Verrukkelijke sprookjesfilm voor de hele familie Cultuur' m acteur niet toneelspelen Bunny's zo gelijk en toch divers Kunstkonijn van duo Bentall-Bommeljé vermenigvuldigt snel. De klassieke tekenfilm is definitief naar het verleden verbannen, nu computeranimaties de dienst uit maken in de bioscoop. In de onver wacht betoverende komedie Enchanted brengt Disney een laat ste saluut aan de met de hand gete kende sprookjesfilms van weleer. Het eerste kwartier bestaat uit een liefdevol geanimeerde persiflage op een sprookjesland, dat wordt bevolkt door koene prinsen, boze heksen, schattige pratende bosdier- tjes en een zwijmelende bakvis van een prinses. Maar net als sprookjesprinses Giselle (Amy Adams) zingend en smachtend in de armen van haar droomprins is beland, wordt de romance ruw ver stoord door een boze fee, die haar het sprookjesland uitslingert naar een met mensen van vlees en bloed bewoond New York. De ontwapenend naïeve Giselle vindt onderdak bij grotestadsbewo ner Robert (Patrick Dempsey), een succesvolle echtscheidingsad- ENCHANTED Film. Regie: Kevin Lima. Met: Amy Adams e.a. Te zien in Vlissingen, Terneuzen en Goes. door Fritz de Jong vocaat die niet meer gelooft in de ware liefde. Uiteraard valt het ver volg te voorspellen: onder invloed van de charmante Giselle ontdooit de cynicus. En passant betovert de sprookjesprinses ook de rest van New York, met als hoogtepunt een uitgelaten musicalnummer in Central Park. De filmmakers raken voortdurend de juiste toon en weten precies hoe je genreclichés moet opdie nen, zodat ze toch limoentjesfris aandoen. De afwisseling tussen animatie en speelfilm sluit inven tief op elkaar aan en de musical liedjes van Disney-veteraan Alan Menken (Beauty and the beast, Po cahontas) sprankelen in de beste musicaltraditie. De interactie tus sen botte New Yorkers en pompeu ze sprookjesfiguren is komisch uit gewerkt. En met Susan Sarandon als de boze fee heeft de film een memorabele booswicht in huis. Maar ook al zijn de randvoorwaar den nog zo ideaal, een film als de ze valt of staat met de juiste invul ling van de hoofdrol. Amy Adams blijkt een schot in de roos: ze kijkt de wereld in met grote onschuldi ge ogen en ze straalt en glanst in ie dere scène. De actrice loopt al heel wat jaartjes in Hollywood rond, en kreeg zelfs al een Oscarnomina tie voor het bij ons helaas niet uit gebrachte familiedrama Junebug (2005). Het vanzelfsprekende ge mak waarmee Adams deze verruk kelijke sprookjesfilm voor de hele familie op haar frêle schouders neemt, geeft je het bijzondere ge voel dat er weer eens een echte ster is geboren. PZC Donderdag 13 december 2007 37 door Ali Pankow MIDDELBURG - Hij is niet zo on schuldig als Nijntje, maar ook weer niet zo stout als een Playboy konijntje. „Onze Bunny Power zit ertussenin. Hij is wel een beetje ondeugend", zegt beeldend kunste naar Hans Bommeljé. Samen met ontwerper Steen Bentall lanceerde hij in mei dit jaar al een Basic Bun ny en nodigde andere kunstenaars uit hun inspiratie daarop los te la ten. Na de expositie met de eerste resultaten daarvan in kunstcen trum deWillem3 in Vlissingen heeft Bunny Power zich snel ver menigvuldigd, zoals een recht geaard konijn betaamt. „Elke nieuwe Bunny onderscheidt zich van de Basic Bunny door een uniek karakter en bijbehorend ui terlijk", constateert Bommeljé. Daar de kunstkonijntjes allemaal hetzelfde basismodel als uitgangs punt hebben, zijn ze tegelijkertijd gelijk, maar toch ook zo divers. Bush Bunny, Bin Laden Bunny, Burn-out Bunny en Boerka Bunny zijn slechts enkele van de creaties die in de tweede expositie van dit project, dit keer in De Drukkerij in Middelburg, te zien zijn. De bijdra gen komen van veel verschillende kunstenaars. Het betreft een inter actieve presentatie, dus ook het pu bliek wordt uitgenodigd ter plekke een Bunny Power-variant te creë ren. Veel exposanten binnen de Bunny-groep zijn zaterdag aanwe- j zig in De Drukkerij tijdens een feestelijke opening vanaf 15.00 uur in de binnentuin. Ook de muziek- formatie Moondance levert daar een bijdrage aan dit kunstproject. De groep speelt zaterdagmiddag onder meer de Sound Sculpture Ali ce, geïnspireerd op het sprookje Alice in Wonderland. KI Expositie Bunny Power, t/m 20 ja- nuari, Middelburg, De Drukkerij. Repetities van Cloaca, met Jolanda Kasse (links) en Koen Mijnheer. Regisseur Paula Bangels geeft aanwijzingen. foto Ruben Oreel Amy Adams straalt als sprookjesprinses Giselle in Enchanted.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57