CZ schakelt hackers in na privacyfout Binnenuit wordt half keer zo groot 'Routeplanners geven gevaarlijke adviezen' AFSLUITING N57 Lek bij zorgverzekeraar legt gegevens potentiële klanten bloot. Zaken breiden uit bij woonwinkelspecialist in Heinkenszand. Stichting: planners sturen automobilisten soms woonerven in. lllegale arbeid in tuinbouw daalt Het Loket splitst zich op in aparte stichting Dure brandstof schrikt autokopers af Drukkerij beste tijdschriftenwinkel TUSSEN NEELTJE JANS EN DE OOST WESTWEG WOENSDAG 19 DEC. 19.30 UUR T/M DONDERDAG 20 DEC. 06.00 UUR PZC Zaterdag 15 december 2007 1 7 DEN HAAG - Computerinbrekers krijgen van zorgverzekeraar CZ ruim baan om tekortkomingen in de beveiliging van de website bloot te leggen. Dat gebeurt nadat door een lek in het systeem ver trouwelijke gegevens van 55.000 potentiële klanten op straat zijn komen te liggen. Een computerprogrammeur ont dekte bij toeval dat via de website van CZ eenvoudig privacygevoeli ge gegevens van potentiële klanten kunnen worden ingezien. Donder dagavond werd het kwetsbare deel van de site, waarop gegevens staan voor aanvraag van een offerte, uit de lucht gehaald. Volgens CZ is het lek nu weer gedicht, al kon de woordvoerder niet zeggen of dat een permanente of tijdelijke oplos sing is. „We dagen de beste hackers uit gaten te schieten in ons systeem", zegt woordvoerder Dirk-Jan Westewoudt. Opvallend genoeg had de program meur het gat in de beveiliging al vorige week bij CZ aangekaart. Toen woensdag bleek dat de site nog altijd zo lek was als een mand je, stapte hij alsnog naar de media. De verzekeraar geeft toe dat er 'een ernstige inschattingsfout' is ge- Een computerlek bij CZ legde sinds vorige week gegevens bloot van potentiële klanten. Vol gens de zorgverzekeraar is de website opnieuw beveiligd. maakt. „Onze eerste inspanningen waren volstrekt onvoldoende, dit had niet mogen gebeuren", aldus de woordvoerder. Experts noemen het lek bij CZ zorgwekkend. Via de website wa ren bank- en sofinummers te ach terhalen, gekoppeld aan namen, adressen en geboortedata. Crimine len kunnen met die informatie bij voorbeeld creditcards aanvragen of verzekeringen afsluiten. Ook kun nen kwaadwillenden zich aan de telefoon voor een ander uitgeven om informatie over de medische geschiedenis van de gedupeerde los te peuteren. Eerder werd bekend dat via de da tabank van Vecozo, een organisa tie voor zorgverzekeraars, eenvou dig vertrouwelijke gegevens van al le Nederlanders zijn in te zien. door Jeffrey Kutterink HEINKENSZAND - De samenwerking tussen winkeliers in woon- en tuinspecialist Binnenuit in Hein kenszand is een doorslaand succes. De winkel wordt verbouwd en een half keer zo groot. Niet alleen verhuist De Vlijt Bed den uit Goes naar' Heinkenszand. Ook breiden de huidige winkels fors uit en komen er nieuwe bij. De Jonge Hoek van Dijke, Louis Hemelaar, Palladio en Van der Poel openden op 11 april 2003 Bin nenuit. Ze hadden geen zin in de zoveelste meubelboulevard. Die zijn er al te veel, vonden de vier ondernemers. Ze kozen ervoor om gezamenlijk onder één dak te gaan zitten, maar wel onder keiharde voorwaarden: niet alleen een geza menlijke presentatie en promotie. Ze maakten ook afspraken over wie wat verkoopt. Dat idee is aan geslagen. Nog geen vijf jaar later wordt op de grond achter Binnen uit een flink stuk aangebouwd. De bestaande winkels worden, net als het assortiment, uitgebreid. Zo gaat De Jonge Hoek van Dijke ook de merken Minotti en Giorgetti voeren. Palladio krijgt een winter tuin. Vormkeukens is een nieuwe zaak en legt zich toe op de ver koop van badkamers en keukens. Ook de inrichting van het pand gaat op de schop. „De centrale hal wordt groter en de indeling an ders", vertelt Jaap de Jonge. „Elke winkel krijgt een aparte ingang." Ondanks alle werkzaamheden zijn de winkels geopend. De verwach ting is dat het vernieuwde Binnen uit op 13 maart klaar is. „Maar er moet nog veel gebeuren. In elk ge val moet het werk op 11 april - het eerste lustrum - zijn voltooid." AMSTERDAM - Veel routeplanners geven levensgevaarlijke adviezen. Door