Zeeland PZC 'Geef rijksweg N6i aan provincie' De Tjasker vecht voor zwembadje Actie richting Den Haag tegen uitkleden Tragel WD valt over citaat wethouder 25 Jeugd ontdekt volksdansen ZEEUWS-VLAANDEREN 35 26 Pleidooi van CDA aan minister om aanpak te versnellen. Personeel protesteert met blokkade tegen bezuiniging Tragel. Uitspraak dat het niet prettig is naast Polen te wonen 'schandalig' Drummen is een levensstijl Vóór zomer klaarheid over uitbreiding Elisabethhof Sluiskil Vrijdag 14 december 2007 Tip? redtern@pzc.nl door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Het CDA gaat minister Camiel Eurlings (CDA, Verkeer en Waterstaat) maandag voorstellen de rijksweg N6i over te dragen aan de provincie. Zo kan worden voor komen dat hetzelfde gebeurt als met de N57 op Walcheren. Die stond jarenlang op de nominatie om te worden opgeknapt, maar toen puntje bij paaltje kwam werd de operatie afgeblazen, omdat het Rijk 20 miljoen euro tekort kwam. Ook de aanpak van de N61 tussen Hoek en Schoondijke - vorige week door de lezers van de PZC nog aangewezen als een van de ge vaarlijkste wegen van Zeeland - loopt keer op keer vertraging op. Daarom vraagt het CDA Eurlings tijdens de begrotingsbesprekingen over infrastructuur of hij bereid is met de provincie te overleggen hoe de uitvoering van de N61 vei liggesteld kan worden, bevestigt Kamerlid Ger Koopmans. „Daarbij zullen wij de suggestie doen de weg over te dragen aan de provin cie." Met het investerings- en on derhoudsbudget als 'bruidschat' er bij. Voor de verdubbeling van de N61 staat nu 125 miljoen euro in de boeken van het Rijk. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) is blij met het ini tiatief van zijn Haagse partijgeno ten. Hij denkt dat de provincie het PN Het CDA gaat minister Eurlings vragen de rijksweg tussen Hoek en Schoondijke aan de provincie te geven. Zeeland kan de gevaar lijke weg sneller aanpakken. project sneller vlot kan trekken dan het Rijk. Vanwege de lucht kwaliteitsnormen dreigt weer nieuw uitstel. Voor het kabinet is de N61 één van de vele wegen in Nederland, voor het provinciebe stuur een van de gevaarlijkste in Zeeland. „De procedures blijven wel hetzelfde", zegt Poppelaars, „maar de provincie is beter gemoti veerd om ze snel uitgevoerd te krij gen." Als de N61 niet langer een rijks weg is maar een provinciale, scheelt dat ook in de kosten, legt Poppelaars uit. „Anders dan het Rijk hoeven wij geen btw te beta len. Dat scheelt twintig procent op het investeringsbudget. Met het zelfde geld kunnen we dus meer doen. Het bedrag dat we bij de N61 netto extra kunnen inzetten is van dezelfde orde als wat we uit eindelijk bij de N57 tekort kwa men." Overigens vraagt het CDA de minister maandag ook om hulp bij de aanleg van fietstunnels on der de N57, bij Sint Laurens en Serooskerke. Verder wil Koopmans weten hoe het staat met een ander stuk van de N61: de tunnel bij Sluiskil. Met een 'reddingsactie' met zwembadjes, zwemvliezen en waslijnen met zwemkleding blokkeren medewerkers van De Tjasker de ingang van het Tra- gel-hoofdkantoor in Terneuzen. foto Camile Schelstraete terneuzen - „Alle kindjes zwem men in het water. Maar niet in de Tragel en ook niet in de Tjasker. Al le kindjes zwemmen in het water. Kom op Bob, ook die van ons. Plons plons!" Het liedje van 22 medewerkers van orthopedagogisch dagcentrum De Tjasker in Zaamslag liet giste rochtend rond acht uur weinig te raden over. Zij zijn het allesbehal ve eens met de bezuinigingsopera tie die de Stichting Tragel volgend jaar wil doorvoeren. Zo staat on der meer de sluiting van het zwembadje bij De Tjasker op sta pel. Met een heuse 'reddingsactie' met zwembadjes, zwemvliezen en was lijnen met zwemkleding eraan, blokkeerden de medewerkers de ingang van het hoofdkantoor van Tragel in Terneuzen. In de hoop de directie te overtui gen van nut en noodzaak van hun badje. Manager Henny van Regen mortel kreeg een brief uit handen van de werknemers, die hij 'met belangstelling zou lezen'. Eerder was al bekend dat basis school De Regenboog-Wingerd (voor zeer moeilijk lerende kinde ren) in overleg is met Tragel om De Tjasker vanaf augustus 2008 bij de school in Terneuzen te integre ren. Ook bij De Sterre in Clinge wordt het zwembad gesloten, en vervallen de afdeling beweging en de ouderensoos De Babbelaar. In Terneuzen wordt winkel De Snui ter gesloten. pagina 26: Tragel snijdt in de spieren en laat het vet zitten hulst - Een protestbrief aan de re gering over de kortingen op de ge handicaptenzorg is de beste ma nier om te proberen de bezuinigin gen bij de zorgstichting Tragel af te wenden. Wethouder Frank van Driessche van de gemeente Hulst zei dat tij dens de gemeenteraadsvergade ring in antwoord op vragen van de CDA-fractie. Van Driessche heeft inmiddels een eerste onder houd gehad met Tragel. Afgespro ken is elkaar op de hoogte te hou den. Van Driessche verwacht niet veel van een actie van de gemeen te omdat die in financiële zin geen rol speelt in de gerezen problema tiek. Ook PvdA-raadslid Gijs van den Berg uit Terneuzen wil over leg van de gemeentebesturen met Tragel. De fractie wil dat de ge meenten het Rijk manen de bezui nigingen af te wenden. - - door Frank van Cooten sluis - Wethouder Carien Bolijn van de gemeente Sluis moet haar opmerkingen over Poolse en Tsje chische arbeidsmigranten terugne men. Dat eist de WD-fractie. Bolijn sprak begin deze week haar bezorgdheid uit over leegstand van huizen aan de onderkant van de woningmarkt. Ze wil niet dat deze goedkope woningen in het bezit komen van toeristen. „En het is niet prettig om Polen en Tsjechen als buren te hebben." Raadslid Johan Provoost (WD) vindt deze opmerking schandalig. „Zeer kwetsend voor deze bevol kingsgroep. Een domme opmer king van de wethouder." Bolijn blijkt zich wat ongelukkig te hebben uitgelaten. „Wat ik be doelde was dat we moeten voorko men dat deze goedkope woningen worden opgekocht door huisjes melkers die er vervolgens achttien Poolse of Tsjechische arbeidsmi granten in stoppen. Daar moeten we wat aan doen." Haar opmer king sluit aan bij de klacht van veel gemeenten dat het Rijk te wei nig doet om toestroom van goed kope arbeiders uit voormalige oost- bloklanden goed te regelen. vogelwaarde - Zowel de kinder groep als de tienergroep van de Vo- gelwaardse volksdansclub Hava Na- guila presenteert zich zondag 16 de cember aan het publiek. De jonge volksdansers treden vanaf 14.00 uur voor het voetlicht in het club gebouw aan de Populierenstraat. De twee nieuwe groepen timme ren hard aan de weg, en willen ook hun steentje bijdragen aan de festiviteiten rond het veertigjarig bestaan van Hava Naguila in 2008.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69