Keukens Komende nacht actie agenten Man met wapen hindert spoor Ex-inbreker waarschuwt voor feestdagen 'Somalisch jongetje (8) niet aangereden' Eerste reis Queen Victoria markeert einde cruiseseizoen Bijeenkomst vakbond ACP bij Hazeldonk na vastlopen loongesprek. PZC Donderdag 13 december 2007 5 ROTTERDAM - Cruiseschip Queen Victoria (foto) Queen Victoria kwam ook de Queen Elizabeth II de-initiatiefnemer van Zeeland Cruiseport: „We is gisteren aangekomen bij de Rotterdamse crui- in de Waalhaven aan. De komst van de luxe sche- hebben nu in de praktijk gezien hoe het werkt en seterminal aan de Wilhelminakade. Het 294 me- pen is de afsluiting van het cruiseseizoen. Een de- weten nu wat we straks in de Vlissingse cruiseter- ter lange schip maakt zijn maiden voyage; het is legatie van Zeeland Cruiseport nam gisteren een minal anders gaan doen." foto Robin Urecht/ANP pas sinds maandag in de vaart. Samen met de kijkje bij de Queen Elisabeth II. Alex Nelis, me- Morgen in de PZC een uitgebreid verslag. DEN HAAG - Het treinverkeer tus sen Den Haag en Rotterdam lag gisteravond anderhalf uur stil na dat reizigers een man zagen lopen die ogenschijnlijk een wapen droeg. Daarop zette de machinist de trein stil in Delft-Zuid. De poli tie achterhaalde de man in de trein. Hij had het wapen in een prullenbak gegooid. Bij nadere in- spectie bleek dat het wapen nep was. De man is naar het politiebu reau in Delft gebracht. BREDA - Ex-inbreker Evert Jansen, bekend van het tv-programma De Inbreker van de Avro, waarschuwt de burger voor de komende feest dagen. Voor de gemiddelde inbre ker is het volgens Jansen een peu lenschil om de cadeautjes onder de kerstboom weg te graaien. „Cadeautjes voor familie en vrien den hoefde ik niet meer te kopen, want ik plukte de leukste dingen - met verpakking en al - onder de kerstbomen vandaan. Kon ik het zelf niet gebruiken, dan verkocht ik de spullen op het internet", schrijft lansen in een open brief. Het epistel van Jansen is wereld kundig gemaakt door de Stichting Veiligheid en Preventie, waar Jan sen wel eerder voor heeft gewerkt. Medewerker Marije Pronk van de stichting wijst er fijntjes op dat de meeste inbraken 's middags wor den gepleegd. „Dan is iedereen aan het werk." Woonboulevard Veenendaal Groeneveldselaan 35A tel. 0318-529944 Rotterdam Alexandrium III tel. 010-2205633 Veendam Transportweg 3 tel. 0598-632363 Amsterdam Villa Arena tel. 020-5675420 Goes Nobelweg 2-26 tel. 0113-216230 Drachten Dr. M.L. Kingsingel 44 tel. 0512-541144 Amersfoort Brabantsestraat 6 tel. 033-4640588 Velserbroek Zeilmakerstraat 10 tel. 023-5390681 Woerden Jaap Bijzerweg 25 tel. 0348-462500 Rijssen Ambachtsstraat 2 tel. 0548-530600 Heerhugowaard in J.J.P. Oudweg4 ./cjtiTFMc" tel. 072-5760333 KtUKtlVb LEUSDEN - Politievakbond ACP voert komende nacht voor het eerst actie voor een betere cao. Bij grensovergang Hazeldonk op de A16 is dan een verkeerscontrole, waaraan circa veertig agenten van Brabantse korpsen en het Korps landelijke politiediensten deelne men. De ACP zal hen na middernacht vragen mee te gaan naar een vak bondsbijeenkomst die duurt tot vijf uur 's ochtends. Aan het begin van de bijeenkomst zal hij meer zeggen over vervolgacties, die voor het weekeinde gepland zijn. De ACP, die circa 23.000 leden telt, houdt de actie samen met de klei nere bond ANPV. Deze en de an dere bonden braken de cao-onder- handelingen vorige week af omdat zij het loonbod te mager vinden. De bonden werden het echter niet eens over acties, omdat hun eisen ver uit elkaar liggen. De ACP eist een salarisverhoging van 200 euro netto per maand. De andere grote politiebond, de NPB (ook circa 23.000 leden), vindt die eis irreëel en zal volgende week een besluit nemen over acties. MAASTRICHT - Het 8-jarige Somali sche jongetje dat op 30 november in Maastricht onder een rijdende auto terechtkwam en stierf door dat hij ruim 10 kilometer werd meegesleurd, is niet door een auto aangereden. Dat zei gisteren offi cier van justitie Anneke Rogier. Uit onderzoek blijkt dat het jonge tje viel toen het een zebrapad over stak. Daarna kwam het terecht on der de BMW van een 61-jarige be stuurster uit Eijsden. De auto be schikte niet over een afdekplaat on der het motorblok, en het kind is daaronder blijven hangen. Waar schijnlijk stierf het jongetje aan in wendige bloedingen, zei Rogier, die benadrukte dat de bestuurster het kind niet heeft aangereden. De vrouw blijft verdachte, maar is niet aangehouden. Rogier sprak gisteren met de verdachte en met de familie van het slachtoffer. De bestuurster ontdekte het stoffe lijk overschot een dag later, nadat ze haar auto uit de garage bij haar woning had gereden. Ze zegt van het ongeval niets gemerkt te heb ben. Vraag nü onze brochure aan op TulpKeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5