Sport Lente aan de CÖTE D'AZUR Menner Leo Paauwe na lange afwezigheid terug op de bok De Kunder speelt na de winterstop bij Biervliet KRA5.NL boek online of bel 0900 - 9697 Oefenmarathon is generale repetitie voor districtskampioenschap Van der Graaff zit in Dubai in achterhoede 's Lands Welvaren deelt de punten Trainer Cees de Smit en Yerseke uit elkaar John de Frel vertrekt bij Rillandia 8-daagse busreis naar Van der Valk Hotel in Saint Aygulf TOPAANBIEDING: supervoordelig én mondain genieten aan de Franse Zuidkust! waarom zou je verder zoeken 45 I Vrijdag 14 december 2007 PZC door René van Stee NISSE - De mendag was altijd een belangrijk onderdeel van Indoor Zeeland in Goes, maar zoals be kend gaat dit hippische spektakel dit jaar niet door. De menners in de regio vonden echter dat er iets voor in de plaats moest komen. Al snel was er een alternatief gevon den: Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland is morgen het decor van een oefenmarathon. Het is meteen ook de generale re petitie voor een nog grootser eve nement op dezelfde locatie. Want op 5 januari wordt voor het eerst op Zeeuwse bodem het indoor menkampioenschap van het dis trict West gehouden. Leo Paauwe is beide wedstrijden van de partij. De 53-jarige menner uit Nisse zat het afgelopen jaar noodgedwongen aan de kant als gevolg van een val tijdens een wed strijd in Heinkenszand. Daarbij brak hij twee ruggenwervels en be schadigde hij onder meer zijn stuit je. „De herstelperiode was enorm afzien. Het zag er ook eventjes heel somber uit. Er werd zelfs ge vreesd voor een dwarslaesie. Maar gelukkig ben ik weer goed opge krabbeld", vertelt hij. Leo Paauwe is niet alleen blij dat hij samen met zijn groom (te ver gelijken met een bakkenist bij mo torcross) Ada Steketee weer op de bok zit, ook is hij tevreden dat er dit jaar toch een aansprekende in door menwedstrijd in Zeeland wordt gehouden. Vooral de opzet spreekt hem aan. Want in princi pe kan iedereen meedoen. Dit be tekent dat naast Paauwe niet al leen Zeeuwse menners zoals Edwin Dellebeeke, Lou Willemse, Christiaan Provoost en Jan-Wil lem de Jonge hun opwachting ma ken, maar ook een aantal Belgen en beginnelingen. Bovendien is de talentvolle jongeling Bram Char- don, zoon van wereldtopper IJs brand Chardon, aanwezig. Nog mooier vindt Leo Paauwe het dat op 5 januari het indoorkam pioenschap mennen van het dis trict West (Zeeland, Zuid- en Noord-Holland en Utrecht) naar Nieuw- en Sint Joosland komt. Hij noemt dit een bekroning voor het goede werk dat de Zeeuwen voor de mensport doen. Het succes van de twee Zeeuwse indoor meneve- nementen staat volgens Paauwe, viervoudig districtskampioen en onder meer winnaar van Indoor Zeeland in 2002 en 2006, bij voor baat vast. „Want in Goes was het altijd volle bak. Het lijkt me sterk dat dit in Nieuw- en Sint Joosland niet zo zal zijn." Paauwe meet de populariteit ook af aan het aantal Menner Leo Paauwe maakt mor gen tijdens de oefenmarathon in Nieuwland zijn rentree. Hij was lange tijd uit roulatie na een on geluk tijdens een wedstrijd. Leo Paauwe en Ada Steketee in actie met het paard Dex voor de wagen. foto Willem Mieras door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Biervliet heeft na de winterstop de beschikking over een spits met ervaring. Mare de Kunder (41), voormalig spits van onder meer Sluiskil, Hoek en Ter- neuzen en trainer van Zaamslag en RIA W, heeft besloten zijn voetbalschoenen weer aan te trek ken. Vanavond traint hij voor het eerst bij de zondag-vierdeklasser. De Kunder werd vorige week ge polst door trainer Rob van den He mel. Hij stapte onlangs op als trai ner bij RIA W. Het trainen van de zondag-vierdeklasser combineerde hij met het trainerschap bij het tweede team van Zaamslag. „Dat blijf ik doen", zegt hij. „Rob vaiT den Hemel (trainer Biervliet) heeft mijn komst eerst aan zijn spelersgroep voorgelegd. Die jon gens waren enthousiast en dat ben ik nu eigenlijk ook wel." De Kunder kwam in februari 2006 als speler van Zaamslag 2 voor het laatst in actie tijdens een officiële wedstrijd. Het regelen van over schrijving en het bemachtigen van een spelerspas moet daardoor geen problemen opleveren. Indien Mare de Kunder fit blijft en van waarde blijkt te zijn voor Biervliet, kan hij in de tweede competitie helft onder meer aantreden tegen zijn voormalige ploeg RIA W. inschrijvingen. Want organisator de Zeeuwsche Menvereniging ver wacht dik zestig combinaties in ru