Weekagenda
PZC Donderdag 13 december 2007 35
De show is uitverkocht.
Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur
Underground
Interbellum is underground muziek en
dans met dj Skasnik, Barrenoia Music en
dj Thrasher.
Goes, Podium 't Beest, 21. 00 uur
Hardcore Night
Drie bands treden op: Autumn Delay uit
België, Gascoigne uit Zwolle en The Real
Danger uit Rotterdam. DJ Murre draait up
beat punkrock.
Middelburg, De Spot, 21.00 uur
Gothic
Asrai La Ventura spelen groove, gothic
en metal. Beide bands promoten een
nieuw album.
Vlissingen, De Piek, 21.30 uur
Failure to Launch
Live on stage.
Middelburg, Café Herberg, 21.30 uur
ZONDAG 16 DECEMBER
Accordeon
Concert van het Nederlands Jeugd Accor
deon Orkest (NJAO), veertig muzikanten
van 12 tot 25 jaar uit alle regio's.
Vlissingen, Ter Reede, 10.30 uur
Drumdemonstratie
Jeroen Simons en vier projectbands ver
zorgen een drumdemonstratie. Met Frans
Blanke, Dirk van Halm, Chris Krekelberg,
Collin Clement, Jazz Trio X-Proof, Frans
Friderich, en de JJP Small Soul Band.
Zierikzee, Brogum, 13.30 uur
Kerstconcert
Het R.K. gemengd koor Terneuzen geeft
een concert met The Dow Singers.
Terneuzen, Emmauskerk, 14.30 uur
CineConcert
Olga Beltiuova (piano) en haar dochters
Ksenia (viool) en Dasha (fluit) spelen
werk van onder anderen Vivaldi, Bach, Bi
zet en Ravel.
Vlissingen, Ter Reede, 15.30 uur
Concert voor Oeganda
Muziekvereniging OKK uit Wemeldinge
geeft kerstconcert. De opbrengst gaat
naar stichting Change IT!, die ontwikke
lingsprojecten heeft in Oeganda.
Wemeldinge, dorpshuis De Wemel,
15.30 uur
Kerstconcert
Pianiste Regina Albrink verzorgt een klas
siek kerstconcert. Het programma: Tocca
ta BWV 912, in D (J.S. Bach), Sonate opus
109, in E (L. van Beethoven), Suite pour
Ie piano (C. Debussy), Ballade opus 23, in
g; nocturnes, walsen (F. Chopin).
Nieuw- en Sint Joosland, theater De Weg
wijzer, 15.00 uur
'Trajectoire'
Helios Ensemble en Kamerkoor o.l.v.
Wolfgang Lange presenteren 'Trajectoire',
een 'grand motet' voor strijkkwartet,
blaaskwintet, harp, slagwerk, bandoneon,
koor en solisten van Daan Manneke.
Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 15.30
uur
Benefietconcert OKK
Muziekvereniging OKK uit Wemeldinge
geeft een benefiet-kerstconcert. De op
brengst is voor bevordering iet-gebruik
op middelbare scholen in Oeganda.
Wemeldinge, dorpshuis De Wemel,
15.30 uur
Kerstconcert
Marimbaspeelster Kelly Helsen is gastso-
liste bij het kerstconcert van Brassband
Excelsior Kloetinge.
Goes, kerk De Hoogte, 16.00 uur
Going Dutch
Going Dutch uit Middelburg speelt funk-
rock.
Middelburg, café 't Schuttershof, 17 uur
Mamilla
Optreden van de Zeeuwse gitaarrock
band Mamilla.
Vlissingen, Panta Rhei, 17.00 uur
Folkrock
Bad Penny speelt folkrock.
Goes, Café de Pompe, 21.00 uur
WOENSDAG 19 DECEMBER
Kerstconcert
Het Seniorenorkest Zeeland o.l.v. Cees
Cevaal verzorgt een kerstconcert metCa-
rolyn McConnell (sopraan), Suzanne Rot
tier (alt), Elvira Vos (piano) en Zuid Beve-
lands Dameskoor o.l.v. Jos Dingemanse.
Goes, Kerkgebouw De Hoogte, 14.30 uur
Koorschool
Lessons and carols met de jongens van
de Zeeuwse Koorschool.
