Binnenland Akkoord aanpak telefoonterreur Kamer: geen heffing op milieubelastend vlees m Woordvoerders Donner vervolgd voor computerinbraak persdienst Lucia de B. niet vrijgelaten 4 I Vrijdag 14 december 2007 PZC CREDION Zo gunstig mogelijk investeren? Bel-me-niet-register en maximumtarief voor 0900-nummers. Tien jaar celstraf Honden jagen 31 voor dodelijke overval schapen de dood in Groningen is stad met meeste alleenstaanden Vrouw doodde dochter en daarna zichzelf Bedenktijd voor burgemeester Willeme Duo krijgt tien jaar voor doden winkelier I I www.credion.nl Hoe? Bel (0113) 25 33 11 Ondernemend in krediet voor ondernemers Credion, Piet Heinstraat 2 b, 4461 GL Goes, e-mail zeeland@credion.nl DEN HAAG - Staatssecretaris Frank Heemskerk (Economische Zaken) en de Tweede Kamer zijn het giste ren eens geworden over het aan pakken van de 'telefoonterreur'. Er komt niet alleen een wettelijk verplicht bel-me-niet-register dat mensen moet vrijwaren van onge wenste telefonische verkooppraa tjes, maar ook een maximumtarief voor 0900-infórmatienummers die de consument nodig heeft, bij voorbeeld om een helpdesk te raadplegen. Er bestaat al een bel-me-niet-regis- ter, dat is opgezet door het bedrijfs leven, maar dat werkt in praktijk niet goed doordat niet alle onder nemingen zich houden aan de fat soensregels. Een wettelijke ver plichting moet nu ook de slecht- willende bedrijven buitenspel zet ten. CDA-Tweede Kamerlid Jos Hessels wil een stap verder gaan. Hij kondigde een voorstel aan om de bedrijven te dwingen tot num merherkenning, zodat de consu ment weet over welk bedrijf hij kan klagen bij een meldpunt. Volgens Heemskerk lost dat niet het probleem op dat mensen toch op vervelende tijdstippen lastig ge vallen worden door een rinkelen de telefoon. Bovendien is nummer herkenning eenvoudig te omzeilen en zijn er hoge kosten aan verbon den, aldus de PvdA-bewindsman. Bedrijven die zich niet houden aan de regels van het bel-me-niet-register riskeren in de toekomst een boete van 450.000 euro, die kan worden opgelegd door toezichthouder Opta. Kamer en kabinet hebben een akkoord bereikt over de aanpak van ongewenste telefonische ver kooppraatjes. Er komt onder meer een bel-me-niet-register. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) vervolgt drie voorlichters van het ministerie van Sociale Za ken wegens het inbreken in com puters van de persdienst GPD. Het gaat om onder anderen twee woordvoerders van minister Piet Hein Donner. Zij worden beticht van computervredebreuk. Ook een inmiddels opgestapte journalist van de GPD wordt ver volgd, meldde het OM gisteren. Hij had wachtwoorden aan de voorlichters gegeven, waarmee zij in de computers konden zoeken naar nog niet gepubliceerde artike len over de minister. In november deed de GPD (Geas socieerde Persdiensten) aangifte van computervredebreuk. De twee woordvoerders van Don ner zijn oud-journalisten van de GPD, die zijn overgestapt naar het ministerie. Het OM vervolgt ook de chef van de twee 'omdat hij ge weten moet hebben dat zijn mede werker illegaal inlogde op het GPD-netwerk, en niet ingreep'. De Kamer vreest overigens dat de hardnekkige kwaadwillenden on der de zogeheten telemarketeers kunnen uitwijken naar het buiten land, maar ziet daarin geen reden om af te zien van wetgeving. Nadat Heemskerk in een vorig overleg nog lijnrecht tegenover de Kamer stond, werden zij het giste ren wel eens over de 0900-num- mers. De Kamer wilde aanvanke lijk wettelijk vastleggen dat de con sument bij 0900-nummers niet hoeft te betalen voor de tijd dat hij moet wachten. Heemskerk zag daarin geen heil, omdat bedrijven dit makkelijk zouden kunnen om zeilen. Ook Kamerlid Van Dam, die eerder aankondigde desnoods zelf met wetgeving te komen, kon zich nu vinden in de aanpak van Heemskerk. Aanpak van misbruik én een maxi mumtarief moeten voorkomen dat de klant moet betalen terwijl hij onnodig lang aan de lijn wordt gehouden. DEN HAAG - De Haagse verpleeg kundige Lucia de B. blijft vastzit ten. Staatssecretaris Nebahat Albay- rak van Justitie heeft dat gisteren laten weten aan de advocaat van de verpleegkundige. De B. zit een levenslange straf uit voor de moord op zeven ziekenhuispatiën ten. Deskundigen twijfelen echter aan haar schuld, omdat er geen recht streeks bewijs bestaat tegen