Sport Kerkhove maakt indruk tegen Krajicek Van Ewijk bijna zeker van ATB Cup !RI)H Tennisster uit Zierikzee verliest slechts met 7-5 en 6-4. Bij de vrouwen is de strijd nog enigszins spannend. Green Team zevende jacht in Ocean Race Dekker start op EK niet op 100 vrij Engelse voetbalbond Vijf oefenduels voor wil Fabio Capello Oranje op weg naar EK Ajax gaat in zee met Chinezen Belg Michaël Wiggers een jaar geschorst Piëdro Schweertman trots op zevende plaats Oranje op WK Koudekerkenaar hoeft in slotduel met India niet meer te squashen. R6H is dé winterbandenspecialist B pzc Donderdag 13 december 2007 45 Lesley Kerkhove tenniste een verdienstelijke wedstrijd tegen Michaëlla Krajicek op de Masters in Rotterdam. „Het spel van Krajicek lag mij wel", zei de zestienjarige Zierikzeese na afloop. foto Rob Kamminga door Roeland van Vliet rotterdam - Net zestien is Lesley Kerkhove, maar de Zierikzeese ten nisster maakte gisteren heel veel indruk op het NK indoor voor se nioren. In de eerste ronde van de zogenoemde Masters hield ze Mi chaëlla Krajicek, de nummer 33 van de wereld, onverwacht lang bij. De debutante verloor slechts met 7-5 6-4, een eindstand waar voor ze zelfs applaus van haar te genstandster oogstte. Het had natuurlijk ook 6-0 6-0 kunnen worden. Krajicek, die vo rig jaar op haar zeventiende al voor de derde keer de Masters won, is een wereldtopper. Ze pak te al meerdere WTA-titels en stond dit jaar zelfs in de vierde ron de van Wimbledon. Kerkhove daarentegen is een groentje. Ze is groot in Zeeland en speelt al veel internationale jeugdtoernooien, maar staat eigenlijk nog onderaan de tennisladder. Tot gisteren had ze nog geen plaats op de wereld ranglijst. Op de baan van het Topsportcen trum in Rotterdam was er echter nauwelijks verschil tussen de twee speelsters. Dat kwam doordat Kerkhove, net terug van twee jeugdtoernooien in Florida, haar beste tennis liet zien. Ze was abso luut niet bang voor haar opponen- te, speelde zeer agressief en dwong Krajicek, die kampt met een pols blessure, soms tot het aangaan van lange rally's. In de hele partij, die zo'n vijf kwartier duurde, sprokkel de Kerkhove liefst 52 punten bij el kaar, terwijl Krajicek er maar der tien meer verdiende. „Het ging superlekker", zei Kerkho ve, die Krajicek bij drie servicebeur ten geen enkel punt toestond. „Ik wist dat ik aanvallend moest spe len. Ik had toch niets te verliezen. En gelukkig ging alles goed. Ik maakte bijna geen fouten van ach teruit." Tot 5-5 liep de eerste set ge smeerd voor Kerkhove. Ze had zelfs nog geen breekpunt tegen ge had. Maar toen dat wel gebeurde - op 30-40 in haar zesde servicega- me - sloeg Krajicek gelijk toe. Ze kwam op 5-6 en maakte de set met 5-7 uit. In de tweede set bleef de Zierikzee se zelfverzekerd tennissen en weer Lesley Kerkhove (16) verdient haar eerste punten voor de WTA-ranglijst. Zij maakt in janua ri haar debuut op het jeugdtoer- nooi van de Australian Open. hield ze lang stand. Maar na de 4-3 voor Kerkhove vond Krajicek het welletjes: ze pakte acht punten op rij (waarbij ze dus op love brak) en kwam op 4-5. In de laatste ga me kreeg Kerkhove nog wel haar eerste kans om haar tegenstand ster te breken, maar met een ace serveerde Krajicek die weg. Daarna maakte ze de partij snel uit. „Met zo'n zware tegenstandster in de eerste ronde was ik eerst niet echt blij, maar het spel van Kraji cek lag mij achteraf gezien wel", vertelde Kerkhove. „Zij houdt er niet van te pielen. Zij is, net als ik, aanvallend ingesteld en speelt de ballen hard en strak over het net. Ik kon daar mooi in mee gaan." Hoewel Kerkhove haar eerste-ron- departij verloor, verdiende ze giste ren vierhonderd punten voor de WTA-ranglijst. Ze heeft nu dus een notering. Komend jaar hoopt ze iets te klimmen op de senioren- ranking. „Ik ga dan wat fiiture- toernooien spelen in Nederland." Maar eerst wacht haar in januari een trip naar Australië. In Melbour ne debuteert ze op het jeugdtoer- nooi van de Australian Open. „Ik moet eerst kwalificaties spelen, maar hoop toch minimaal op de tweede ronde van het hoofdtoer nooi. Als ik tennis zoals vandaag, moet dat toch wel lukken." door Wim de Vos kruiningen - Het klassement om de Zeeuwse ATB Cup is min of meer gemaakt. Het ziet er niet naar uit dat Robbert Vleugel zijn tien punten achterstand op Ed- zard van Ewijk nog goed kan ma ken. Bij de vrouwen is het nog enigszins spannend. Christel Jans sen uit Aagtekerke gaat aan de lei ding, maar zij wordt op de voet ge volgd door Anja Geldhof die de laatste wedstrijden enkele steken heeft laten vallen. De Belgische is echter zeker nog niet uitgescha keld. Voor aanvang van de competitie gaf Edzard van Ewijk al aan dat hij voor een derde