Sport PZC 41 PSV te licht voor het grote werk Fenerbah^e maakt geen fout tegen CSKA InternetPlusBellen met instatlatieservice d A 45 44 Ook mat Inter blijft simpel overeind in Champions League. Robin van Persie maakt na blessure geslaagde rentree bij Arsenal. Tamaëla stopt met proftennis Boca juniors naar finale WK ciubteams internetten, belten tv kijken stuitje aan Piërdro Schweertman met Nederland zevende op WK squash x Donderdag 13 december 2007 Mesu en Minderhoud favorieten bij titelstrijd marathonschaatsen ".Jx Tip? sport@pzc.nl door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV heeft gistera vond de bevestiging gekregen van wat het eigenlijk al vier maanden weet. De Eindhovense ploeg heeft dit seizoen een flinke jas uitge daan en is niet meer opgewassen tegen opponenten uit de Europese top. Na de roemloze o-i tegen In- ternazionale mag de kampioen van Nederland zich troosten met overwintering in de Uefa Cup. Het duel in eigen stadion leverde geen enkel moment op waaraan PSV zelfs maar een sprankje hoop op een overwinning kon ontle nen. Over een langere periode be zien, kan de club nog altijd een mooi Europees rapport overleg gen. Sinds de eeuwwisseling slaag de de club er zeven van de acht keer in om te overwinteren. Na drie opeenvolgende succesjaren in de Champions League is nu dus - net als in 2001, 2002 en 2004 - de Uefa Cup weer het podium waar op PSV punten voor Nederland moet gaan verzamelen. Op een ongelofelijke kinderlijke manier werkten de Eindhovena- ren zich na een klein half uur in de nesten. Na een afgeslagen aan val knalde Interverdediger Marco Materazzi de bal op goed geluk «A- - -v-< yV* SSSSMPssj 't PSV'er Edison Méndez haalt David Suazo van Inter Milan onderuit in het Champions Leagueduel van de Eindhove- naren tegen de Italianen. Mendez kreeg een rode kaart voor deze actie. foto Vincent Jannink/ANP een eind naar voren. Daar trof hij twee ploeggenoten (David Suazo en Hernan Crespo) die op weg naar het doel nog slechts één PSV' er troffen. Dat was Edison Méndez die ten koste van een rode kaart de dribbel van Suazo stuitte. Tegenover tien man schroefde In ter het tempo nog wat verder te rug, al kreeg het wel de beste kans van de eerste helft. Suazo dribbel de weer gemakkelijk voorbij Car los Salcido en zag uiteindelijk hoe Julio Ricardo Cruz niet zuiver ge noeg mikte. PSV stelde daar enke le afstandsschoten tegenover. Al na honderd seconden liet Jason Culina van zich horen. Daarna on dernam de Australiër nog twee po gingen. Later zagen Mike Zonne veld en Danko Lazovic hun scho ten voorbij het doel zeilen. PSV toonde in alle linies manke menten. Zelfs doelman Gomes oogde weinig overtuigend. Achter in kregen Zonneveld en Dirk Mar cellis opnieuw uitgelegd dat slap dekken een heel team in de proble men kan brengen. Salcido permit teerde zich na rust een stiftbal die verkeerd uitviel en tot een aanval leidde waaruit Cruz bijna de eer ste goal binnenknalde. Zwak was ook Timmy Simons, die niet alleen moeite had met Santia go Solari, maar het elftal op organi satorisch gebied weinig bijbracht, zoals voorafgaand aan de rode kaart van Méndez bleek. Voorin had PSV zonder Danny Koever mans weinig fysieke kracht in te brengen en op de bank zaten vijf spelers (Slobodan Rajkovic, Ismail Aissati, Otman Bakkal, Jonathan Reis en Fagner) die gemiddeld nog geen twintig jaar zijn. De andere reserve, Kenneth Perez, mocht na een uur opdraven. Hij verving Jefferson Farfan, die ook al ondermaats was. Inter vond het al lemaal prima. Het maakte zich geen moment druk om de afloop van het duel. Alleen Suazo kreeg het een keer geweldig op zijn heu pen. Hij slalomde voorbij Simons en Salcido en bood Cruz een open kans: 0-1. PSV kan zich na het 0-1-verlies tegen Inter Milan in de Cham pions League richten op de Uefa Cup. Wellicht gaat AZ ook nog verder in dit toernooi. ISTANBUL - Fenerbahge had op ei- gen veld tegen CSKA Moskou in de fout moeten gaan, om PSV uit zicht te laten houden op de volgen de fase van de Champions League. Dat deed de Turkse kampioen ech ter niet: 3-1. Een verrassing lag ook niet voor de hand. CSKA was al kansloos op een vervolg van het Europese avon tuur. Bovendien hadden de Rus sen zes spelers al op vakantie ge stuurd. Het seizoen in eigen land is immers al voorbij. Robin van Persie maakte gisteren een geslaagde rentree bij Arsenal. Met de Nederlandse international won de Londense formatie van Steaua Boekarest, 2-1. Arsenal was al geplaatst voor de volgende ron de. Sinds 17 oktober had Van Per sie niet meer gespeeld. Hij raakte in de interland tegen Slovenië ge blesseerd aan de knie. De zege was niet voldoende groepswinnaar te worden. Die eer ging naar Sevilla, dat won bij Slavia Praag, 0-3. Lyon voegde zich toe aan het lijst je van zestien clubs dat zich plaats te voor de volgende ronde. De Fransen wonnen met 0-3 bij Glas gow Rangers. Johan Neeskens, op de plaats van de geschorste Frank Rijkaard, leidde Barcelona naar een thuiszege op Stuttgart, 3-1. CULEMBORC - Elise Tamaëla zet een punt achter haar profloop baan. De tennisster die dinsdag op de Masters in Rotterdam de Goese Suzanne van Hartingsveldt in de eerste ronde uitschakelde, gaat stu deren. Tamaëla bereikte in het vroege voorjaar haar hoogste ran king ooit: 129e. Inmiddels staat ze 187e op de wereldranglijst. Ze was de nummer twee van Nederland achter Michaëlla Krajicek. TOKIO - De voetballers van Boca Ju niors hebben zich in Tokio ge plaatst voor de finale van de strijd om de World Cup voor clubteams. De Argentijnse formatie versloeg Etoil Sahel uit Tunesië met 1-0. De enige treffer kwam in de 37e mi nuut van de voet van Neri Cardo- zo. De tegenstander in de eind strijd komt uit het duel van van daag tussen AC Milan (Italië) en Urawa Red Diamonds (Japan). Geen apart telefoonabonnement nodig. In het weekend onbeperkt bellen naar alle vaste nummers in Nederland. Met eenvoudig doe-het-zelfpakket en gratis monteur voor als je er toch niet uit komt. Primafoon 10900-0244

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61