softwarefouten sturen zij au tomobilisten soms woonerven in, tot onaangename verrassing van voetgangers en spelende kinderen daar. Twaalf van de dertien onderzochte planners voldoen niet aan de eisen van verkeersveiligheid, conclu deert de Stichting Onderzoek Navi gatiesystemen. „Die moeten door de overheid verboden worden", zegt Jaap van der Ende, voorzitter van de stichting. „Wij voorspellen een catastrofale ontwikkeling, wan neer routeplanners bij files vaker auto's naar binnenwegen gaan stu- DEN HAAG - De illegale arbeid in de land- en tuinbouw is aan het afne men. In 2006 stuitte de Arbeidsin spectie bij 13 procent van de gecon troleerde bedrijven op illegaal per soneel. Een jaar eerder lag dat nog op 17,5 procent. Dat heeft het mi nisterie van Sociale Zaken gisteren laten weten. Veruit de meeste ille gale arbeiders waren Polen. Sinds mei hebben Polen geen werkver gunning meer nodig. GOES - Het Loket splitst zich op. De cursusmakelaar voor het Zeeuwse bedrijfsleven bereidt zich voor op de toekomst. Het ministe rie van Economische Zaken stopt in 2010 de subsidie. Om te zorgen dat ook daarna cursussen voor Zeeuwse bedrijven kunnen wor den gegeven moet Het Loket zich zelf gaan bedruipen. Een opsplit sing in een afzonderlijke stichting is daarvoor noodzaak. ren, die niet bestemd zijn voor doorgaand verkeer. Die wegen zul len ook vastlopen, waarna de rou teplanners de automobilisten woonwijken in zullen sturen. Dat zal meer verkeersongelukken en meer slachtoffers tot gevolg heb ben." De planners heten in de volksmond al kidkillers, volgens Van der Ende 'helaas juist'. De stichting onderzocht de nieu we generatie routeplanners die op de mobiele telefoon werken. Om dat de resultaten 'schrikbarend' wa ren, bekeken de onderzoekers ver volgens ook de TomToms. Die zak ten ook voor de meeste tests.Tom- Toms reactie: „Onze systemen zoe ken standaard de snelste route en komen dus nooit op kleine wegen. Veiligheid is bij ons een prioriteit. TNO heeft ons systeem eerder dit jaar als veilig beoordeeld." BRUSSEL - Dure brandstof en eco nomische onzekerheid beginnen West-Europeanen af te schrikken bij de aankoop van een auto. In no vember zijn 2,1 procent minder nieuwe auto's gekocht dan dezelf de maand vorig jaar. De verkoop over 2007 tot dusver ligt 0,1 pro cent lager, meldde de Europese branchevereniging van autofabri kanten. Er zijn dit jaar tot dusver 500.000 personenauto's gekocht. MIDDELBURG - De Drukkerij in Mid delburg is gekozen tot beste tijd schriftenwinkel van Nederland. Tij dens het tiende tijdschriftengala in Aalsmeer zijn de Mercurs 2007 uit gereikt. Dit zijn de jaarprijzen voor publiekstijdschriften eri hun makers. Nieuw is de Mercur voor de tijdschriftenretailer van het jaar. Hulde was er voor de wijze waarop de bladen bij de Drukkerij worden gepresenteerd. werkzaamheden O omleidingsroute Rijkswaterstaat voert van woensdag 19 december 19.30 uur tot en met donderdag 20 december 06.00 uur werkzaamheden uit aan de N57 tussen Neeltje Jans vanaf de Dijkgraaf AM Gelukweg en de Oost Westweg. In deze periode is de N57 in beide richtingen afgesloten voor alle verkeer. Neeltje Jans blijft bereikbaar vanuit Schouwen. Houd rekening met een langere reistijd. OMLEIDINGSROUTES Verkeer vanuit Burgh-Haamstede richting Middelburg via de N59, N256 Zeelandbrug en N255. Volg omleidingsroute 2. Verkeer vanuit Middelburg richting Burgh-Haamstede via de N255, N256 Zeelandbrug en I\I59. Volg omleidingsroute 3. Gele borden ter plaatse geven de omleidingsroutes aan. Bij ongunstige weersomstandigheden kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld. Rijkswaterstaat is de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat die zorgt dat verkeer en water op de nationale netwerken kunnen stromen en die werkt aan droge voeten en voldoende en schoon water, www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat Nederland moet door. (ygnAn3d''Bgtëf) INFORMATIE:,WW\AAVANANAARBETER.NL - TELETEKST - RADIO - TELEFOON 0800-B002 (GRAtlSI OES VLISSINGEN ^MÉËli SERGOSKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17