achtereenvolgende eindzege zou gaan. Tot nu toe maakt de coureur uit Wolphaarts- dijk die uitspraak waar. In zowat al le wedstrijden bleef hij zijn concur renten steeds voor. Slechts in zijn eigen woonplaats werd Van Ewijk portsmouth - The Green Team uit Engeland heeft zich als zeven de deelnemer gemeld voor de Vol vo Ocean Race 2008-2009. De 37-jarige Britse zeiler Ian Wal ker, tweevoudig olympisch kam pioen, is aangetrokken als schip per. Het Green Teamjacht dat gaat meedoen aan de wedstrijd rond de wereld wordt momenteel ge bouwd. De start is 4 oktober in Ali cante debrecen - Inge Dekker start van daag bij de Europese kampioen schappen kortebaan zwemmen in Debrecen niet op de too meter vrije slag. De zwemster van PSV voelt zich nog niet fit genoeg voor een vol programma. De vlinder slag is haar specialiteit. Dekker is pas gisteren naar Hongarije gevlo gen in gezelschap van haar even eens wat grieperige coach Jacco Verhaeren. londen - De Engelse voetbalbond FA ziet in Fabio Capello een be langrijke kandidaat voor de func tie van bondscoach. Gisteren had de FA een gesprek met de Italiaan. Na afloop keerde hij terug naar Italië. Zijn zaakwaar nemers zullen de onderhandelin gen voortzetten. De FA ontsloeg de vorige coach Steve McClaren na dat Engeland de kwalificatie voor het EK was misgelopen. amsterdam - Ajax tekent zondag voor aanvang van de topper tegen PSV een intentieverklaring voor sa menwerking met Chinese voetbal bond, de Chinese club Beijing Guoan en de Chinese staatstelevi sie. Algemeen directeur Maarten Fontein maakte in oktober al dui delijk dat de jeugdopleiding van Ajax in China aan de slag gaat. Daarnaast is hoofdsponsor Aegon actief op de Chinese markt. zeist - Het Nederlands elftal speelt in de aanloop naar het EK in Oostenrijk en Zwitserland vijf oefenduels. De ploeg start de EK-campagne op 6 februari in Rijeka tegen Kroatië. Aanvankelijk zou Italië op die dag sparren met Oranje, maar de wereldkampioen is tijdens de EK een van de groeps- tegenstanders. Later speelt Oranje tegen Oostenrijk, Oekraïne, Dene marken en Wales. brussel - De strafcommissie van de Belgische voetbalbond heeft Mi chaël Wiggers van Bergen voor een jaar geschorst wegens een posi tieve dopingcontrole. Hij werd op 25 augustus na de competitiewed strijd tegen Lokeren betrapt op het gebruik van een op het verboden nadrolon afgeleid product. De voet baller zou het middel hebben toe gediend gekregen bij een verkeer de behandeling door de clubarts. afgetroefd door Kevin Gideonse, een andere renner in de top van het klassement. De overige nederlagen van Van Ewijk waren tegen coureurs die af en toe aan de start verschenen en niet voor een plaats in het klasse ment in aanmerking komen. Want daarvoor moet een renner aan tenminste zeven wedstrijden voor de ATB Cup meedoen. Zaterdag staat in Den Inkel bij Kruiningen de voorlaatste wed strijd van dit seizoen op het pro gramma. Aanvang 12.30 uur. door Roeland van Vliet goes/chennal - Koudekerkenaar Piëdro Schweertman (24) is giste ren op het WK squash voor lan denteams met Oranje als zevende geëindigd. „Maar één keer eerder heeft Nederland het beter ge daan", meldde hij trots vanuit In dia. „Dat was in 1991, toen Neder land zesde werd. Maar toen deden er minder landen mee." Oranje speelde gisteren om de ze vende plaats tegen het gastland. Nadat Laurens Jan Anjema en Dylan Bennett wonnen en de stand op 2-0 brachten, deed de par tij van Piëdro Schweertman er niet meer toe. Deze werd dus ook niet meer gespeeld. De Walcherse nummer vier van Nederland kwam tijdens zijn WK-debuut vier keer in actie. Hij won zijn partijen tegen Taiwan en Zweden en verloor tijdens de ont moetingen met Pakistan en Enge land. „Ikzelf was vooral blij met mijn wedstrijd tegen Zweden. Daarin kwam ik wel onder druk te staan, maar hield ik gelukkig stand. Voor een groentje als ik is het toernooi goed verlopen." Voor het team was de 2-1-overwin- ning op Pakistan het belangrijkst. Schweertman: „Pakistan is één van de belangrijkste squashlanden. Daar worden mensen met een racket in hun hand geboren en daar komen ook tal van squashle- gendes vandaan. Dat we met zo'n- jonge ploeg van Pakistan wonnen, was heel mooi." Engeland, dat gis teren wereldkampioen werd door in de finale Australië te verslaan, versperde vervolgens Oranjes weg naar de halve finales. Schweertman moet in januari weer aan de bak voor Oranje. Ne derland speelt dan in Wales oefen duels met Wales en Schotland. Een maand later is het NK in Am sterdam. Herkent u mij nog? flieORM H£SNKeNS2RND 8 V. LuuJUj.riedom.nl Bezoek ons aan de Schouwersweg 66 in Heinkenszand of bel: 0113-56 77 50 COOOfitiR jowrwfs JT YOKOHAMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65