Vlissingen, Sint Jacobskerk, 19.30 uur
THEATER
DONDERDAG 13 DECEMBER
Cabaret
De voorstelling van cabaretier Howard
Komproe in Oostburg is afgelast.
Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur
Cabaret
Alkemade en Bloemen spelen 'Wij willen
ook naar huis'.
Vlissingen Arsenaaltheater, 20.15 uur
Jeans
De Jeans Factor is een nieuwe zang- en
dansshow van de Jeans Company.
Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur
Poppen
Itoek en het IJsbeertje is een familievoor
stelling (leeftijd 4+) van Vigra Lipman
met mime en poppen in het decor van
de besneeuwde Noordpoolvlakte.
Vlissingen, Arsenaaltheater, 15.00 uur
De Dikke van Dale
Theaterproductiehuis Zeelandia speelt de
voorstelling De Dikke Van Dale over het
tragische leven van de man achter het
woordenboek van de Nederlandse taal.
Oud-Vossemeer, De Vossekuil, 20 uur
VRIJDAG 14 DECEMBER
K Dans
'Zeeuws licht' is de leerlingenvoorstelling
van balletschool Lilianne Butler.
Terneuzen, Scheldetheater, 19.30 uur
Niet Schieten!
Cabarettrio Niet Schieten! brengt zijn pro
gramma 'Loverboys'.
Wissenkerke, dorpshuis Onder de Toren,
20.00 uur
Harlem
Bubbling Brown Sugar is een show over
het Harlem van de jaren '30. De voorstel
ling is uitverkocht.
Middelburg, Stadsschouwburg, 20 uur
Cabaret
Veldhuis Kemper brengen een reprise
van hun cabaretprogramma 'Tijd heelt al
le zonden'. De voorstelling is uitverkocht.
Goes, theater De Mythe, 20.00 uur
De Dikke van Dale
Theaterproductiehuis Zeelandia speelt de
voorstelling De Dikke Van Dale over het
tragische leven van de man achter het
woordenboek van de Nederlandse taal.
Scharendijke, De Putmeet, 20 uur
P- Toneel
Het Volk speelt Helden Zonder Glorie.
De papieren worden nog eens netjes ge
rangschikt op de groene vergadertafel
waarachter de drie oorlogsveteranen heb
ben plaatsgenomen.
Goes, Podium 't Beest, 20.30 uur
ZATERDAG 15 DECEMBER
Dans
'Zeeuws licht' is een leerlingenvoorstel
ling van balletschool Lilianne Butler.
Terneuzen, Scheldetheater, 19.30 uur
Stam
Cabaretière Nathalie Baartman brengt
haar show Stam.
Rilland, dorpshuis Luctor et Emergo,
20.00 uur
Cabaret
Lebbis brengt een reprise van zijn cabaret
programma Het Kwaad. De voorstelling is
uitverkocht.
Goes, theater de Mythe, 20.00 uur
Musical
Theatergroep Duinart speelt 'Rats', een
muzikale familievoorstelling over de rat
tenvanger van Hameien. Regie en bewer
king: Peter Adriaanse.
Middelburg, 't Spiegeltheater, 20.00 uur
Kerstspel
Camere Van Rhetorica St. Jan ter Stene
speelt De zalige kerstmis van Trees Lawijt
en Tist de Stille.
Sint Jansteen, De Warande, 20 uur
De Dikke van Dale
Theaterproductiehuis Zeelandia presen
teert De Dikke van Dale, een toneelstuk
van Heieen Verburg.
Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur
p- Kerstrevue
Jacco Ricardo presenteert zijn Kerstrevue,
met Conny Jansen en Ellen Lilian.
Oostburg, Ledeltheater, 20.00 uur
ZONDAG 16 DECEMBER
Kerstrevue
Jacco Ricardo presenteert zijn Kerstrevue,
met Conny Jansen en Ellen Sr Lilian.
Oostburg, Ledeltheater, 14.00 uur
Dans
'Zeeuws licht' is een leerlingenvoorstel
ling van balletschool Lilianne Butler.
Terneuzen, Scheldetheater, 14.00 uur
Performance
Beeldend kunstenaar en dichteres Yvon
ne Broeren verzorgt een performance
met poëzie, dans en muziek.
