weerspiegelt je ik 35 wonen S3 age rrf Let op de kleuren. Zorg voor een evenredige verdeling van lampen en ballen. En kies nauwkeurig wat er aan de takken komt te hangen. Een kerstboom optuigen, gaat veel verder dan het kunstje met ballen en piek, weet Jan Vriend. Want de spar of de den van vandaag is een weerspiegeling van je ik. Kijk naar de kerstboom en je weet van wie hij is. Schijt-aan-Sonj a-boom Budget boom Geurige naald moet wijken voor kunst Trendy boom wonen@wegener.nl 024-3650509 Kerst moet je vieren met alles en iedereen waar je van houdt. En laat de schijt-aan-Sonja-familie toevallig van kerstkransjes, chocoladepudding en kokosmakro nen houden! Eerst hingen er nog heel wat bal len in de den, maar die moesten uiteindelijk toch plaatsmaken voor lekkere zoute pringles en felgekleurde petitfourtjes. Je ziet het niet, maar de ster doet niet alleen dienst als piek, maar ook als opbergplaats voor Engelse drop. Natuurlijk haalden ze ook cadeautjes voor elkaar. Inpakken zou zonde zijn. Want kijken naar een lekkere taart is ook al een beetje genieten. Heel vaag vingen ze wat op over dat nieuwe boek van Sonja, maar ze hebben stilzwijgend de afspraak dat ze daar tot oudjaar geen woord aan vuil maken. Dat komt wel weer als de buren vlak voor het vuurwerk over goede voornemens beginnen. Bij een lekkere schaal oliebollen. Sssst. Niks zeggen! Eigenlijk is het geen boom, maar een uit de hand gelopen tak. Stiekem pjes geleend uit het gemeenteplant soen. Je moet toch wat, als je niks te makken hebt. Die paarse slinger kwam ze tegen bij de Action. 89 cent, maar. En die lampjes waren 1,89 bij Kruidvat. Gelukkig hadden ze dat vogeltje van oma nog op zol der. En in die Aldi-tas gevuld met modder staat hij wel niet zo solide, maar wel voordelig. Cadeautjes? Nee! Die chocoladeletters op pakjes avond hebben al zo'n gat geslagen in het budget. En de kerst komt er ook nog aan. Maar ze willen straks de kerstboodschappen onder de boom zetten. Die moeten er toch komen. Dan ziet het er evengoed gezellig uit. I Steeds meer Nederlanders kiezen voor een kunststof kerstboom. Inmid dels staat in de helft van de Nederlandse huishoudens een 'nepboom'. Volgens Milieu Centraal, een onafhankelijke organisatie die consumen ten informeert over uiteenlopende milieuonderwerpen, is de milieubelas ting van de kunstboom en de echte boom ongeveer gelijk. Zo'n tien jaar geleden was de echte boom nog natuurvriendelijker. Doordat de kunst boom veel langer meegaat, is dat verschil gecompenseerd. Voordelen van een kunstboom zijn onder meer de lange levensduur (mi nimaal tien jaar), grote mate van veiligheid (vat geen vlam) en het uiter lijk (naalden vallen niet uit). Nadelen zijn onder meer de minder aangena me geur en de relatief hoge prijs (van circa 10 euro tot ruim 200 euro). I Voordelen van een echte kerstboom zijn onder meer het eigen karakter (unieke exemplaren), de aangename geur en het feit dat bomen met kluit na gebruik in de tuin kunnen worden geplant. Nadeel is de hoge mate van brandbaarheid - zelfs impregneren helpt niet afdoende. Ook worden ech te kerstbomen steeds duurder, omdat de vraag groter is dan het aanbod. '1-4 Reageren? redactie.wonen@wegener.nl PZC Zaterdag 15 december 2007 redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Warme hoek in winterkou De winter komt dichterbij. De ideale tijd om een frisse neus te halen. Maak een boswandeling, ga sneeuw ballen gooien of bezoek een kerst markt. Maar er zijn ook mensen die nu juist gezellig binnen willen zit ten, in een hoekje op de bank met een goed boek en een kerst-cd aan. Zij willen warmte om zich heen, geen winterkou. Jaga heeft dat goed begrepen. Maar de fabrikant van radiatoren weet ook dat de moderne, ruime L-woon- kamer niet zo gemakkelijk warm te stoken is. De oplossing luistert naar de naam Iguana Angula, een radia tor die letterlijk het hoekje omgaat. Zo kan één radiator meerdere delen van een kamer verwarmen. De serie Iguana bevat overigens ook ronde modellen en radiatoren waar aan kapstokken of handdoekhou ders kunnen worden bevestigd (www.theradiatorfactory.com). Bijverwarmen kan ook nog Als de tempe ratuur ver on der nul zakt en de woning niet meer goed warm te krijgen is, kan bijverwar ming uit komst bie den. De'Longhi, al 35 jaar gespe cialiseerd in bijverwar ming, heeft een nieuw toestel op de markt gebracht. Het aardig vormge geven apparaat is geschikt voor bij verwarming in ruimtes tot 55 kubie ke meter. Dus ook handig voor een koude schuur of caravan. Het appa raat is voorzien van een rond draaiende basis en een elektroni sche thermostaat. De TCH 6590 ER kost 99,99 euro, maar hoeft deze winter hopelijk niet tevoorschijn te komen. Al is het alleen maar vanwege de portemon nee: écht energiezuinig is bijverwar ming doorgaans niet (www.delong- hi.nl). foto's CPD De trendy boom? Dat zijn er twee, want dubbel is de trend. "s Dubbel en nét een beetje an- ders. In elementaire kleuren, graag. Zwart en wit dus. Om eens anders te zijn, kregen deze boompjes een badje van paraffine. De ballen zijn in zwart en wit. Het setje komen we dit jaar te gen bij de voordeur van de trendge voelige Tineke en Trudie. Vorig jaar al helemaal in bij de betere straten in Amsterdam-Zuid. Daarna veel be schreven in de damesbladen. Het effect bleef niet uit: nu waait de rage over naar de polder. Géén cadeautjes eronder. Dat hoort niet bij buitenbomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 119