ZggIsikI College nog in de maak Plan 'Ellewoutsoord' stuit in gemeenteraad op kritiek Goes hecht waarde aan zuivere koffie WINTE MFa! www.onderdetoren.com Plompe Toren in klederdracht Zondag kan Vlissingen alsnog het ijs op Bezoek dé woonwinkel van Middelburg Olmenlaan Middelburg Eerste reacties op idee voor congrescentrum in Fort vooral kritisch. kortingen van Streven naar Fair Trade vergt steun van scholen, horeca en ondernemers. Vanaf morgen 40% korting op de najaars- en wintercollectie ook zondags open WPZC Vrijdag 14 december 2007 27 stadhuis. Volgens de formateur is toen gesproken over het voorlopi ge collegeprogramma. „Maar daar ga ik nog niks over vertellen." Over de invulling van het college is ook gesproken. De coalitie be staat vooralsnog uit vier partijen. Er zijn zelfs namen voor wethou ders genoemd. „Maar daar ga ik na tuurlijk niet over uitwijden. Bin nenkort, waarschijnlijk deze week, komen we weer samen. Laat ons nu maar gewoon ons werk doen." VLISSINGEN - Het gaat lukken hoor! Zondag kan Vlissin gen schaatsen. De tent die vorige week door de harde wind omwoei, staat weer. Vandaag wordt de ijsvloer op nieuw gelegd. Morgenmiddag worden voorzichtig wat proefrondjes geschaatst, zondag vanaf 10.00 uur kan ie dereen het ijs op. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - „Natuurlijk zijn er na men genoemd voor een nieuw col lege in Vlissingen, maar daar ga ik natuurlijk niet over uitwijden." Formateur Els Kuijper voert welis waar het woord voor de vier coali tiepartijen in Vlissingen, maar laat weinig los over de vorming van dat nieuwe stadsbestuur. Maandagmiddag zijn de PvdA, de PSR, de LPV en de WD voor het laatst bij elkaar gekropen op het Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg Binnenkort start de verhuur van: 48 comfortabele nieuwbouwappartementen (Griffioen) Meer info bij Woongoed in Onder de Toren T 0118 650147 door Luc Oggel HEINKENSZAND - Fort Ellewouts- dijk leent zich uitstekend om te worden omgevormd tot een confe rentie-oord en in de Westerschel- de zou mooi een verblijfsaccom- modatie kunnen worden ge bouwd. Dat concept, dat 'Elle- woutsoord' als werktitel heeft, werd gisteravond gepresenteerd aan de Borselse gemeenteraad en andere betrokkenen. Kritische reac ties voerden de boventoon. De ge BURGH-HAAMSTEDE - De Plompe Toren langs de Oosterschelde ge huld in Zeeuwse klederdracht en met de voeten in het water. Als het aan de organisatie van de Kunstschouw ligt, wordt het in 2009 werkelijkheid in de vorm van een tijdelijk kunstproject. Een meente Borsele denkt al langere tijd na over een toeristisch-recrea- tieve ontwikkeling van de Wester- scheldekust. Het maakt deel uit van de zogeheten 'Borsatlas', de en kele jaren geleden vastgestelde toe komstvisie voor Borsele. De ge meente heeft de bureaus NoBeach en architectenbureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft een 'open op dracht' gegeven om een visie te ontwikkelen die de leefbaarheid Aan de Borselse gemeenteraad werd gisteravond het concept 'El- lewoutsoord' gepresenteerd: het Fort als congrescentrum en een hotel in de Westerschelde. Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. WWW.JOOSSEINTERIEURS.Nt eerste stap is deze week gezet met een vrijstelling van de provincie op de Natuurbeschermingswet. „Daar zijn we blij mee, maar met veel meer spanning nog wachten we op een besluit over ons subsi dieverzoek", zegt Marjolijn van den Adel van de Kunstschouw. van het gebied een oppepper kan geven. In de ogen van de plannen makers is dat een 'totaalproduct' van hoge kwaliteit, gebaseerd op de ontmoetings/conferentiemarkt. Meer concreet zou Fort Ellewouts- dijk kunnen worden ingericht als congrescentrum voor tweehon derd man, overigens zonder het monument zelf aan te tasten. In de Westerschelde zou dan een ver- blijfsaccommodatie moeten verrij zen. Veel raadsleden reageerden kritisch en terughoudend. Ze toon den zich overvallen door de in moordtempo gehouden en met marketingtermen doorspekte pre sentatie. door Frank Balkenende GOES - Goes wil Fair Trade-ge- meente worden. Die titel is pas te behalen als bijvoorbeeld de lokale horeca 'eerlijke' koffie en choco mel schenkt. Dat geldt ook voor scholen, verenigingen en kerken. Werk aan de winkel dus in Goes. Niet zozeer voor de gemeente zelf, die overigens zelf al Max Have- laar-koffie serveert, maar wel voor het COS Zeeland, centrum voor in ternationale samenwerking. Die or ganisatie zet een werkgroep op die ervoor moet zorgen dat het Goese doel ook praktijk wordt. Goes wordt per 1 januari een zoge heten Millennium Gemeente. Ze onderschrijft daarmee één van de doelen van het project van de Vere niging van Nederlandse Gemeen ten: eerlijke wereldhandel. Zorg dat koffie- en cacaoboeren in de Derde Wereld een eerlijke prijs ontvangen voor hun landbouwpro ducten. Het college vindt de Fair Trade-ti- tel ook passen in het Afrikajaar dat Goes heeft gekozen als thema voor in 2009. De gemeente gaat zelf ook na of de spullen die ze zelf in koopt ook duurzaam en 'eerlijk' zijn. Te denken valt aan hardhout dat is geproduceerd in productie- bossen. Het is de bedoeling dat Goesenaren uit allerlei organisaties en bedrijven een plaats krijgen in de werkgroep. Niet alleen de We reldwinkel, maar bijvoorbeeld ook ondernemers en winkeliers, want wil je werkelijk de leefomstandig heden van boeren, ambachtslie den en werknemers in arme lan den verbeteren, dan moet heel Goes de handen ineenslaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53