Vlissingen, Galerie Dumais, 15.00 uur
Kerstspel
Camere Van Rhetorica St. Jan ter Stene
speelt De zalige kerstmis van Trees Lawijt
en Tist de Stille.
Sint Jansteen, De Warande, 20 uur
DINSDAG 18 DECEMBER
Ballet
Het Ballet van Sint Petersburg danst op
het kerstverhaal De Notenkraker.
Bergen op Zoom, De Maagd, 19.00 uur
Cabaret
Tineke Schouten presenteert haar caba
retprogramma Posi-Tien. Uitverkocht.
Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur
WOENSDAG 19 DECEMBER
Poppentheater
Parabel speelt het kerstschimmenspel 'De
vier lichten'.
Middelburg, Huiskamertheater Heren
gracht 66, 14.30 uur.
IJsbeertje
Itoek en het ijsbeertje is een familievoor
stelling van Vigra Lipman in het decor van
de besneeuwde Noordpoolvlakte.
Vlissingen, Arsenaaltheater, 15 uur
Cabaret
Tineke Schouten presenteert haar caba
retprogramma Posi-Tien. Uitverkocht.
Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur
meer agendanieuws op www.pzc.nl
EXPOSITIES '^mfi 7Vlv - - im 11
AARDENBURG - Galerichel, vr, za en zo
13-17 uur: Wintertentoonstelling met
verrassingsgeschenken van diverse kunste
naars (t/m 6/1).
Studio72, do 10.00-18.00, vr10.00-20.00
en za 10.00-17.00 uur: Foto's van Louis
Drent (t/m 5/1);
BÜRGH-HAAMSTEDE - Bewaerschole,
wo t/m zo 14.00-17.00 uur (2e kerstdag
gesloten): Kopstoot, de boekenclub: Ant
werpse kunstenaarsinitiatieven en -colec-
tieven bieden edities, boeken, zines, vinyl
en aanverwante merchandising aan (t/m
20/1);
Galerie/atelier Jan Eikenaar, do t/m za
13.00-17.00 uur en laatste zo. v.d.
maand: Vanaf 15 dec. Sumi-e schilderijen
van Titus de Jong (t/m 26/1) en werk in
stock van o.a. Eelco Maan en Ineke Streef-
land;
Atelier/Beeldentuin Daniëlle Orelio, 15,
16, 22, 23 en 24/12) 11.00-17.00 uur:
Gastexposant Tina met 'Sieraden van de
zeeuwse kust'; op de zaterdagen demon
straties boetseren met klei en was (t/m
24/12);
CLINGE - Galerie Esprit, vr 13.30-17.30
en 19-21 uur, za 13.30-17.30 uur en op
afspraak: Werk van Simon Woudwik en
schilderijen van Cor Knops en Peter van
de Hurk (t/m 15/12);
DOMBURG - Art Aurum, vr en za
10.30-17.00, zo 13.00-17.00 uur: Werk
van Henri de Fernier, Ute Voets en Tina
(15/3);
Duingalerie, dag. 12.00-21.00 uur: Schil
derijen van Paula Evers en Bob Kemper
(t/m 7/1);
ELLEWOUTSDIJK - Kerkje, zo 16 dec.
13.30-16.00 uur: Sporen van stilte, schil
derijen van Janneke Rottier;
GOES - Galerie Van den Berge, do t/m za
12.00-17.00 uur: Werk van alle kunste
naars gepresenteerd in 2007 (t/m
22/12);
Atelier De Kaai, ma t/m vr 9.00-16.00
uur, za 12.00-16.00 uur: Tekenaar Piet
Jan exposeert maskers, kippen en lijnen.
Dit alles in een even aantal (t/m 20/12);
Kunstuitleen De Bevelanden, wo t/m za
13-17 uur: Mathisse Arendsen olieverven
(t/m 22/12);
Stadskantoor, Kunstuitleen (doorlopend),
pand Turfkade 13, pand Korte Kerkstraat
14, do t/m za vanaf de schemering: Pro
ject Kunstlicht, projectie van werk van 46
Zeeuwse kunstenaars; ook in café La Stra-
da op 6 en 14 december (t/m 22/12);
Studio Ineke Otte ('s-Heer Elsdorpsweg
39), za-zo 13.00-17.00 uur: Studio-expo
sitie (t/m 23/12);
GRIJPSKERKE - Boerderijgalerie De Osse-
berg, do t/m za 14.00-17.00 uur: Kera-
mieksalon met werk van twintig kunste
naars (t/m 22/12).
