beller laat het regelmatig afweten met de regiotaxi meekunnen Tholen zet hoog in Fietsersbond bezorgd over dubbele Sloeweg Alles moet weg! Nu koopjeshoek met: FLY INN TWINZZZ Tholen gaat voor duurzame energie Drie jongens halen kukelende haan weg Voor een heerlijke lunch of diner! Gemeente vraagt een kleine duizend extra ligplaatsen voor havens. 2e fase verbouwingsuitverkoop vanaf dinsdag 11 December 10.00 uur! B PZC Zaterdag 15 december 2007 31 Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 CAFÉ - RESTAURANT ming dan in een lijnbus." Aangeko men in Baarland zijn de bellers nog nergens te bekennen. „Ik ben ook veel te vroeg", zegt Duburck. „Soms is dat niet erg: als er maar één persoon meegaat en die staat er al, hoefje niet te wachten." Nu wel, dus hij zet zijn busje maar om de hoek. Als even later de pas sagiers arriveren, blijken het er maar twee te zijn. „Jullie waren toch met zijn drie ën?", vraagt Duburck aan de scho- lieres. Dat klopt, maar nummer drie kon met haar vader meerij den. Dat was sneller. Fabienne Bom (13) en Shannen van Strydonck (14) gaan dagelijks met de bus van het Ostrea Lyceum in Goes naar huis in Oudelande. Ze nemen bus 25 naar Baarland en gaan het laatste stukje met de bel bus. „He-le-maal niet handig", vindt Fabienne. „We moeten elke dag met de bus, dus elke dag bel len. En als we een keer vroeger uit zijn, kunnen we niet eerder naar huis. Ik heb wel eens om drie uur gebeld voor de bus van vier uur. Toen vonden ze dat ik te laat was. Je moet officieel een uur van tevo ren bellen en daar zijn ze heel streng in." Van Baarland naar Oudelande is niet ver: een minuut later stappen de twee meisjes alweer uit. Nieu we bellers hebben zich nog niet aangediend. „Nu is het wachten tot ik iets van de centrale hoor." In middels is het drie kwartier gele den dat hij uit Goes vertrok en heeft hij welgeteld een minuut lang passagiers in zijn bus gehad. „Dit is wel extreem hoor. 's Och tends is het veel drukker." Na een minuut of tien stilstaan in Oudelande zucht Duburck op eens: „Hier zou ik echt niet willen wonen." Maar de centrale brengt redding: er staan twee passagiers op het Tolplein bij de Westerschel- detunnel. Daar aangekomen blij ken het weer vaste klanten, die on der geen beding met hun naam in de krant willen. Één moet naar Ovezande, de ander naar Elle- woutsdijk. Wel willen ze even kwijt dat de belbus soms gewoon niet op komt dagen. „Volgens mij vergeten ze het bij de centrale door te geven en dan beweren ze dat je niet gebeld hebt. Maar hij is nu mooi op tijd hoor." Andersom gebeurt ook regelmatig, volgens Duburck. „Dan hebben mensen ge beld maar komen ze zelf niet opda gen. Ik had dat vanochtend nog, het komt dagelijks voor." THOLEN - Tholen heeft samen met achttien West-Brabantse gemeen ten afgesproken te werken aan een duurzaam energiebeleid. Ze overhandigden gisteren de Ver klaring van Dussen aan de Provin ciale Staten. Zo willen de gemeen ten een windpark in de regio op zetten. Gft-afval moet over een tijd duurzame energie opleveren. Ook zijn er plannen voor de bouw van grote biomassacentrales en duurzame woningen. STELLENDAM - Drie jongens (17 tot 19 jaar) uit het Goereese Stellen dam waren het beu dat ze al jaren iedere ochtend vroeg werden gewekt door een luidruchtige haan. Ze besloten het recht in ei gen hand te nemen en de haan weg te halen. Met het beest in de hand werden ze echter gesnapt door de politie. Die stelde het dier in veiligheid en gaf de jongens een bekeuring voor 'baldadigheid'. op Zeeland Airport 7 dagen per week geopend vanaf 09.00 uur Calandweg 30, Arnemuiden Na de drukke ochtenduren brengt belbuschauffeur Marcel Duburck heel wat tijd door zonder passagiers, zoals hier in Ovezande. foto Willem Mieras door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen zet hoog in als het gaat om het aantal extra ligplaatsen in jacht havens. Het zouden er 925 moeten worden. B en W hebben die wens bij de provincie neergelegd. De 925 gevraagde plaatsen vormen bijna een derde van de 2950 die de provincie de komende jaren te ver delen heeft in de Oosterscheldere- gio. Dat de gemeente zo hoog in zet, heeft onder meer te maken met een mogelijke nieuwe jachtha ven in de buurt van Gorishoek. Al leen daarvoor worden al zeshon derd ligplaatsen gevraagd. Verder wil de jachthaven Stavenis- se met vijftig plaatsen uitbreiden, en moeten bij de Bergsediepsluis in de toekomst tweehonderd jach ten kunnen aanleggen. De wens daarvoor bestaat al lang. De voor malige veerhaven bij Anna Jacoba- polder biedt volgens het college ruimte voor 75 ligplaatsen. Op dit moment zijn er rond de Oosterschelde zo'n 2700 vaste lig plaatsen en passantenplaatsen, ver deeld over twaalf havens. De pro vincie wil van elke gemeente we ten welke wensen er zijn voor de toekomst om vervolgens te kun nen beoordelen wat de gevolgen zijn voor de vaarbelasting op de Oosterschelde. Ook aan Bergen op Zoom is verzocht duidelijkheid te verschaffen over zijn plannen voor de toekomst. diverse merken zoals Brax, Basler, Jobis, Escada, Luisa Cerano en vele andere merken. blazers, broeken, pulls, rokken, vesten, body's, jassen, etc. Artikelen winter 2007/2008 nu 40% korting (met uitzondering van de lammy's: alleen deze week 50.- extra kassakorting op de reeds afgeprijsde lammv's.) Onze openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 uur tot 17.30 uur en zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl HEINKENSZAND - De Bevelandse af deling van de Fietsersbond maakt zich zorgen over de gevolgen van de verdubbeling van de Sloeweg voor fietsers. De bond denkt dat fietsers de Sloe weg straks alleen nog bij de Stoof- weg en de Molendijk kunnen over steken, schrijft hij in een brief aan het informatiepunt Sloeweg. Daar om pleit de bond ervoor om ook bijde Driedijk, Vleugelhofweg en Staalsweg ongelijkvloerse kruisin gen voor fietsverkeer aan te leg gen. Die zouden volgens de bond eenvoudig gecombineerd kunnen worden met de aan te leggen eco- tunnels, door die wat groter te ma ken. Op die manier wordt voorko men dat fietsers vele kilometers moeten omrijden. De Fietsersbond vindt het 'onbe grijpelijk en ook onaanvaardbaar' als de genoemde 'oversteken' zou den worden afgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47