'Geef rijksweg N6i aan de provincie' Jaar cel geëist voor inbraak in Goese Golf V&D VERMEI J-WENSINK Sten cate Sten cate GRATIS Raadslid pikt weigering tot antwoord niet Pleidooi van CDA aan minister om l aanpak te versnellen. Een explosief gesprek Inbreker stelt mishandeld te zijn door directeur golfclub. Speciaalzaak Simon Klokstraat 21 Goes Tel. 0113-215563 www.speciaalzaaksimon.nl Lingerie Astrid Weststraat 17 Kapelle Tel. 0113-342776 Connies Bodyfashion Dorpsstraat 39 Heinkenszand Tel. 0113-561137 Marpi Fashion Noordstraat 42 Kamperland Tel. 0113-372464 Geopend do- vrij- zaterdag De Zeeuwse Sok Dreef 4 Yerseke Tel. 0113-574515 V D Goes Schuttershof 8 B PZC Vrijdag 14 december 2007 I 33 door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAC - Het CDA gaat minister Camiel Eurlings (CDA, Verkeer en Waterstaat) maandag voorstellen de rijksweg N6i over te dragen aan de provincie. Zo kan worden voor komen dat hetzelfde gebeurt als met de N57 op Walcheren. Die stond jarenlang op de nominatie om te worden opgeknapt, maar toen puntje bij paaltje kwam werd de operatie afgeblazen, omdat het Rijk twintig miljoen euro tekort kwam. Ook de aanpak van de N61 tussen Hoek en Schoondijke - vorige week door de lezers van de PZC nog aangewezen als een van de ge vaarlijkste wegen van Zeeland - loopt keer op keer vertraging op. Daarom vraagt het CDA Eurlings tijdens de begrotingsbesprekingen over infrastructuur of hij bereid is met de provincie te overleggen hoe de uitvoering van de N61 vei liggesteld kan worden, bevestigt Kamerlid Ger Koopmans. „Daarbij zullen wij de suggestie doen de weg over te dragen aan de provin cie." Met het investerings- en on derhoudsbudget als 'bruidschat' er bij. Voor de verdubbeling van de N61 staat nu 125 miljoen euro in de boeken van het Rijk. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA, verkeer) is blij met het ini tiatief van zijn Haagse partijgeno ten. Hij denkt dat de provincie het project sneller vlot kan trekken dan het Rijk. Vanwege de lucht kwaliteitsnormen dreigt weer nieuw uitstel. Voor het kabinet is de N61 één van de vele wegen in Nederland, voor het provinciebe stuur een van de gevaarlijkste in Zeeland. „De procedures blijven wel hetzelfde", zegt Poppelaars, „maar de provincie is beter gemoti veerd om ze snel uitgevoerd te krij- C5EF1C3 1 Kijk voor de atnemodellen en voorwaarden op www. gerörif ?r^>- er< r jodefwijzigsngen vo&b&v. %2S*lic -v <jokkg l/m Dorpsplein 4 - 4424 CA Wemeldinge Tel. 0113-626 166 gen." Als de N61 niet langer een rijksweg is maar een provinciale, scheelt dat ook in de kosten, legt Poppelaars uit. „Anders dan het Rijk hoeven wij geen btw te beta len. Dat scheelt twintig procent op het investeringsbudget. Met het zelfde geld kunnen we dus meer doen. Het bedrag dat we bij de N61 netto extra kunnen inzetten is van dezelfde orde als wat we uit eindelijk bij de N57 tekort kwa men." Overigens vraagt het CDA de mi nister maandag ook om hulp bij de aanleg van fietstunnels onder de N57, bij Sint Laurens en Seroos- kerke. Verder wil Koopmans weten hoe het staat met een ander stuk van de N61: de tunnel bij Sluiskil. Het CDA gaat minister Eurlings vragen de rijksweg tussen Hoek en Schoondijke aan de provincie te geven. Zeeland kan de gevaar lijke weg sneller aanpakken. BURGH-HAAMSTEDE - Twee jongens van zestien en zeven tien jaar oud hebben woens dagavond met zwaar vuur werk een telefooncel opgebla zen in Burgh-Haamstede. Rond 20.00 uur werden de be woners van de Noordstraat opgeschrikt door een dave rende knal. Het glas lag enke le tientallen meters ver en van de telefoon zelf was niet veel meer over. De daders zijn inmiddels aangehouden. Op de kamer van één van de jongens is nog een tas met vuurwerk gevonden. De poli tie heeft die in beslag geno men. De schade bedraagt en kele tienduizenden euro's. foto Marijke Folkertsma SINT-MAARTENSDIJK - RFT-raadslid R. Klippel is boos. Tijdens de com missie bestuurszaken vroeg hij de ze week aan wethouder Heijboer wat de werkelijke kosten van een paspoort en identiteitskaart zijn. Hij kreeg geen antwoord. Klippel wil weten wat de werkelij ke kosten zijn, omdat hij vindt dat de gemeente niet meer aan de bur gers mag vragen. Toen een ant woord uitbleef barstte de bom bij de oppositie. A. van de Sande (CU) sprak zelfs van 'onfatsoenlijk gedrag' door de wethouder. Een meerderheid van PvdA, VYD, SGP en CDA gaf echter aan dat He ijboer niet hoefde te antwoorden. „Maar wat zij vinden doet er hele maal niet toe", vindt Klippel. „Ik heb als raadslid recht op informa tie." Die heeft hij overigens een dag later wel gekregen, maar hij wil het er toch niet bij laten zitten. „Dit soort toestanden mogen niet meer voorkomen." door Emile Calon MIDDELBURG - De Britse verdachte maakt er volgens officier van justi tie H. den Hartog een gewoonte van bij golfclubs in te breken. Op 14 september dit jaar was de Goe se Golf zijn doelwit. Terwijl de 41-jarige man kleding en golfmateriaal aan het inladen was, arriveerde de gealarmeerde di recteur. Met zijn auto blokkeerde hij de uitgang van de golfclub, zo dat de Brit het terrein niet kon ver laten. De inbreker probeerde dat toch, maar botste tegen de wagen van de directeur. Vervolgens ont stond er volgens de officier een worsteling, waarbij over en weer klappen werden uitgedeeld. Vol gens Den Hartog was de directeur vreselijk bang omdat hij vreesde dat er nog een tweede inbreker in het spel was. Nadat de gearriveer de politie de Brit had geboeid, gaf de directeur de man uit frustratie nog een trap. Dat had hij volgens de officier niet mogen doen. De Brit verklaarde dat hij de wor- stelling niet had uitgelokt. Na de botsing was hij op de grond gaan liggen, omdat hij dacht dat hij te maken had met politie. Vervol gens zou de directeur hem hebben mishandeld. De officier eiste een celstraf van een jaar. Haar eis is zo hoog, zei ze, omdat de man al vaker veroor deeld is voor inbraken bij golf clubs," onder meer in Duitsland en Luxemburg. Advocaat Kouijzer pleitte voor een celstraf gelijk aan het voorarrest. De man zit al ruim drie maanden vast. Ook vindt ze dat de man strafvermindering moet krijgen omdat hij mishan deld zou zijn door de directeur. Uitspraak 27 december. www.tencate.org feel> th& di>ffer&nc&> 3+1 Bij aankoop van 3 producten, het 4e gratis Combineren uit verschillende Ten Cate collecties is mogelijk, m.u.v de Kids Gift Pack, de collectie Day Night en de Promopack Men en Women. Laagstgeprijsde product is gratis. Actie loopt t/m 12-01-2008.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35