Lucia de B.. Advocaat Stijn Franken van de verpleegkundige had eind okto ber gevraagd de straf van zijn cliënt te onderbreken, nadat de Commissie evaluatie afgesloten strafzaken het Openbaar Ministe rie had geadviseerd bij de Hoge Raad te vragen om herziening van haar zaak. DEN HAAG - Het plan waarmee Mi lieudefensie wil bereiken dat de veehouderij in Nederland minder intensief en minder milieubelas tend wordt, krijgt geen bijval van een meerderheid in de Tweede Ka mer. Dat bleek gisteren tijdens de laatste bespreking van burgerinitia tief'Stop fout vlees' van Milieude fensie. CDA, WD, Christenunie, SGP en PW vinden de voorstel len niet haalbaar. PvdA en SP ga ven aan geen ja tegen het comple te pakket voorstellen te kunnen zeggen. „We zeggen ja op onderdelen, maar kunnen niet het geheel omar men. De heffing op vlees is zo'n cruciaal onderdeel en wij willen Wl Een meerderheid in de Tweede Kamer gaat niet akkoord met de voorstellen van Milieudefensie om de veehouderij minder inten sief te maken. niet dat boeren opnieuw afhanke lijk worden van overheidssteun", aldus de PvdA. Ook de SP wijst de vleesheffing af „Jammer, ons plan was net iets te ruig", stelde Wouter van Eek (Mi lieudefensie). Hij was wel blij dat het debat heeft plaatsgevonden. „De zorg van veel mensen is ge hoord, maar er is nog een lange weg te gaan." Volgens hem zijn nog niet alle partijen rijp voor de 'omschakeling' die onder meer een halvering van de veestapel en een heffing op niet-duurzaam ge produceerd vlees behelst. Vooral het CDA stelde zich vol gens Van Eek stroef en terughou dend. Ger Koopmans (CDA) vindt de voorstellen niet nodig en stelde dat boeren hun inkomen zien da len en zijn aangewezen op over heidssteun. „Boer noch milieu wordt hier be ter van", concludeert hij. Verklede actievoerders protesteren in Den Haag tegen de bio-industrie. Gis teren sprak de Kamer over het burgerinitiatief 'Stop fout vlees'. foto Frouwkje Bijlstra/GPD SCHEIOÈN KlJK WEt- l/Alk VIT! AMSTERDAM - De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren twee man nen (25 en 23) tot tien jaar cel ver oordeeld voor de overval en het doodschieten van een winkelier in Amsterdam-Noord. De twee pro beerden 8 februari in avondwinkel La Nuit de halsketting van de 29-ja- rige eigenaar af te pakken. Bij de worsteling ging het pistool van een van de overvallers af en werd de eigenaar dodelijk getroffen. GRONINGEN - Groningen is de stad in Nederland met de meeste een persoonshuishoudens, blijkt uit het Statistisch Jaarboek van de ge meente. Van alle huishoudens be staat 44 procent uit één persoon. Dat is niet alleen te danken aan het hoge percentage studenten. Ge zinnen kiezen er steeds vaker voor om niet meer in de stad maar in de regio te gaan wonen. UTRECHT - Honden hebben in Ab coude 31 schapen de dood inge jaagd. De dieren zetten het in pa niek op een lopen en belandden in een sloot. Zeven schapen kon den door de eigenaar en politie mensen worden gered. Zeker drie beesten liepen gewond in de wei. Volgens de politie moet de slach ting zijn aangericht door minstens twee honden. De honden en de ei genaar zijn spoorloos. ENSCHEDE - Na bijna twee maan den onderzoek is justitie er zeker van dat een 37-jarige Enschedese zelf haar dochter van 16 heeft doodgeslagen in haar woning. De vrouw heeft daarna zelfmoord ge pleegd. Aanvankelijk sloot justitie niet uit dat beiden slachtoffer wa ren van moord en dat de dader daarna geraffineerd een zelfmoord van de moeder in scène had gezet. DINKELLAND - Burgemeester F. Wil leme van Dinkelland laat op zijn vroegst volgende week woensdag weten of hij al dan niet vrijwillig opstapt. Die afspraak hebben de burgemeester en Commissaris van de Koningin G. Jansen. De ge meenteraad heeft dinsdag het ver trouwen in de burgemeester opge zegd. Willeme voelt zich echter ge steund door de massale steun van de inwoners van zijn gemeente. AMSTERDAM - De rechtbank in Am sterdam legde gisteren twee man nen (25 en 23 jaar) conform de eis van de officier, celstraffen op van tien jaar voor het overvallen en do den van een winkelier in Amster dam. Bij de overal poogde het duo de winkelier diens ketting te ont futselen. Daarbij ontstond een worsteling, waarbij het pistool van een overvaller afging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4