brieken zoals de enkelspannen po ny's, paarden en trekpaarden en het tweespan pony's. Op 5 januari doen er naar schatting tachtig com binaties mee. Leo Paauwe wil niet vooruitlopen op zijn resultaten. Zijn grootste winst vindt hij dat hij na zijn zware ongeval weer meedraait in het circuit. Ook steekt hij een pluim op de hoed van Ada Steketee. Want door haar inspanningen hebben Paauwes twee ruinen, onder wie het 'win- naarspaard' Dex, niet het hele jaar stilgestaan. „Toen ik dit najaar weer begon, voelde het meteen vertrouwd aan. Dat was een gewel dige ervaring." De menmarathon in Nieuw- en Sint Joosland bestaat uit een combinatie van een vaar- digheidsproef en twee hindernis sen. De eerste manches beginnen om 9.00 uur. De finales in de diver se rubrieken beginnen rond 19.00 uur. In de rubrieken tweespan paarden en tweespan trekpaarden zijn geen finales. Ook is er 's och tends een jeugdrubriek. DUBAI - De van origine Thoolse profgolfster Marjet van der Graaff is slecht begonnen aan de Dubai Ladies Masters. Na de eerste dag van het hoog gedoteerde toernooi staat ze 103e. Voor de achttien ho les had ze 81 slagen nodig. Daar mee eindigde ze op 9 boven par. De enige Nederlandse prof in het vrouwengolf ligt liefst zeventien slagen achter op de nummer één. KWADENDAMME - Het vierpunten- duel in poule vier van de vierde di visie driebanden tussen 's Lands Welvaren 2 en Catering van Peer/'t Pleintje eindigde onbeslist. Daardoor blijft het dringen onder aan de ranglijst. Hekkensluiter blijft Veilingzicht met 6 punten, 's Lands Welvaren en Welkom staan op 7 en van Peer komt op 8. Sylvia Eckel en André Schouwenaar zorg den voor de winstpartijen. YERSEKE - Voetbalclub Yerseke neemt aan het eind van het sei zoen afscheid van zijn trainer Cees de Smit. Het bestuur van de zater dagvierdeklasser vindt het na drie jaar samenwerken tijd voor een nieuwe oefenmeester. Yerseke staat momenteel op dg. tweede plaats met 23 punten uit dertien wedstrijden, dertien pun ten achter koploper SKNWK. RILLAND - Trainer John de Frel ver trekt aan het eind van dit seizoen bij Rillandia. De oefenmeester uit Bergen op Zoom en het bestuur van de derdeklasser hebben beslo ten het aflopende contract niet te verlengen. De Frel is aan zijn twee de seizoen bezig bij Rillandia. Vo rig seizoen degradeerde hij met de Bevelandse ploeg uit de tweede klasse. Momenteel bezet Rillandia de 4e plaats in de derde klasse A. Supervoordelige lentespecial naar zonnig Zuid-Frankrijk! Op veler verzoek heeft KRAS in de heerlijke voorjaarsmaanden februari, maart en april wederom een 8-daagse busreis naar de prachtige Cöte d'Azur samengesteld. En ook nog eens supervoordelig... want deze reis boekt u al vanaf slechts 298! Hierbij verblijft u in een uitstekend hotel, direct aan zee en dichtbij het centrum van de gezellige bad plaats Saint Aygulf. Voorgaande jaren was deze reis razend populair. Ook dit jaar verwachten we een enorme belangstelling, wees er dus snel bij want VOL= VOL! REISPROGRAMMA IN 'T KORT Dag 1: per bus vertrekken we naar Midden- Frankrijk voor de tussenovernachting. Dag 2: aankomst in Saint Aygulf, middag vrij. Dag 3 t/m 6: vrije dagen. Aanrader: boek ons excursiepakket bij zodat u de hoogtepunten van de Cöte d'Azur niet hoeft te missen! Dag 7: terugreis.Tussenovernachting Frankrijk. Dag 8: aankomst in Nederland. UITGEBREID EXCURSIEPAKKET 79 Absolute aanrader: boek ons excursiepakket bij en maak uitgebreid kennis met de hoogtepun ten van de Cöte d'Azur! We brengen een bezoek aan Nice met een prachtig oud centrum en het mini-vorstendom Monaco, wereldberoemd om o.a. het Koninklijk Paleis en Monte Carlo.Tevens maken we een tocht door de unieke natuur van de Grand Canyon du Verdon. En het mondaine St.Tropez staat ook op het programma. VAN DER VALK HOTEL SAINT AYGULF Dit 3-sterren hotel ligt direct aan de zee en dichtbij het centrum van de badplaats Saint Aygulf. Het beschikt o.a. over sfeervolle lounge met bar, uitstekend restaurant en buitenterras. INCLUSIEF: vervoer Nederland-Saint Aygulf v.v. per comfortabele touringcar, 2 x tussen overnachting in Midden-Frankrijk inclusief ontbijt, verblijf in Van der Valk Hotel Saint Aygulf*** in een 2-persoonskamer inclusief ontbijt. Febr. 16 €298 Mrt. 22-29 €329 Febr. 23 €339 Apr. 5-12 €339 Mrt. 1-8-15 €298 Apr. 19 €349 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/resevering zie www.kras.nl/28051 s!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39