Sdo r* Kerkhove maakt indruk tegen Krajicek Dees Sport pakt titel in bedrijfsvolleybal Mesu en Minderhoud favoriet 'RBH: Tennisster uit Zierikzee verliest slechts met 7-5 en 6-4. B-rijders te kloppen deelnemers op ZK marathonschaatsen. Kampioen wint van Zaman Sport in herfstcompetitie. Piëdro Schweertman trots op zevende plaats Oranje op WK Koudekerkenaar hoeft in slotduel met India niet meer te squashen. 't Bierwinkeltje is de weg kwijt Platjouw favoriet in titelstrijd driebanden RBH is dé winterbcifidenspecicilist PZC Donderdag 13 december 2007 45 Lesley Kerkhove tenniste een verdienstelijke wedstrijd tegen Michaëlla Krajicek op de Masters in Rotterdam. „Het spel van Krajicek lag mij wel", zei de zestienjarige Zierikzeese na afloop. foto Rob Kamminga door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Net zestien is Lesley Kerkhove, maar de Zierikzeese ten nisster maakte gisteren heel veel indruk op het NK indoor voor se nioren. In de eerste ronde van de zogenoemde Masters hield ze Mi chaëlla Krajicek, de nummer 33 van de wereld, onverwacht lang bij. De debutante verloor slechts met 7-5 6-4, een eindstand waar voor ze zelfs applaus van haar te genstandster oogstte. Het had natuurlijk ook 6-0 6-0 kunnen worden. Krajicek, die vo rig jaar op haar zeventiende al voor de derde keer de Masters won, is een wereldtopper. Ze pak te al meerdere WTA-titels en stond dit jaar zelfs in de vierde ron de van Wimbledon. Kerkhove daarentegen is een groentje. Ze is groot in Zeeland en speelt al veel internationale jeugdtoernooien, maar staat eigenlijk nog onderaan de tennisladder. Tot gisteren had ze nog geen plaats op de wereld ranglijst. Op de baan van het Topsportcen trum in Rotterdam was er echter nauwelijks verschil tussen de twee speelsters. Dat kwam doordat Kerkhove, net terug van twee jeugdtoernooien in Florida, haar beste tennis liet zien. Ze was abso luut niet bang voor haar opponen- te, speelde zeer agressief en dwong Krajicek, die kampt met een pols blessure, soms tot het aangaan van lange rally's. In de hele partij, die zo'n vijf kwartier duurde, sprokkel de Kerkhove liefst 52 punten bij el kaar, terwijl Krajicek er maar der tien meer verdiende. „Het ging superlekker", zei Kerkho ve, die Krajicek bij drie servicebeur ten geen enkel punt toestond. „Ik wist dat ik aanvallend moest spe len. Ik had toch niets te verliezen. En gelukkig ging alles goed. Ik maakte bijna geen fouten van ach teruit." Tot 5-5 liep de eerste set ge smeerd voor Kerkhove. Ze had zelfs nog geen breekpunt tegen ge had. Maar toen dat wel gebeurde - op 30-40 in haar zesde servicega- me - sloeg Krajicek gelijk toe. Ze kwam op 5-6 en maakte de set met 5-7 uit. In de tweede set bleef de Zierikzee se zelfverzekerd tennissen en weer pi* Lesley Kerkhove (16) verdient haar eerste punten voor de WTA-ranglijst. Zij maakt in janua ri haar debuut op het jeugdtoer- nooi van de Australian Open. GOES - Erwin Mesu en Andries Minderhoud gaan als favorieten van start op het Zeeuwse kam pioenschap marathonschaatsen, dat morgenavond vanaf 22.00 uur in Breda verreden wordt. Mesu (Middelburg) en Minder houd (Waarde) maken dit jaar deel uit van het peloton B-rijders dat strijd om de KNSB Cup. Met name Mesu rijdt zich wekelijks in de kijker. Zijn aanvalslust is nog niet bekroond, maar de wedstrij den die hij reed waren een uitste kende voorbereiding op het ZK. Ook Minderhoud laat de laatste weken progressie zien en lijkt op tijd klaar voor de titelstrijd. Niels Goverse uit Kapelle is op pa pier de grootste concurrent van het favorietenduo. Ook Mark van der Weijden (Middelharnis) en Maarten janse jr (Wolphaartsdijk) zijn mannen die zich niet zonder slag of stoot gewonnen zullen ge door Jan Roovers TERNEUZEN - In enkele klassen wa ren de kaarten al geschud, maar op de slotdag van de herfstcompe titie van de Terneuzense bedrijfs- volleybalbond (BeVoBo) was voor een paar teams nog wat te halen. In de hoogste klasse gingen de nummers één (Dees Sport en twee (Zaman Sport) voor een goed bezette tribune in een recht streeks duel voor de meest aanspre kende BeVoBo-titel. Na de 25-16-zege in de eerste set zag het er even naar uit dat Zaman Sport de twee punten achterstand die het in de reguliere competitie had opgelopen (30-32), goed zou ma ken en voor een verrassing zou zor gen. De wat later binnen gekomen Guido de Beule van Dees Sport (dat met vijf spelers aan de wed strijd was begonnen) stelde daar na echter orde op zaken. Met 25-22 in de tweede en 23-21 (na 21-21) in de derde en laatste set won Dees Sport met 2-1 en kon de kam pioensfoto worden gemaakt. In de B-klasse kwamen TeVoRe en de Politie Sportvereniging (PSOVZ) de zaal