25 reizen Yf F Laat de vorst maar komen REISRflDRR Wie de ijzers wil onderbinden, moet op de vorst wachten of kan naar de overdekte hal gaan. De echte sportieveling wacht niet, maar zoekt het natuurijs in het koude noorden. Wat is dit jaar hot op het ijs? Graadmeter Wintersport is veel meer dan alleen skiën ^é»4 reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 15 december 2007 r f - aggj redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 D Veilige hoofddoek Veiligheid op het ijs gaat bo ven alles. De smartcap be stond als hoofdbescherming al langer, maar nu is er ook een stoere bandana-uitvoe- ring. De cap heeft een 13 mm dikke schuimlaag die een flin ke smak goed kan opvangen. P Prijs 89,95 euro. El www.smartcap.nl Topijzers Wie het echt serieus wil aan pakken, kan niet zonder top- schaatsen. Shani Davis en Carl Verheijen rijden bijvoor beeld op Maple schaatsen. Het type Comet is een van de favorieten voor de lange af standen. P Vanaf 750 euro. www.maple.nl i M Geen koude voeten Schaatsen op natuurijs is voor veel liefhebbers natuur lijk het mooist, maar het kan ook flink koud zijn. Behalve goede sokken, kunnen ook overschoenen een uitsteken de bescherming bieden tegen koude voeten. Onder meer fa brikant Zandstra maakt ze. Bijvoorbeeld model Neopre- ne. Prijs 25 euro SI www.zandstrasport.nl Geen kopje onder Schaatsen tijdens toertochten kan gevaarlijk zijn, zeker voor wie de route niet goed kent. Wie onverhoopt in een wak rijdt, kan zich met de ijspen- nen van Almgrens weer op het droge trekken, zonder dat hij terugglijdt in het koude water. Met het bijgeleverde fluitje kan de aandacht wor den getrokken. Overigens is het verstandig om nooit al leen aan een tocht te begin nen. Prijs ca 16 euro. SI www.almgrens.nl Flitsend over de baan Het ziet er modieus en flit send uit en is nog warm ook: het Thermo schaatspak van Hunter. Het lichaam blijft warm onder alle omstandig heden, terwijl de schaatser zich volledig vrij kan bewe gen. De pakken zijn gemaakt van een dikkere uitvoering van lycra en zijn in vier kleur combinaties te koop. Prijs ca 130 euro. SI www.huntersportswear.nl Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal waren we be nieuwd naar de vraag: hoe ziet uw wintersportvakantie eruit? Wintersport is allang niet meer alleen afdalen van witte pistes. Veel mensen gebruiken de vakantie ook om bij te komen en de accu weer op te la den. Daarbij zijn nevenzaken, hoofdzaken geworden en mag er bijvoorbeeld lekker gegeten wor den. Ook laten mensen zich ver wennen door een butler te huren. „Ik ga altijd eerst op zoek naar een pension en kijk dan pas of het skigebied van alles heeft", ver telt Ada de Bruijn via ReisRa- dar.nl. „Zo'n pension is veel per soonlijker." Voor de vakantiegan gers met een hoger budget, ko men ook steeds meer alternatie ven voor de drukke vijf-sterrenho- tels. Wijnand Peters uit Beusic- hem: „De wintersportvakantie is onze belangrijkste vakantie. Dan laten we ons echt verwennen. Vo rig jaar hebben we een chalet ge huurd. Met onze eigen chef-kok en butler." Uit diverse onderzoeken is geble ken dat Nederlanders graag skiën combineren met lekker eten. Zo als Jaap Dikker uit Vlissingen. Hij reist jaarlijks met zijn vrouw en andere familieleden af naar de Franse Alpen. Het Franse eten is voor hen reden nummer één. „Gezellig samen uit eten na een drukke dag is voor mij het hoogte punt. We besparen ook niet op het eten, maar willen volop genie ten." Wandelen in de sneeuw is de favo riete bezigheid voor Pieter Hooge- veen en zijn vrienden. „Met de mannen kunnen we echt uren door de sneeuw struinen. De vrouwen haken na een uurtje af Die gaan liever santen kletsen in de zon." In de skigebieden is ook een ande re trend te zien. Veel Nederlan ders willen graag sportief bezig en niet te dik terugkomen. Frenk Bek- ker uit Ommen is daarom gaan snowboarden. „Het is een ideale mix: volop genieten en toch niet aankomen in gewicht. Snowboar den is een uitdaging die ik graag aanga. Je ziet het nieuwste van het nieuwste op snowboardge- bied en kunt kiezen uit spectaculaire halfpipes." Kerst komt er aan. Maar niet iedereen viert de donkere dagen in eigen land. Kerstshoppen, winterzon of kerstmarkten. Waar bent u dit jaar met de kerstdagen? Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Vorige week vroegen wij u: wat vindt u het leukste aan wintersport? Met overgrote meerderheid gaven de bezoekers van Reis- Radar aan actief bezig te willen zijn. Daaren tegen kozen er maar weinig voor de après-ski. Slechts negen procent gaat vooral voor de gezelligheid na het skiën op wintersport. Actief bezig zijn 37% De zon 22% (T) De sfeer 15% V) De bergen 14% Q) Après-ski 9% Kilometers maken 2%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 101