HEINKENSZAND - 't Kunstuus, wo, do vr
13-18 uur, vr ook 19-21 uur, za 10-12 en
13-16 uur: Schilderijen op paneeldeuren
van Nelly van de Plasse-Franse, glassiera
den van Anke Rentmeester (t/m 29/12).
HULST - De Spanschroef, ma t/m za,
9.00-18.00 uur: Kunstlift met schilderijen
van Evelien van Steerteghem (t/m
31/12);
Post Art, vr,za en zo 13.00-17.00 uur:
Zoete Zonde, schilderijen van Amélie Pol-
lentier (t/m 6/1
KAPELLE - Fruitteeltmuseum, Op 12 de
cember om 15.00 uur opent de tentoon
stelling van Christa Breure, foto's om in
te bijten. Te zien t/m eind dec. openings
tijden wo van 13.00-17.00 uur en za
12.00- 16.00 uur;
MELISKERKE - World of Silk, do t/m za
12.00-17.00 uur: Renske Andeweg, siera
den; Lei Hannen, keramiek; Cees van
Oostmalle - kleurrijke acrylschilderijen;
Tjitske Prins, olieverfschilderijen en gra
fiek (t/m 29/12).
MIDDELBURG - Caesuur (presentatie
ruimte) doorlopend te zien: 'Bericht uit
Dickson, Malawi', foto's van Jan Banning
(t/m 16/12);
CBK Zeeland, ma t/m vr 9.00-17.00 uur,
en 1e zo. v.d. maand: Berlin, Schilder Ben
Sleeuwenhoek en ruimtelijk werk van
Bernd Trasberger (t/m 18/1);
CSW Streetgallery, di t/m do 14.30-17
uur, vr 14.30-16 uur: Ben Sleeuwenhoek,
De afwezigheid van perspectief in de
ruimte (t/m 18/1);
De Cleene Houttuyn, do, vr, za en 1e zo
v.d. maand 13-17 uur: Werk van schilder
Jan Heeffer (t/m 22/12);
Galerie 't Haentje te Paart, opening zon.
16 dec., daarna do t/m zo 14.00-16.30
uur: Hetty Begheyn, keramische werken
en Edith Brinkman, schilderijen (t/m
13/1);
De Drukkerij, ma. 11.00-18.00 uur, di.
t/m vr. 9.00-18.00 uur, do. tot 21.00 uur,
za 9.00-17.00 uur: 'Ontlast' van Anna van
Helsdingen;
Revolution Gallery, ma t/m vr 8-18 uur,
en 1 e zo v.d. maand 13-17 uur en op af
spraak: From the Bowl, edities van Da-
mien Hirst, collages van Bianca Runge en
schilderijen van Nanda Runge en beelden
van Servaas Roelandse (t/m 28/12);
Galerie Dick de Bruijn (Singelstr 13), do
t/m za 12.00-17.00 uur: Werk van Piet
Dieleman, Peter Koole, Guido Lippens en
Kees Smits (t/m 12/1);
Zeeuwse Bibliotheek, ma. 17.30 en
21.00 uur, di. t/m vr. 10.00-21.00 uur, za.
