Topvijftig nieuw doel tennisser Robin Haase Biljarters hebben druk weekeinde LowBudgetPC 44 Donderdag 13 december 2007 PZC Tennis Masters voor Hagenaar opmaat naar nieuw seizoen. Lee terug bij Mesu en Minderhoud favorieten Feyenoord bij titelstrijd marathonschaatsen Ganseman te kloppen man in titelstrijd libre tweede klasse. OFFICIAL DEALER VOOR GOES EN OOSTBURG 30% korting Betere computers voor betere prijzen W ROTTERDAM - Met enige tegenzin verdedigt Robin Haase deze week zijn titel bij de nationale Tennis Masters in Rotterdam. De 20-jari- ge Hagenaar wilde ter voorberei ding op het nieuwe tennisjaar lie ver wat langer en vaker trainen. Maar na afzeggingen van Raemon Sluiter en Peter Wessels besloot hij de organisatie niet nog meer te leur te stellen. Een simpele zege op Eric Reuijl (6-2 6-3) moet voor Nederlands hoogstgeklasseerde tennisser het begin zijn van een seizoen waarin hij de topvijftig van de wereldranglijst hoopt bin nen te komen. Haase stelde zich voor 2007 ten doel de top honderd te bereiken. Daarin slaagde hij, maar de 95e po sitie wist hij niet tot het einde van het jaar vast te houden. Haase staat nu 114e en is daardoor ver plicht tot het spelen van het kwali ficatietoernooi van de Australian Open. „Daar baal ik wel van. Ik heb voldoende kansen gehad om de tophonderd te bereiken. Toch kijk ik met een tevreden gevoel te rug. Het was een goed jaar, waarin ik mijn doelstellingen heb be haald." Als hoogtepunt noemt Haase de overwinning in augustus op Tomas Berdych. Hij versloeg de Tsjech in de eerste ronde van het toernooi in Montreal met 6-4 7-5. Daarna bood hij in de tweede ron de goed weerstand tegen Marcos Baghdatis uit Cyprus: 2-6 6-3 1-6. Tennisser Robin Haase doet met enige tegenzin mee aan de Mas ters in Rotterdam. De Hagenaar hoopt in 2008 in de topvijftig van de wereldranglijst te komen. „In die periode was ik sterk. Als je van een speler als Berdych wint, krijg je vertrouwen. Ook mijn ze ges op Agustin Calleri in Wenen en Ivo Karlovic in Zagreb waren hoogtepunten." Over 2008 is Haase duidelijk. „Ik wil de top vijf tig bereiken, ook al is de concur rentie groot. Bij de vrouwen kun je na een jaar afwezigheid gewoon weer je eerste toernooi winnen. Kijk naar de rentree van Lindsay Davenport bijvoorbeeld. Bij de mannen is dat onmogelijk, daar is de top veel breder." Haase hoopt voor het Nederlandse tennis dat ook andere talenten, zo als Igor Sijsling, Jesse Huta Galung en Thiemo de Bakker, het komen de jaar een volgende stap maken. „Al is het alleen maar voor de ge zelligheid. Nu ben ik bij veel ATP-toernooien de enige Neder lander. Het is leuker als we daar met drie of vier jongens zijn." ROTTERDAM - Chun-Soo Lee is te ruggekeerd bij Feyenoord. De Zuid-Koreaanse voetballer meldde zich gisteren weer in Rotterdam. Daar had de aanvaller een gesprek met onder andere technisch direc teur Peter Bosz. Lee stond even la ter weer op het trainingsveld. Lee vertrok eind november naar zijn geboorteland omdat hij ziek was en aanpassingsproblemen ken de in De Kuip. „Toen Lee wegging was hij ziek en niet vrolijk. We wa ren benieuwd hoe hij zou terugke ren. We hebben weer de oude Lee gezien, een open en vrolijke jon gen. We hopen dat het zo blijft", zegt Bosz op de site van de club. „Hij liet weten dat hij blij is om weer terug te zijn", aldus Bosz. GOES - Erwin Mesu en Andries Minderhoud gaan als favorieten van start op het Zeeuwse kam pioenschap marathonschaatsen, dat morgenavond vanaf 22.00 uur in Breda verreden wordt. Mesu (Middelburg) en Minder houd (Waarde) maken dit jaar deel uit van het peloton B-rijders dat strijd om de KNSB Cup. Met name Mesu rijdt zich wekelijks in de kijker. Zijn aanvalslust is nog niet bekroond, maar de wedstrij den die hij reed waren een uitste kende voorbereiding op het ZK. Ook Minderhoud laat de laatste weken progressie zien en lijkt op tijd klaar voor de titelstrijd. Niels Goverse uit Kapelle is op pa pier de grootste concurrent van het favorietenduo. Ook Mark van der Weijden (Middelharnis) en Maarten Janse jr (Wolphaartsdijk) zijn mannen die zich niet zonder slag of stoot gewonnen zullen ge ven. Bij de veteranen maakt Flip Sa- lomé (Breskens) dit seizoen de dienst uit. Voor hem komt de grootste tegenstand van Kees Cijsouw uit Oostburg, Adriaan Pro voost uit Domburg, Leo Janse (Yer- seke) en de verrassing van dit sei zoen Ed de Looze uit Zierikzee. Bij de vrouwen zijn de Bevelandse zussen Francien en Corina Wisse favoriet, zeker nu de Walcherse Martje Wisse niet heeft ingeschre ven. De organisatie is in handen van de SCC De Poel uit Goes. GOES - Biljarters uit Walcheren en De Bevelanden strijden komend weekeinde op vier fronten. Drie man trekken naar Noordgouwe voor de strijd in het persoonlijk kampioenschap libre tweede klas se poule noord. Vijf nemen het in poule zuid op tegen drie Zeeuws-Vlaamse favorieten. Vier driebanders gaan in CaramBowl in Goes de strijd aan in drieban den hoofdklasse met een Zeeuws- Vlaamse overmacht, en twee bin den in Tilburg de strijd aan in het regionaal kampioenschap drieban den op de matchtafel. In de titelstrijd libre in Noordgou we is Eric Ganseman van de Her berg de te kloppen man. Hij heeft concurrentie van de broers Sjoerd en Jos Breas uit Kloetinge. In Kloosterzande lijkt alleen Tom Verbeek van BV Kwadendamme in staat de Zeeuws-Vlaamse favo rieten tegenstand te kunnen bie den. In het driebanden hoofdklasse moeten Piet Raas, Marco van der Hout en Hans de Kok van LBV en Kevin de Kok van Onda overeind zien te blijven. I T UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA. Washington Wizards - Minne sota Timberwolves 102-88, Atlanta Hawks - Toronto Raptors 88-100, Cleveland Clippers - Indiana Pacers 118-105, New Jersey Nets - LA Clippers 82-91, Memphis Grizzlies - Detroit Pistons 103-113, Chicago Bulss - Seattle Super- sonics 123-96, Utah Jazz - Portland Trailblazers 89-97, Golden State Warriors - San Antonio Spurs 96-84. SQUASH Chennai. WK landenteams. Om zevende plaats: Nederland - India 3-0: Anjema - Saurav Ghosal 13-11 11-411 -4, Bennett - Ritwik Bhat- tacharya 11-6 11-4 11-7, Schweertman - Sid- dharth Suchde niet gespeeld. Finale: Engeland - Australië 2-1: Matthew - Pal mer 9-119-11 11-711 -2 4-11Willstrop - Bos- well 11-811-712-10, Barker - Pilley 11-611-3 11-8. Om derde plaats: Frankrijk - Egypte 3-0: Gaul- tier - Amr Shabana 11-211-79-11 11 -3, Lin- cou - Wael Elhendy 11-6 6-11 11-5 11-3, La- vigne - Mohammed Abbas niet gespeeld. Eindstand: 1. Engeland, 2. Australië, 3. Frank rijk, 4. Egypte, 5. Maleisië, 6. Canada, 7. Neder land, 8. India. TENNIS Rotterdam. Nationale Masters. Mannen, eer ste ronde: Haase (1) - Reuijl 6-2 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Harmsen Schultz-McCarthy (3) 3-6 7-5 6-3, Krajicek (1) - Kerkhove 7-5 6-4. VOLLEYBAL Champions League vrouwen: Post Schwe- chat- Dela Martinus 0-3 (23-25,22-25,14-25). WIELRENNEN Zesdaagse van Zuidlaren. Stand na de eer ste dag: 1. Risi/Marvulli (Zwi) 69 pnt, 2. Aeschbach/Grasmann (Zwi/Dui) 36, 3. Aart Vierhouten/Beikirch (Dui) 34, Op één ronde: 4. Villa/Ciccone (Ita) 36, 5. Servais Knaven/Leon van Bon 20, Op twee ronden: 6. De Neef/De Fauw (Bel) 51, 7. Matthé Pronk/Jos Pronk 19. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse blues-The Dis. Locatie: The Roadhouse, Middel burg. Aanvang: 20.00 uur. VOETBAL Vriendschappelijk. Dauwendaele-Domburg. aanvang 20.30 uur. Locatie: kunstgrasveld aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. verkrijgbaar vanaf 25,- 1 jaar geldig niet inwisselbaar tegen geld Massagepraktijk SHAO FU, 0118 468 763, info@shaofu.nl, www.shaofu.nl Prachtige collectie feestkleding o/a van Ernv van Reijmersdal, FrankUsher, Angie, Joseph Ribkoff op een gedeelte van de wintercollectie nu Lange Vorststraaf 18 Goes. www.moniekmode.nl juwelier modeaccessoires Ehinger-Schwarz 1876 Langeviele 52/54 Middelburg Tel. 0118 - 674102 mooie manier om dank je wel te zeggen SHAOFU massage AANBIEDING: AMD 4600 X2 Dual Core PC met Windows XP i of Vista Basic, 1 Gb, 160Gb HD, DVD-RW 20x. 2 jaar garantie Zie WWW.LOWBUDGETPC.nl voor meer info Herenstraat 17 Middelburg (centrum) Tel. 0118-617057 email: info@lowbudgetpo.n! LowBudgetPC Qi><znt#ndcUr sedewt '1857 Vestiging: Goes Lange Kerkstraat 48 - Oostburg Burchtstraat 8-10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64