in met de opdracht om de degradatie te ontlopen. TeVoRe verloor met 3-0 van Delta, PSOVZ pakte een 2-1-zege tegen Voorwaarts. Door die resultaten degradeert TeVoRe. In de D-klasse was de 2-1-overwinning van Schel- desport op Echo Audio ruim vol doende voor kampioenschap en promotie. In de kantine van Sport centrum Vliegende Vaart werden na afloop de kampioenen van de vijf klassen gehuldigd. De voor jaarscompetitie begint met 40 teams op 8 januari. hield ze lang stand. Maar na de 4-3 voor Kerkhove vond Krajicek het welletjes: ze pakte acht punten op rij (waarbij ze dus op love brak) en kwam op 4-5. In de laatste ga me kreeg Kerkhove nog wel haar eerste kans om haar tegenstand ster te breken, maar met een ace serveerde Krajicek die weg. Daarna maakte ze de partij snel uit. „Met zo'n zware tegenstandster in de eerste ronde was ik eerst niet echt blij, maar het spel van Kraji cek lag mij achteraf gezien wel", vertelde Kerkhove. „Zij houdt er niet van te pielen. Zij is, net als ik, aanvallend ingesteld en speelt de ballen hard en strak over het net. Ik kon daar mooi in mee gaan." Hoewel Kerkhove haar eerste-ron- departij verloor, verdiende ze giste ren vierhonderd punten voor de WTA-ranglijst. Ze heeft nu dus een notering. Komend jaar hoopt ze iets te klimmen op de senioren- ranking. „Ik ga dan wat fiiture- toernooien spelen in Nederland." Maar eerst wacht haar in januari een trip naar Australië. In Melbour ne debuteert ze op het jeugdtoer- nooi van de Australian Open. „Ik moet eerst kwalificaties spelen, maar hoop toch minimaal op de tweede ronde van het hoofdtoer nooi. Als ik tennis zoals vandaag, moet dat toch wel lukken." door Roeland van Vliet GOES/CHENNAl - Koudekerkenaar Piëdro Schweertman (24) is giste ren op het WK squash voor lan denteams met Oranje als zevende geëindigd. „Maar één keer eerder heeft Nederland het beter ge daan", meldde hij trots vanuit In dia. „Dat was in 1991, toen Neder land zesde werd. Maar toen deden er minder landen mee." Oranje speelde gisteren om de ze vende plaats tegen het gastland. Nadat Laurens Jan Anjema en Dylan Bennett wonnen en de stand op 2-0 brachten, deed de par tij van Piëdro Schweertman er niet meer toe. Deze werd dus ook niet meer gespeeld. De Walcherse nummer vier van Nederland kwam tijdens zijn WK-debuut vier keer in actie. Hij won zijn partijen tegen Taiwan en Zweden en verloor tijdens de ont moetingen met Pakistan en Enge land. „Ikzelf was vooral blij met mijn wedstrijd tegen Zweden. Daarin kwam ik wel onder druk te staan, maar hield ik gelukkig stand. Voor een groentje als ik is het toernooi goed verlopen." Voor het team was de 2-1-overwin- ning op Pakistan het belangrijkst. Schweertman: „Pakistan is één van de belangrijkste squashlanden. Daar worden mensen met een racket in hun hand geboren en daar komen ook tal van squashle- gendes vandaan. Dat we met zo'n jonge ploeg van Pakistan wonnen, was heel mooi." Engeland, dat gis teren wereldkampioen werd door in de finale Australië te verslaan, versperde vervolgens Oranjes weg naar de halve finales. Schweertman moet in januari weer aan de bak voor Oranje. Ne derland speelt dan in Wales oefen duels met Wales en Schotland. Een maand later is het NK in Am sterdam. ven. Bij de veteranen maakt Flip Salomé (Breskens) dit seizoen de dienst uit. Voor hem komt de grootste tegenstand van Kees Cijsouw uit Oostburg, Adriaan Pro voost uit Domburg, Leo Janse (Yer- seke) en de verrassing van dit sei zoen Ed de Looze uit Zierikzee. Bij de vrouwen zijn de Bevelandse zussen Francien en Corina Wisse favoriet, zeker nu de Walcherse Martje Wisse niet heeft ingeschre ven. De organisatie is in handen van de SCC De Poel uit Goes. SAS VAN GENT - De driebanders van 't Bierwinkeltje uit Terneuzen zijn in de vierde divisie drieban den groot de weg volledig kwijt. Gisteren werd thuis een zware ne derlaag geleden tegen 't Pleintje uit Sint Willebrord, 0-8. 't Bierwinkeltje - 't Pleintje 0-8: Joke Breur-A. Heeren 18-30, 51; Joni Sander- se - P. Verstijlen 20-25, 45; Piet Boot - J. Verstijlen 24-25, 84; Ruud van Velzen - G. Heeren 12-20, 47. GOES - Biljarter Theo Platjouw van de club HGL/KOT'86 is komend weekeinde in Goes de te kloppen man tijdens het persoonlijk kam pioenschap driebanden hoofdklas se. De Axelaar staat als eerste ge plaatst. Zijn streekgenoten Eddy van Goethem van Den Ouden Arend en Meerten Dallinga van SBC hebben ook kans op een po diumplaats. Herkent u mij nog7 bieoflm h0nk6ns2bnd 8.v. ujujlu riedam.nl Bezoek ons san de Schouwersweg 66 in Heinkenszand of bel: 0113 - 56 77 50 6000?fl*ll t J;'JJ VKOESraJCTt Mmessmm w 'ajkóhama tiri-s^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68