Zeeland Actie tegen afschieten herten GtoenRik bin n9n uit Dieven verjaagd Kerstbomen Kerstconcerten op Walcheren BenZekerjiI De allerhoogste spaarrente van Nederland? TE HUUR: Oud-inwoonster Oostkapelle komt op voor damherten. Oude sik fluit als mekkerend geitje Tholen duurzaam e Ze vergelijkt en helpt u op weg! de Jonge Hoek van Dijke Verbouwings-uitverkoop Kortingen van 16-68% www.binnenuit.nl w PZC Zaterdag 15 december 2007 I 33 V E R H U U R I MAKELAARDIJ Middelburg, Korte Delft 2 Woon/Werk toplocatie. Centrum. 150m2 wonen en 150m2 kantoor. 1200,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Vlasmarkt 12 Winkel met bovenwoning in centrum i.o. losse verhuur bespreekbaar 1900,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubileerd 775,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Badhuisstraat 82B Keurig gemoderniseerd 3 kmr-app. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 750,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Hermesweg 3H Multifunctionele bedrijfsunit BOG opp. 90 m2, geschikt voor opslag 575,- p/mnd excl. G/W/E. Excl. BTW Vlissingen, Papaverlaan 7 Eengezinswoning met 3 slpkmrs Nabij centrum en uitvalswegen 635,- p/mnd excl. G/W/E Wemeldinge, Middensluis 19 Eengezinswoning met 5 slaapkamers. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 900,- p/mnd excl. G/W/E Terneuzen, Churchilllaan 962 Prachtig appartement (100 m2) 9e etage, 2.slpkmrs, schitterend uitzicht 725,- p/mnd excl G/W/E www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen BORSSELE - Een 69-jarige man uit de gemeente Borsele heeft donder dagavond door flink te schreeu wen twee ongewenste gasten weg gejaagd. De mannen drongen zijn huis bin nen en eisten geld. Toen de man la waai maakte, gingen ze er zonder buit vandoor. door Emile Calon OOSTKAPELLE - Tot nu toe heeft Eli- se Geradts zon 150 handtekenin gen in en om Oostkapelle ingeza meld tegen de jacht op damher ten. De oud-inwoonster van Oost kapelle vindt dat deze dieren niet afgeschoten mogen worden. Sa men met een aantal kennissen loopt de Middelburgse dit weekein de weer de deuren in haar geboor teplaats af op zoek naar steun. Volgens de provincie leven er mo menteel zo'n 135 damherten in en om de Manteling. Dat is volgens de provincie dusdanig veel dat de populatie teruggebracht moet wor den tot tachtig. Geradts zet vraag tekens bij dat aantal van 135, maar denkt ook dat zo'n aantal best in en om de Manteling kan leven, mits de procedure voor de boeren om schade vergoed te krijgen niet belemmerd wordt door bureaucra tische rompslomp. Dat is volgens veel agrariërs nu een serieus probleem. Ze krijgen de schade, veroorzaakt door de herten, meestal wel vergoed, maar ze moeten veel papieren invullen en lang wachten eer ze het geld op hun rekening krijgen. Geradts wijst er ook op dat door stroperij het aantal damherten toch al wordt beperkt. Onlangs nog werd bij de Eendenkooi bij Oostkapelle het koploze kadaver van een hert gevonden. Die kop is volgens bos wachter Piet de Keuning zo goed als zeker meegenomen door een stroper die wil pronken met z'n trofee. Hij beaamt dat er meer wordt gestroopt in de Manteling 1^ Elise Geradts vindt het onnodig damherten af te schieten. De schade die de dieren veroorza ken, moeten boeren zonder veel rompslomp vergoed krijgen. GOES - De fluit klinkt ais een geit, vandaar de bijnaam: sik. Gisteren reed de nieuwste aanwinst van de stich ting Stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) het sta tionnetje van de SGB binnen: een sik uit de jaren '50. De SGB heeft al twee sikken staan, maar deze heeft een bijzonderheid: een hydraulische kraan. Een beetje zoals het rode kraantje van Pluk van de Petteflet, maar dan geel. „De sik is een Locomotor, geschikt voor het kleine rangeerwerk. De rangeerder mag er zelfstandig mee werken en heeft geen hulp nodig van de machinist. We willen deze inzetten bij werkzaamheden aan het tracé" aldus Reinier Zondervan van de SGB. foto Willem Mieras maar durft geen aantallen te noe men. Lo Polvliet van de Beheers- eenheid Walcheren houdt het er op dat per jaar twee tot drie her ten worden gestroopt. Dat stropen is volgens hem niet aan een sei zoen gebonden. Dat de dieren in de tuintjes van mensen komen, is volgens Geradts nooit helemaal te voorkomen. „Met het afschieten van het aantal damherten wordt dat probleem ook niet opgelost." Volgens haar moeten mensen hun tuin gewoon goed afrasteren. De Stichting Duinbehoud is ook tegen het extra bejagen van dam herten in en om de Manteling. Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- op Walcheren en Zuid-Beveland. En gratis stam op maat gemaakt. Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118-470400 •www.groenrijk.nl Zaterdag LIVE MUZIEK van het Nederland jeugd accordeon orkest. THOLEN - Tholen heeft samen met achttien West-Brabantse gemeen ten afgesproken te werken aan duurzaam energiebeleid. Zo wil len de gemeenten een windpark opzetten, grote biomassacentrales en duurzame huizen bouwen. Gft-afval moet duurzame energie gaan opleveren. MIDDELBURG - Op Walcheren wor den dit weekeinde diverse ad- vents-en kerstoptredens gegeven. zaterdag 15 december: Arnemuiden, Rehobothkerk, 19.00 uur: Mannenkoor Eben-Haezer, jeugdkoor Jedid-Jah, gemengd koor Deo Favente. Arnemuiden, kerk van de hervormde ge meente, 19.30 uur: Gemengd koor De Lofzang uit Gouda, kinderkoor Jubilate, gemengd koor De Lofstem. Middelburg, Oostkerk, 19.30 uur: Man nenkoor Con Forza, gemengd koor V.Z.O.S., Schouws Jeugdorkest Zierikzee. Oost-Souburg, De Wijngaard, 20.00 uur: Walchers Kerstkoor, Vlijt en Volharding. Vlissingen, Ter Reede, 19.30 uur: Christe lijk gemengd koor Capella Veerensis. zondag 16 december: Koudekerke, Michaëlskerk, 19.00 uur: De Cantorij en Harmonie Voorwaarts. Vlissingen, Open Hof, 19.30 uur: Gospel koor Inspiration. Oost-Souburg, Hervormde Kerk Oranje plein, 14.30 ur: Ruyterstadsingers. zie ook pagina 41 Genieten van onze verbouwings-uitverkoop modern living easy living Volgend jaar maart valt er nog méér te genieten bij Binnenuit: wij gaan uitbreiden! Kom nü naar onze Volop showroommodellen moeten plaatsmaken:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35