Zeeland tegen afschieten damherten BenZeker.nl De allerhoogste spaarrente van Nederland? Rechtszaak om geërfde woning Politie neemt boksbeugels en vuurwerk in TE HUUR: BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Compenseer boeren goed voor schade, stelt oud- Oostkappelse. de Jonge Hoek van Dijke H - Kortingen van 16*"68% www.binnenuit.nl Zeeuwse Muzikanten geven kerstconcert met Exaudi fElHUUÜ I MAKELAARDIJ Middelburg, Korte Delft 2 Woon/Werk toplocatie. Centrum. 150m2 wonen êq 150m2 kantoor. 1200,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Vlasmarkt 12 Winkel met bovenwoning in centrum i.o. losse verhuur bespreekbaar 1900,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubileerd 775,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Badhuisstraat 82B Keurig gemoderniseerd 3 kmr-app. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 750,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Hermesweg 3H Multifunctionele bedrijfsunit BOG opp. 90 m2, geschikt voor opslag 575,- p/mnd excl. G/W/E. Excl. BTW Vlissingen, Papaveriaan 7 Eengezinswoning met 3 slpkmrs Nabij centrum en uitvalswegen 635,- p/mnd excl. G/W/E Wemeldinge, Middensiuis 19 Eengezinswoning met 5 slaapkamers. Gemeubileerd/Gestoffeerd. 900,- p/mnd excl. G/W/E Terneuzen, Churchilllaan 962 Prachtig appartement (100 m2) 9e etage, 2 slpkmrs, schitterend uitzicht 725,- p/mnd excl G/W/E www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen B PZC Zaterdag 15 december 2007 33 door Paulus Houthuijs VLISSINGEN - De Zeeuwse Muzikanten, een or kest van mensen met een handicap, spelen van avond in Goes. Ze treden samen op met het Goese Koor Exaudi en leerlingen van de Zeeuw se muziekschool uit Goes en Middelburg. Hoe goed dat klinkt, was donderdag al te horen in woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen (foto), waar de kerst-cd van de Zeeuwse Muzi kanten werd gepresenteerd. Aan die cd werkte het koor Exaudi ook mee. Kees Wesdorp (44) uit Tholen speelt al zeven jaar keyboard in het orkest. „Muziek is echt mijn lust en mijn leven." Hij vindt het gewel dig om samen met het koor op te treden. Ook de bespeelster van de grote trom geniet. „Na een tijdje krijg ik wel last van mijn armen en oren", zegt ze lachend. Het koor en De Zeeuwse Muzikanten hebben al vaker samen opgetreden. Volgens orkestlei der René Koelemaij passen de muziekgroepen goed bij elkaar. Vanavond is de eerste van twee grote kerstcon certen. Volgende week zaterdag is Terneuzen aan de beurt. Het concert in Goes begint om 19.30 uur in kerkgebouw De Hoogte. foto Lex de Meester door Emile Calon OOSTKAPELLE - Tot nu toe heeft Eli- se Geradts zo'n 150 handtekenin gen in en om Oostkapelle ingeza meld tegen de jacht op damher ten. De oud-inwoonster van Oost kapelle vindt dat deze dieren niet afgeschoten mogen worden. Sa men met een aantal kennissen loopt de Middelburgse dit weekein de weer de deuren in haar geboor teplaats af op zoek naar steun. Volgens de provincie leven er mo menteel zo'n 135 damherten in en om de Manteling. Dat is volgens de provincie dusdanig veel dat de populatie teruggebracht moet wor den tot tachtig. Geradts zet vraag tekens bij dat aantal van 135, maar denkt ook dat zo'n aantal best in en om de Manteling kan leven, mits de procedure voor de boeren om schade vergoed te krijgen niet belemmerd wordt door bureaucra tische rompslomp. Dat is volgens veel agrariërs nu een serieus probleem. Ze krijgen de schade, veroorzaakt door de herten, meestal wel vergoed, maar ze moeten veel papieren invullen en lang wachten eer ze het geld op hun rekening krijgen. Dat de dieren in de tuintjes van mensen komen, is volgens Geradts nooit helemaal te voorkomen. Vol gens haar moeten mensen hun tuin gewoon goed afrasteren. GOES - De politie heeft gistermid dag op de Grote Markt een acht tienjarige jongen, uit de_gemeente Borsele aangehouden, die acht boksbeugels bij zich had. Het bezit van boksbeugels is verbo den. Dus werd de jongen aange houden en overgebracht naar het politiebureau. Tijdens verhoor bleek dat hij thuis al diverse stuks vuurwerk had lig gen, waaronder strijkers en ni- traatbommen. Ook dat mag niet. De boksbeugels en het vuurwerk zijn door de politie in beslag geno men. Nadat een proces-verbaal was op gemaakt, kon de jongeman weer naar huis. DEN HAAG - Een Duitser die van zijn oom een huis erfde in de Pel grimstraat in Vrouwenpolder, is naar de Raad van State gestapt. De gemeente Veere wil de man geen ontheffing geven van de Gebruiks- verordening tweede woningen, waardoor de Duitser moet zorgen dat het huis permanent wordt be woond. Dat vindt hij onredelijk. Zijn oom had een ontheffing ge kregen omdat die het huis al bezat voordat de Gebruiksverordening ging gelden. 'Als erfgenaam moet ik ook een ontheffing krijgen', zegt de man. Volgens Veere geldt dat alleen voor rechtstreekse opvol gers. Maar de man erfde het huis van een oom, niet van z'n vader. Uitspraak binnen zes weken. Geniefen van onze verbouwings- uitverkoop i-y rïi modem living easy living S— Volgend jaar maart valt er nog méér te genieten bij Binnenuit: wij gaan uitbreiden! Kom nü naar onze fj0f| Verbouwings-uitverkoop Volop showroommodellen moeten plaatsmaken:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49