kreeg een gevangenisstraf van zes jaar. De tante van Mehak, die door het Openbaar Ministerie (OM) als het brein achter de mis handelingen wordt gezien, moet drie jaar en negen maanden achter de tralies. De officier van justitie had twintig jaar geëist tegen de In diase vrouw. De ouders van Me hak verhuisden in 2004 van India naar Den Haag, om daar voor hun oom en tante te werken. Het meis je was volgens de dictatoriale tante behekst. Ze gaf de ouders veelvul dig de opdracht om Mehak te slaan, om zo de geesten te verdrij ven. Na haar dood constateerden de artsen vijftien ribbreuken en in wendige bloedingen bij het kind. „Mehak is door haar ouders volko men in de steek gelaten", vond de rechter. Het OM hield de Indiase vrouw en haar man verantwoorde lijk voor het medeplegen van moord. „Ze was het brein achter de mishandelingen", aldus de offi cier. De rechtbank zei geen volle dig beeld van de feiten en achter gronden van de zaak te hebben, mede door de vele leugens van al le betrokkenen. Uit alles bleek vol gens de rechter echter wel dat Me hak 'geen schijn van kans' had. „Wat dit weerloze meisje is aange daan, is niet in een strafeis uit te drukken", aldus de rechter. VAN STRAATEN DEN HAAC - De Navo heeft nooit naar een ander land gezocht dat Nederland in 2008 zou kunnen op volgen om leiding te geven aan de Navo-stabilisatiemissie in de Af ghaanse provincie Uruzgan. Vol gens PVV-fractievoorzitter Geert Wilders heeft Navo-baas Jaap de Hoop Scheffer een passage hier over geschrapt uit een verslag van een vertrouwelijk gesprek dat de Tweede Kamer deze week met hem had. Dat zei Wilders gisteren. Hij had De Hoop Scheffer maandag tij dens een onderhoud in Brussel ge vraagd of de Navo ooit, zelfstandig of op verzoek van Nederland, had gezocht naar een ander land dan Nederland om de Navo-troepen in de Afghaanse provincie Uruzgan te leiden. In de oorspronkelijke tekst van het gespreksverslag stond volgens Wilders aangegeven dat de Navo dat nooit heeft ge daan. Het verslag is vervolgens aan De Hoop Scheffer voorgelegd. Maar in de definitieve versie, die inmiddels in de Kamer is rondge stuurd, stond deze passage niet meer. Wilders is daarvan geschrok ken. „Het is ongelooflijk dat een voor mij belangrijk deel van het ge sprek is geschrapt. Het is ook in strijd met de afspraken om het ver slag eerst nog aan De Hoop Schef fer voor te leggen, laat staan dat hij het recht heeft om iets te schrap pen", zei Wilders. Voorzitter Henk Jan Ormel van de TXveede Kamercommissie zei verbaasd te De Hoop Scheffer zou zijn opmer- king dat de Navo nooit heeft ge zocht naar een opvolger voor Ne derland in Uruzgan uit een Ka merverslag hebben geschrapt. ROTTERDAM - De rechtbank in Rot terdam heeft gisteren de gemeente Spijkenisse een veeg uit de pan ge geven voor het heimelijke camera toezicht in 2005. De gemeente heeft destijds een maand lang stie kem camera's opgehangen in acht wijk- en jeugdcentra in de stad, omdat ze vermoedde dat daar straf bare feiten werden gepleegd. Spijkenisse heeft naar het oordeel van de rechtbank laakbaar gehan deld. „Ze heeft op ontoelaatbare wijze inbreuk gemaakt op de priva cy van haar werknemers." De rechtbank heeft de gemeente een voorwaardelijke boete van 24.000 euro opgelegd. Volgens de rechtbank is Spijkenis se nalatig geweest. Ze had bij poli tie, justitie, het College Bescher ming Persoonsgegevens of andere instanties advies moeten inwin nen voordat zij de 24 camera's liet ophangen. Ze had overleg moeten voeren met instanties als provincie of het ministerie van Binnenland se Zaken. Sowieso had Spijkenisse de ondernemingsraad, in elk geval de voorzitter daarvan, van wel zijnsorganisatie De Stuw moeten inlichten. De gemeente overtrad de privacy wetgeving. De centra, „waarin bur gers zich onbespied mogen ach ten", zijn niet voor iedereen toe gankelijk. Ze was geen goede werk gever. „Werknemers hebben nu het idee dat ze met de bespieden