10.00 t/m 16.00 uur: Een drukker die
schildert, een schilder die drukt. Werk
van Rosemarijn van Limburg Stirum en
haar Zwaluwpers (t/m 19/1); Blik in!. De
cember Feestmaand, divers overzicht van
Sinterklaas, Kerst, Oud en Nieuw en Drie
koningen (t/m 5/1) en Accordeons in ve
le maten en vormen (t/m 5/1
Zeeuws Museum, wo t/m zo 10.00-17.00
uur, vr tot 21.00 uur: Tentoonstelling en
verkiezing Nieuwsfoto van het Jaar 2007
(t/m 27/1);
OOSTKAPELLE - Terra Maris, wo t/m zo
12.00-17.00 uur: Molens in het Zeeuwse
land, foto's van Chiel Jacobusse (31/3);
PHILIPPINE - Galerie Sia, vr t/m zo 13-17
uur en op afspraak: Objecten van Sia
Braakman (t/m 23/12);
RENESSE - Blikmuseum, di 10.00-12.00,
wo 14.00-17.00 uur, extra open op
16/12, 26/12 en 6/1 van 13.00-17.00
uur: Blikken Kerststad (t/m 6/1
SEROOSKERKE (W) - Galerie de Horn Fi
ne Arts Int. (Wilgenhoekweg 15), vr
14/12 t/m zo 16/12,12.00-17.00 uur:
Open weekend met o.a. schilderijen van
Marjon Mijnsbergen, Jef Janssens, Niek
van der Plas, Pierre Stefani, Taco Jan Bou-
wens, Pöppelmann en Loes Beks;
TERNEUZEN - Kunstuitleen, (Bel-
lamystraat) di t/m vr 13-17 uur, za 10-14
uur: Twaalf beeldende kunstenaars uit
Zeeland laten divers werk zien waaronder
sieraden, schilderijen, brons en glasobjec
ten (t/m 22/12);
Toonbeeld, ma t/m vr 10.00-17.00 uur:
Schilderijen en objecten van cursisten
van Toonbeeld (t/m 22/12);
VEERE - Grote Kerk, wo t/m zo
13.00-17.00 uur: Vanaf 14/12 Verkoopex
positie van werk Zeeuwse kunstenaars
(t/m 14/1);
Museum De Schotse Huizen, vr 14/12
13.00-17.00, za 15/12 11.00-17.00, zo
16/12 13.00-17.00 uur: Verkooptentoon
stelling van schilderijen, keramiek, aarde
werk, gouaches, tekeningen, illustraties,
beelden en hoedjes;
VLISSINGEN - Galerie Dumais, wo t/m za
van 12.00 tot 17.30 uur: Abel Tasma, olie
schilderijen, Conny Vink en Gerjanne
Wiersum Huisman, sieraden, Leo Silvius,
keramiek en Carina Dumais nieuwe me
dia (t/m 15/12);
Muzeeum, ma. t/m vr. 10.00-17.00 uur,
za en zo 13.00-17.00 uur: Donkere Pallis-
aden, foto's van paalhoofden in Zeeland
gemaakt door Pauline van Lynden. Vrou
wen aan de wal, selectie schilderijen uit
de ING-collectie (t/m 24/2);
deWillem3, di t/m za 12-17 uur: Werk
van Monique Camps, Charles Vreuls, Bert
en Eddy Quite en Dalstar (t/m 13/1);
Atrium en passage Ter Reede, dagelijks
9.00-20.00 uur: Schilderijen Kees van
Burg (t/m 31/1);
Hogeschool Zeeland, 1e verdieping, ma
t/m vr 9.00-18.30 uur: Werk leden foto
club De Draadontspanner uit Oost-Sou
burg (t/m 15/1);
WESTDORPE - Galerie 45, Singel 45, do
t/m zo 13.00-17.00 uur: Najaarstentoon
stelling met werk van Hetty van Boek
hout (batik, collages, gemengde tech
niek), Ingrid Maya Bowring (keramiek,
beelden) en Renske Andeweg (sieraden),
opening (t/m 16/12);
WESTKAPELLE - Het Polderhuis, wo t/m
zo 11 -17 uur: Zeeuwse sieraden van de
Smaek van Zeeland, foto's van paalhoof
den van Pauline van Lynden (t/m 31/12);
WOLPHAARTSDIJK - Atelier Berny Veer
man, (Veerweg 29) 15 dec. 11.00-16.00
uur en op afspraak: Aquarellen in diverse
kleuren en karakterpoppen;
IJZENDIJKE - Gallery Le Coin Couleurs,
openingstijden vr 13.00-18.00 uur en op
afspraak: Fotografie Remco van den
Bosch, glaswerk L'Anverre met Sem
Schanzer en Kris Henkens (t/m 29/2);
ZIERIKZEE - Kattengalerie Alexandra, do
t/m zo 11.00-17.00 uur: Fanny van Bie-
sen sieraden, Bert Notenboom oliever
ven, Ivet Thunnissen, keramiek en Klaar
Wolff, acryl met als centraal thema kat-
ten(t/m 28/12);
Galerie Kos, vrij t/m zo van 11.00 -17.00
uur: Victoriaanse Kos, verkooptentoon
stelling van diverse kunstenaars;
meer tentoonstellingen op www.pzc.nl