wonen m Anders wonen in hetzelfde huis Rijtjeswoningen saai en allemaal hetzelfde? Nee hoor. De muren staan op dezelfde plek, maar met de inrichting kun je elk huis zijn eigen sfeer geven. Ilze Rike bekeek drie huizen in Oss die dat bewijzen. Consumentenbond geeft uitleg over energielabel Basiclijst VT Wonen handig bij verbouwing Bouwkavel gekocht? Site helpt bij vervolgtraject PZC Zaterdag 15 december 2007 wonen@wegener.nl 024-3650509 Wie vanaf 1 januari 2008 zijn huis wil verkopen, moet een energielabel kunnen tonen. Dat label geeft aan welke energiebesparende maatrege len de eigenaar heeft genomen. Is er dubbel glas? Hoe is de ventilatie? De inspecteur die tot een bepaald energielabel komt, wordt betaald door de huiseigenaar. In de Consu mentengids van december wordt op een rijtje gezet wat zo'n inspectie precies inhoudt. En hoeveel het on derzoek kost: vanaf zo'n 50 euro. Verbouw- of verhuisplannen? Keu kenkriebels? Of tijd voor een nieu we vloer? De zogenoemde basiclijst van VT Wonen, te vinden op www.vtwonen.nl, biedt handige in formatie over producten, materialen en hun toepassingen. Iedere maand groeit de lijst met meer én nieuwe rubrieken. Er is nu keuze uit onder meer haarden kachels, keuken, vloeren, verlichting en kinderkamer. Voor nog meer informatie kan een brochure worden besteld op de site. Bouwkavel gekocht? Allesover-huis- bouwen.nl helpt toekomstige bou wers bij het vervolgtraject. Op de website is informatie te vinden over bouwmethodes, architecten en alle producten in en rondom het huis. Ook kan een checklist worden inge vuld. Er wordt onder meer gevraagd naar de gewenste stijl van de wo ning, gewenste voorzieningen en het beschikbare budget. Wie de lijst invult, ontvangt informatie toege spitst op persoonlijke woonwensen. foto Lex van Lieshout/ANP redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Huis 1 Bewoners: Joke en Ewald Turpijn, de drie kinderen zijn het huis uit. Wonen in het huis sinds: 1976. Bijzonderheden: Al dertig jaar dezelfde opstelling van de meubels. Joke: „We wonen hier sinds de huizen zijn gebouwd, in 1976. De te gels op de vloer zijn nog dezelfde. Ze zijn inmiddels weer helemaal 'in'. Als je ze maar lang genoeg laat liggen, gebeurt dat vanzelf. De op stelling van de meubels is eigenlijk ook nog hetzelfde als toen. De praktische indeling is voor ons belangrijker dan dat het allemaal heel modern is. Er zijn mensen die elke week de meubels anders zetten, maar zo zijn wij niet. We hadden in de jaren zeventig, toen de kinde ren nog thuis woonden, nog wel van die planken aan de muur. Dat is nu een grote kast. We gebruiken de woonkamer echt om te wonen: we drinken er koffie, lezen, kijken tv. En aan de eettafel zitten we met de computer." foto's Maikel Samuels Joke en Ewald Turpijn heb ben hun meu bels al dertig jaar op dezelf de plek staan. Sjennie en Henk van de Ven hebben hun huis vorig jaar ingrijpend verbouwd. Kim en René de Voogt hebben hun spullen gecombineerd. Ze gaan hun huis binnenkort verbouwen. Kim: „In 2004 ben ik hier komen wonen. René heeft later die tierelantijntjes meegenomen. We hebben onze spullen gecombineerd. De bank had ik nieuw gekocht, zijn kleine bankje kwam erbij. Zo is de inrichting vanzelf ontstaan. Sinds kort speel ik weer piano. Ik heb de oude piano van mijn moeder in de kamer staan. Begin volgend jaar gaan we verbouwen. De muren worden gestuukt, het plafond wordt vernieuwd en er komt een andere vloer. Misschien dat we de kamer dan ook anders gaan gebruiken. Nu zit ten we er eigenlijk alleen als er mensen op bezoek komen, om gezellig een wijntje te drinken of zo. Voor andere din gen - lezen, tv-kijken, computeren - hebben we de slaapka mer ingericht als tweede woonkamer." Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Huis 2 Bewoners: Sjennie en Henk van de Ven. Ook zoon Loek woont in het huis, dochter Floortje en zoon Rick zijn het huis uit. Huisdieren: poes en hond. Wonen in het huis sinds: 1996. Bijzonderheden: Vorig jaar verbouwd. Sjennie: „We hebben het vorig jaar helemaal naar onze zin ge maakt. Een nieuwe vloer, een mooie gashaard, alles gestuukt, nieuw plafond, andere deuren. Ik ben er erg blij mee. De muren zijn precies zoals ik wilde, brons metallic geverfd. De gordijnen heb ik er op de kleur bij uitgezocht. Sommige mensen zeggen dat ik witte moet nemen, om het lichter te maken. Maar ik vind dat het precies moet passen bij elkaar. De meubels ook. Ik snuffel alle leuke woonwinkels af Ik koop bijna nooit bij grote ketens. Wat ik het meeste doe in de woonkamer is tv-kijken. Ik ben echt ver slaafd, het is echt een rustpunt als ik thuiskom van mijn werk. Daarom hebben we ook zo'n grote tv aan de muur hangen." Huis 3 Bewoners: Kim en René de Voogt, soms René's zoon Rick. Huisdieren: twee poezen en een hond. Wonen in het huis sinds: 2004. Bijzonderheden: Gaan binnenkort verbouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 122