de blik van de overheid nergens veilig kunnen zijn." De rechtbank sprak van een verwijtbare keuze om camera's op te laten hangen. Spijkenisse heeft te lichtvaardig tot de inzet daarvan besloten. De gemeente kon gisteren nog niet reageren op het vonnis. zijn over de aantijging van Wil ders. Volgens hem is van tevoren afgesproken dat het verslag zou worden voorgelegd aan De Hoop Scheffer en is het een goede weer gave van het gesprek. Hij vindt het mooi dat de Kamer de gelegen heid kreeg een verslag te maken van dit besloten gesprek. De WD stelt dat al in een eerder gesprek ge bleken was dat de Navo pas van de zomer de brief vond waarin stond dat Nederland na twee jaar (dus in 2008) weg zou gaan. Het zou toen te laat zijn zijn geweest om nog een vervanger te vinden. Volgens de Christenunie was er blijkbaar sprake van 'onduidelijkheid'. Net als de WD vindt ook de Christen- Unie het belangrijk dat dit niet nog een keer gebeurt. Ook volgens de PvdA was uit verschillende ge sprekken duidelijk dat de Navo en de Australische partners niet het idee hadden dat Nederland in au gustus 2008 weg zou gaan. GRONINGEN - De politie heeft in een woning in Groningen een gro te wapenvondst gedaan. Het gaat om een arsenaal aan illegale vuur wapens, waaronder een mitrail leur en enkele explosieven. De 35-jarige eigenaar zei de wapens te hebben verzameld omdat hij wa penfanaat is, maar ook uit angst. De man is aangehouden, zei een politiewoordvoerder gisteren. De verdachte was eerder in een an der strafrechtelijk onderzoek als ge tuige gehoord. Op basis daarvan vermoedde justitie dat hij illegale vuurwapens had. De politie trof in zijn huis een riotgun, pistolen, een geweer, een professionele kruisboog, enkele explosieven en zwaar vuurwerk. Ook ploertendo ders, boksbeugels, vilmessen, traangas en pepperspray behoor den tot de serie gevonden wapens. De verdachte is gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris en zit in voorarrest. ''wat OCHTENP' Cfe-EF 1 IN VRETÊAWA/VAA EEN PRI£0UB8ÊLE WH ItfKEy door Rik Coverde ZALTBOMMEL - De inwoners van de Bommelerwaard koesteren zich sinds gisteravond zeven uur weer in warmte, licht en telefoontjes met familie en vrienden. Juichend en luid toeterend reden ze de stad door en zagen in een steeds groter gebied de donkere hemel oplich ten. Op verschillende plaatsen knalde het vuurwerk, elders spron gen spontaan alarminstallaties op hol. Op de kop af 48 uur nadat een Apachehelikopter de kabels bo ven de Waal doorsneed, werd de stroomtoevoer in het rivierenge bied bijna overal hersteld. Net werkbeheerder Continuon werkte sinds woensdagavond met man en macht aan deze noodvoorziening. Een bombardement van sms'jes kondigde niet alleen het herstel van de stroomtoevoer aan, maar riep mensen ook op vooral niet in paniek te raken als er even later weer een tijdje geen stroom meer was. De toevoer kon nog even ha peren. Zo hadden rond kwart voor negen gisteravond nog niet alle straten in Zaltbommel stroom en zat Ros- sum, buurdorp van Hurwenen, na een korte 'lichtperiode' weer in het donker. Het informatiebombar dement stond in schril contrast met de informatievoorziening de afgelopen dagen. Steeds luider klaagden bewoners van het gebied dat ze niet wisten waar ze aan toe waren. Mensen kregen het devies om naar de calamiteitenzender Omroep Gelderland te kijken en te luisteren, maar dat viel niet mee zonder stroom. Op sommige plaat sen werd de radiozender boven dien door andere stations wegge drukt. Ook het feit dat in een aan tal huizen de kerstverlichting schit terde dank zij een aggregaat, ter wijl mensen een straat verderop in de kou zaten, gaf irritatie. „De afgelopen dagen was de com municatie inderdaad een pro bleem. Daarom zijn we vandaag (vrijdag, red.) brieven aan huis gaan bezorgen", zegt burgemeester Albert van den Bosch van Zalt bommel. „We hebben gedaan wat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4