GS zien kind achter cijfers niet TURKIJE 2008 Amsterdamse politieagenten mogen niet meer blowen Schouwse tieners filmen explosies HET WEER Bewolkt Dow Chemical in zee met oliebedrijf Koeweit 36 Duizenden nog in het donker Zeeuwse Rekenkamer constateert missers in aansturing jeugdzorg. Laatste betonstort voor viaduct Sloelij K RAS l\l L. I boek online 3 Word ook abonnee! 3° www.pzc.nl Vrijdag 14 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 295 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Claudia Sondervan MIDDELBURG - De provincie moet het boetekleed aantrekken bij de problemen in de Zeeuwse jeugd zorg. Zowel Provinciale Staten als het dagelijks bestuur bemoeien zich te veel met desorganisatie van Bureau Jeugdzorg en hulpverlener AZZ en hebben te weinig zicht op de situaties van de jongeren om wie het gaat. De provincie verza melt niet de juiste informatie om goed beleid te maken. Dat conclu deert de Rekenkamer van Provin ciale Staten. Die onderzocht de ma nier waarop de provincie de jeugd zorg aanstuurt. De aansturing schiet op diverse punten het doel (kinderen snel en goed helpen) voorbij, ziet de Rekenkamer. Zo wordt te zeer gerekend op het ver minderen van de wachtlijsten door inzet van intensieve pedagogi sche thuishulp, waarvoor mensen en middelen worden vrijgemaakt door plaatsen in tehuizen te schrappen. Het moet immers bin nen het budget blijven. Maar dat daardoor de wachtlijst voor tehui zen groeit, de thuishulpwachtlijst inmiddels tot een jaar kan op lopen en betere samenwerking met kinderbeschermers spaak loopt, is onvoldoende doorzien. „Provinciale Staten en Gedeputeer de Staten moeten echte keuzes ma ken", vat voorzitter J. Verburg van de Rekenkamer samen. Gedeputeerde Staten (GS) wijzen de conclusies op enkele punten af W* Provinciale en Gedeputeerde Sta- ten moeten echte keuzes maken over de inhoud en maatschappe lijke betekenis van jeugdzorg, vindt de Rekenkamer. Ze zijn het oneens met de kritiek dat de provincie de verantwoor ding voor het preventieve jeugdbe leid te zeer bij de gemeenten laat, en dat tehuisplaatsen te snel zijn afgebouwd. Ook de aanbeveling om strakkere afspraken te maken bij nieuwe jeugdzorgprojecten wij zen ze af Verdere inhoudelijke ei sen zijn niet gewenst, want de pro jecten horen bij het reguliere jeugdzorgwerk, vinden ze. Zeeuws platform voor jeugdzorg cliënten ZPJC en Klaverblad Zee land reageren geschrokken op het rapport, maar delen de mening van de Rekenkamer. De belangen- ARNEMUIDEN - Prorail begint dinsdag met het storten van beton voor het laatste stuk spoorviaduct over de A58 tussen Arnemuiden en Lewedorp. Het viaduct moet half maart helemaal klaar zijn. Voor de andere viaducten Op vakantie naar de Turkse zon? Waarom zou je verder zoeken, want ook voor een strandvakantie bent u bij KRAS aan het juiste adres! Van luxueuze ultra all inclusive resorts tot kleinschalige appartementen, de keuze is aan u. Aan de Turkse Rivièra hebben wij de nieuwste resorts met vele faciliteiten in deze brochure opgenomen. De prijzen zijn vlijmscherp en u profiteert ook nog eens van hoge kinderkortingen! Naast talloze strandbestemmingen vindt u in deze brochure ook blue cruises, waarbij u in een traditionele houten boot de kust verkent. Wellicht kiest u voor één van onze nieuwe rondreizen, zoals De schatten van Turkije of De Zwarte Zee en Anatolië. Ons advies: Boek vroeg en profiteer van extra hoge kortingen! Vraag de brochure aan via www.kras.nl/brochures die Prorail maakt voor de Sloelijn, ligt de deadline voor het einde van dit jaar. Dat bij de Jonker Fransweg is al klaar, die bij de Bernhardweg en de Europaweg bijna. foto Peter Buteijn waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 =i AMSTERDAM - Het is 'onwenselijk' dat agenten van het Amsterdamse politiekorps in hun vrije tijd blo wen. Dat staat in de nieuwe ge dragslijn voor alcohol-, drugs en medicijngebruik die de Amster damse korpsleiding opstelde in sa menspraak met de ondernemings raad. „Een agent heeft een voorbeeld functie. We moeten collega's er van bewust maken dat er anders een verkeerd beeld van de politie ontstaat", verklaart Frank Giltay, behartigers zijn tegen de krimp van tehuizen en delen de conclu sie dat thuishulp als middel heili ger lijkt te worden dan het doel. Er moet meer aandacht komen voor de kinderen die achter de wachtlijsten schuilgaan, vindt R. Tomasoa van het ZPCJ. „Als alle kinderen die door wachtlijsten geen gebruik kunnen maken van jeugdzorg op de Markt van Middel burg gaan staan, staat die vol." Het subsidieverzoek van ZPCJ voor een onderzoek naar de ver wachtingen en tevredenheid van jongeren in de jeugdzorg is voorlo pig aangehouden. ZIERIKZEE - Drie jongens uit Zierik- zee hebben een aantal, volgens de politie levensgevaarlijke, explosies gefilmd en op internet gezet. De tieners (twee van 14 en een van 15 jaar) maakten zogenaamde staalbommen: stalen buizen met kruit erin, die ze tot ontploffing brachten om zo gemeentelijke ei gendommen te vernielen. Op deze manier bliezen zij ook een fietsen stalling, verkeersborden en een vuilnisbak op. Om beurten film den de jongens het geweld en zet ten dat op YouTube. De politie spreekt van een levensgevaarlijk spel en gaat de schade - honder den euro's - op de inmiddels opge spoorde daders verhalen. Agent mag in vrije tijd best een joint opsteken Kerstmis is te commercieel geworden eens .TflHHHH 74% oneens(26% aantal reacties: 756 Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. voorzitter van de ondernemings raad. Als agent zit je in een glazen huis, zegt Giltay. „Je kunt je in een kroeg niet volladen en dan zwal kend over straat gaan, terwijl je daar tijdens je werk tegen op treedt." Alle agenten van het korps krijgen volgend jaar een brief met de ge dragslijn. Van eventuele sancties te gen agenten die blowen, wordt in de gedragslijn geen melding ge maakt. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 lil 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1