Z sela i id PZCI29 Goes verwerft strategisch plekje INTRATUIN KOuDÉKERKEfOPEN tu intratuin 't Beest beraadt zich Babbeljongeren aan de deur BEVELANDEN-THOLEN 42 en 43 30 en 31 Lex de Groene verkoopt laatste restje van zijn lokale imperium. T www.intratuinvuurwerk.nl m VAN 12:00T0T, 17:00 ÜUR.V.» Medewerker cultureel centrum verdacht in kinderpornozaak. S\Lum dfa&ejeïi ZEEUWSE Gezond Elke verkeersdode is er een te veel Iedereen moet met de regiotaxi meekunnen Zaterdag 15 december 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het heeft jaren geduurd, maar nu heeft Goes drie hectare grond aan de Westhavendijk voor het woningbouwplan De Goese Schans (voorheen Waterstad) be machtigd. Westhavendijk Onroe rend Goed BV droeg de kavel vlak bij de Ringbrug deze week over. Daarmee verkocht eigenaar Lex de Groene het laatste stukje van wat ooit zijn Goese imperium was. De lap grond omvat de kavel waar op vroeger de garage De Jager stond en verder de percelen van de oude Pitman-locatie, de Ford-garage en de voormalige Peu- geot-garage (nu Sterdome). Ook de kade aan het kanaal Goes-Goe- se Sas van Ringbaan-West tot aan het Geldeloozepad heeft Goes met deze transactie in handen. Toch begint de eerste bouw van de Goese Schans aan de noordzij de van het tot woonwijk om te vormen havenindustriegebied en wel in 2009 op het voormalige AKF-terrein. Daarvoor is een re den. Het college van burgemeester en wethouders wil het komende jaar onderzoeken of de Ringbrug kan worden vervangen door een tunnel. Daarmee kan een einde worden gemaakt aan de files op de ringbaan tijdens de ochtend- en avondspits. De gemeenteraad steunt het on derzoek. Wethouder M. Dieleman verwacht dat eind volgend jaar dui delijk is of de tunnel haalbaar is. pn De gemeente Goes bezit sinds deze week de kop van de West havendijk. Een strategisch gebied met het oog op het woningbouw plan De Goese Schans. De kosten worden geraamd op 15 miljoen euro, waarvan 3,5 mil joen euro al op de plank ligt uit het plan De Goese Schans. Dat be drag was uitgetrokken voor verho ging van de Ringbrug. Komt de tunnel er, dan moet Goes de aansluiting van de nieuwe weg naar Wilhelminadorp op een ande re plek leggen, veel verder van de Ringbrug af Dat heeft weer direc te gevolgen voor de invulling van de pas verworven kavel van De Groene. Met de verkoop heeft de in België wonende ondernemer zijn laatste bezit in Goes verkocht. De Groene (zijn broer Wim deed de Daf-trucks) bezat de dealerschap pen van Volvo, Ford en Peugeot, verschillende grondstukken en di verse winkels in de stad. Hij liet ook het imposante Car Village bou wen langs snelweg A58. Dat ver kocht hij later aan de Bagé Groep. Dat de verkoop van zijn bezit aan de Westhavendijk jarenlang voort sleepte, kwam door een rechts zaak met De Jager Bedrijfswagens, die op de hoek van de Westhaven dijk zat. Dat bedrijf wilde onder een koopovereenkomst met De Groene uit. De procedure ging tot aan de Hoge Raad. COLIJNSPLAAT - De Oirschotse Prinses Irene Briga de was gisteren weer in Colijnsplaat neergestre ken. In eerste plaats met een officieel doel - de beëdiging van de nieuwe lichting militairen - maar voor de schooljeugd was er 's ochtends een militaire 'training'. Met veel ceremonieel werd 's middags de nieuwe lichting militairen van de Bri gade beëdigd. De Prinses Irene Brigade doet Colijnsplaat jaar lijks aan vanwege de bijzondere band met het Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, tel. 0118-551623, www.intratuin.nl door Lilian Dominicus GOES - Het bestuur van podium 't Beest in Goes beraadt zich maan dagavond over wat er gebeurt met de medewerker die verdacht wordt van het bezit van kinderpor no en seks met een minderjarige. De veertigjarige Goesenaar moest zich donderdag voor de rechtbank verantwoorden nadat een veertien VLISSINGEN - Geef geen geld aan jongeren die zich aan de deur uit geven voor ROC-scholieren en col lecteren voor een sponsorloop van hun opleiding. Dat is een waar schuwing van de politie. Die heeft via ROC Zeeland meldin gen gekregen uit de wijk Griffioen in Middelburg en uit verschillende plekken in Vlissingen. De collecte is bedrog, zegt het opleidingsinsti tuut, want dat houdt helemaal geen inzamelactië. Sommige men sen zijn in de truc getrapt. Eén per soon gaf twintig euro. De politie Zeeland verzoekt mensen aangifte te doen en adviseert om de collec tant altijd om een legitimatiebe wijs en een vergunning te vragen. Baby-kinder- kleding en positiekleding -5n°> Kerkplein, Yerseke bruundebeer.nl dorp. In de Tweede Wereldoorlog wisten militai ren te voorkomen dat grote delen van Noord-Be veland onder water kwamen te staan en dat de mannelijke bevolking van Colijnsplaat werd omge bracht. foto Willem Mieras jarig meisje aangifte tegen hem had gedaan. Begin 2005 leerden de twee elkaar via internet kennen, ontmoetten elkaar vervolgens in het echt en hadden uiteindelijk seks met elkaar. Langzamerhand zag het meisje in dat wat de man deed, niet door de beugel kon. Jus titie vond bij een huiszoeking dui zenden films en foto's met kinder porno op zijn computer. De man staat op de loonlijst van 't Beest en werkt voor een school. Hij heeft zich inmiddels ziek ge meld. Tip? redactielSpzc.nl De Terneuzense vijftigplusser doet er alles aan om jeugdig te blijven. Vaak naar de kapper, re gelmatig met zijn dochters op stap, niet roken, matig drinken en veel en vaak hardlopen. Door de polder, langs de Otheense kreek. In een luchtig, blits ge kleurd tenuetje. Deze week belde hij zijn collega's om te zeggen dat-ie wat later op kantoor zou komen, omdat hij eerst een uur tje door de bevroren dreven wou draven. Iedereen verklaarde 'm voor gek, maar hij schoot in zijn sportbroekje en maakte zijn kilo metertjes. Een dag later belde hij weer. De boodschap was als ver wacht: „Ik ben ziek." Dat was niet voor het eerst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45