Zeeland PZC Zorg over toekomst Vrouwenpolder 29 Waarschuwing: babbeljongeren aan de deur Kerststukje Havenplein wordt veiliger WALCHEREN 42 en 43 30 Vertrek winkeliers en verkeersdrukte dwingen tot ingrijpen. www.intratuinvuurwerk.nl Gezond Wint Vlissingse Amanda het Songfestival? Elke verkeersdode is er een te veel Zaterdag 15 december 2007 Meerderheid raad voor behoudend toekomstplan Veere Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VROUWENPOLDER - De dorpsraad en de ondernemersvereniging van Vrouwenpolder gaan samenwer ken aan een toekomstplan voor het dorp. Dat moet volgend jaar klaar zijn. Het is duidelijk dat er iets moet ge beuren, vindt Jacco Duvekot van de Ondernemersvereniging Vrou wenpolder. Hij wijst erop dat re cent drie winkels het dorp hebben verlaten: een bakker, een fietsen maker en een makelaar. „Dat is een signaal, want het leidt tot leeg stand. Met de horeca gaat het ge lukkig wel goed." Ook Ron Konings van de dorps raad betreurt deze ontwikkeling. „Wij kunnen daar heel moeilijk iets aan doen. We kunnen niet zor gen dat ondernemers zich hier ves tigen. Maar ik denk wel dat als het klimaat in ons dorp leuk blijft, de winkeliers zullen blijven." De ondernemersvereniging en de dorpsraad zullen begin 2008 een denktank vormen die zich gaat buigen over de inrichting van het centrum, de verkeerscirculatie, de veiligheid op de Dorpsdijk en de Fort den Haakweg en de slechte huisvesting van de school. De in woners worden nauw betrokken bij het maken van het toekomst plan, zegt Duvekot. „We willen het plan breed gedragen krijgen." De dorpsraad en de ondernemers vereniging hadden niet zo lang ge leden ieder afzonderlijk al een toe komstvisie gemaakt. „Wij hebben meer gekeken naar de gezelligheid in het dorp, de ondernemers heb ben logischerwijs meer naar hun belangen gekeken. We moeten nu [Jl De dorpsraad en de onderne- mersvereniging gaan samen een toekomstplan voor Vrouwenpol der maken. De bewoners worden daar nauw bij betrokken. bij elkaar gaan zitten en er samen één plan van maken." De aanleg van de nieuwe N57 in Veere, langs Vrouwenpolder, had het dorp mogelijkheden geboden om een aantal wensen in vervul ling te laten gaan. Nu die weg er niet komt (de oude weg wordt wel veiliger gemaakt), moet gepro beerd worden op een andere ma nier geld te krijgen. „Eerst een plan, dan het geld", schetst Ko nings de strategie. „Maar voor 2010 gebeurt er sowieso niks." VLISSINGEN - Geef geen geld aan jongeren die zich aan de deur uit geven voor ROC-scholieren en col lecteren voor een sponsorloop van hun opleiding. Dat is een waar schuwing van de politie. Die heeft via ROC Zeeland meldin gen gekregen uit de wijk Griffioen in Middelburg en uit verschillende plekken in Vlissingen. De collecte is bedrog, zegt het opleidingsinsti tuut, want dat houdt helemaal geen inzamelactie. Sommige men sen zijn in de truc getrapt. Eén per soon gaf twintig euro. De politie Zeeland verzoekt men sen aangifte te doen en adviseert om de collectant altijd om een legi timatiebewijs en een vergunning te vragen. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense vijftigplusser doet er alles aan om jeugdig te blijven. Vaak naar de kapper, re gelmatig met zijn dochters op stap, niet roken, matig drinken en veel en vaak hardlopen. Door de polder, langs de Otheense kreek. In een luchtig, blits ge kleurd tenuetje. Deze week belde hij zijn collega's om te zeggen dat-ie wat later op kantoor zou komen, omdat hij eerst een uur tje door de bevroren dreven wou draven. Iedereen verklaarde 'm voor gek, maar hij schoot in zijn sportbroekje en maakte zijn kilo metertjes. Een dag later belde hij weer. De boodschap was als ver wacht: „Ik ben ziek." Dat was niet voor het eerst. MIDDELEBURG - Kinderen kunnen woensdag vanaf 13.30 uur kerst stukjes maken op Kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. Deelname kost twee euro. ARNEMUIDEN - Om te voorkomen dat automobilisten opnieuw het water inrijden, worden op het ha venplein in Arnemuiden stootban- den geplaatst. Vorige maand reed een 65-jarige vrouw het Arnekanaal in, omdat ze het water aanzag voor de snel weg. Ze kon snel uit de auto ko men en werd door buurtbewoners opgevangen. De vrouw was de weg kwijt ge raakt en had een verkeerde afslag van de snelweg genomen. vorieten. Zij zingt liever ballads zoals De pest aan pesten, waarmee ze in oktober in Goes de Zeeuw se finale van Kinderen voor Kinderen won. „Maar dat liedje had iemand anders al. Ik baalde heel erg toen ik hoorde dat ik een ander liedje moest zingen. Bij een ballad kun je je stem laten horen." Musicalster wil ze worden. Net als Chantal Janzen en Jamai. Met twee beroepsmusici als ouders is het zingen haar met de paplepel ingegoten. Toch vindt Amanda het juist niet leuk om voor haar ouders te dansen en te zingen. „Oefenen doe ik alleen voor mijn cavia Mico. Meestal zit-ie dan met me mee te piepen."foto Lex de Meester De opnamedag in studio Baarn heeft veel indruk gemaakt. „Je make-up en je haar werd helemaal gedaan en je kreeg ook kleren die je mee naar huis mocht nemen." De mooiste herinnering blijft echter het moment waarop Amanda het po dium op mocht. Met duizend paar ogen, alleen op haar gericht, zong ze het liedje De coolste DJ. Trillerige benen aan het begin. „Maar zodra je be gint te zingen, sta je daar niet meer bij stil", lacht Amanda. „Het was heel leuk om te zien dat ieder een naar je kijkt." De coolste DJ is een up-tempo-nummer - 'je moet erbij dansen' - en zeker niet één van Amanda's fa- door Selma Osman VLISSINGEN - Amanda weet 't, haar ouders, twee juffen en haar beste vriendin Loes. De rest van Nederland komt er vanavond pas achter of Aman da Simons uit Vlissingen het Kinderen voor Kin deren Songfestival van de Vara heeft gewonnen. De show is van tevoren opgenomen. „Ik mag het écht niet zeggen", blijft Amanda al weken tegen iedereen herhalen. De twinkeling in haar ogen spreekt boekdelen. En haar vader knipoogt ook al zo vrolijk. Maar de elfjarige houdt haar lippen op elkaar: „Als iedereen de uitslag weet, gaat er vanavond om zeven uur niemand meer kijken." Baby-kinder- kleding en positiekleding &ILLUYI d&fcd&eA, Kerkplein, Yerseke bruundebeer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31