'Eén ziekenhuis bij Arnemuiden' De Buck voorzitter HZ bestuur Omroep Zeeland stopt met sport op zondag Geen onderzoek Beneluxtrein Kamer eist snel ingrijpen in regio waar ambulances te laat komen Klaverblad ziet centrale locatie als beste oplossing. Opvolger van Jan Bart Mandos is niet langer waarnemend. Minister moet kijken of maatregelen in Zeeland nodig zijn. Enige echte biografie van The Voice of Europe PZC Donderdag 13 december 2007 31 door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Bouw zo snel moge lijk één nieuw, centraal gelegen zie kenhuis bij Arnemuiden. Als dat niet kan, moet het ziekenhuis in Goes uitgebouwd worden tot het kernziekenhuis voor Noord- en Midden-Zeeland. Dat wil het Zeeuws patiëntenplat form Het Klaverblad. Een centrale intensive care van een hoger ni veau in Goes geeft Zeeuwse ver keersslachtoffers grotere kans van overleven. De basale, veel voorko mende spoedhulp moet ook in Vlissingen en Zierikzee te vinden zijn. Een luxe verloshuis aan de A58 tussen Vlissingen en Middel burg vindt de belangenbehartiger een goed alternatief voor thuisbe vallingen op Walcheren als die niet meer mogelijk zijn doordat de kinderartsen zich verenigen in Goes. Het Klaverblad maakte dat giste ren bekend na een bespreking van het fusiedocument voor het Zie kenhuis Zeeland in het Provincie huis in Middelburg. Volgende week wordt de uitkomst gepresen teerd van het haalbaarheidsonder zoek naar een nieuw ziekenhuis dat de twee fusieziekenhuizen in Vlissingen en Goes hebben laten doen op verzoek van de medisch specialisten. Naar verwachting ma ken de ziekenhuizen dan ook de grondslag bekend waarop de hospi taals per 2008 samen Ziekenhuis Zeeland willen vormen. Patiëntenplatform Het Klaver- blad ziet het liefst één centraal ziekenhuis voor Noord- en Mid den Zeeland verschijnen in de buurt van Arnemuiden. Het Klaverblad stelt een reeks voor waarden bij die fusie. De poliklini sche zorg en eenvoudige ingrepen moeten mogelijk blijven op Wal cheren. Het Medisch Centrum Middelburg moet als polikliniek in bedrijf blijven. Er moeten extra en betere ambulances komen. In het hoogseizoen moet een ANWB- traumahelikopter op Zeeuwse bo dem staan. Ziekenhuis Zeeland is mede ver antwoordelijk voor goed openbaar vervoer naar en tussen de zieken huizen, eventueel met shuttlebus sen, stelt Het Klaverblad. De pro vincie moet daar actief in sturen, vindt woordvoerder M. van Maris- sing. Gedeputeerde zorg G. van Heukel- om plaatst vraagtekens bij de wen selijkheid van nieuwbouw bij Ar nemuiden voor de inwoners van Schouwen-Duiveland. „Ik ben blij dat ze voorop stellen dat ze kiezen voor betere kwaliteit van zorg. Wat hun verwachting van onze rol in de bereikbaarheid betreft: een gesprek is mogelijk." De pro vincie kan bij de gunning van het Zeeuwse openbaar vervoer de ver bindingen rond de ziekenhuizen tot voorwaarde maken, beaamt Van Heukelom. door René Schrier VLISSINGEN - De raad van toezicht van de Hogeschool Zeeland heeft Adri de Buck tot voorzitter van het college van bestuur benoemd. De Buck was al sinds het najaar van 2006 waarnemend voorzitter van dat college. Hij bekleedde die functie na het overlijden van de vorige voorzitter Jan Bart Mandos. Het college van bestuur bestaat momenteel uit twee personen; naast De Buck, Magchiel Dierkx die op tijdelijke basis lid is van dat college. Het is de bedoeling dat Dierkx in september volgend jaar plaats maakt voor een nieuw lid van het college van bestuur. De Buck kwam in 1996 bij de Ho geschool Zeeland, als directeur van de facilitaire dienst. In januari 2002 trad hij toe tot het college van bestuur. De raad van bestuur heeft ruim- .schoots de tijd genomen om de waarnemende status van De Buck om te zetten in die van definitieve voorzitter van het college van be stuur. Desgevraagd zei voorzitter Hans Simons van het college van toezicht van de HZ daar onlangs over dat eerst de organisatorische en financiële problemen bij de HZ uit de weg moesten worden ge ruimd. DEN HAAG - Minister Eurlings (Ver keer) wil voorlopig geen onder zoek doen naar de populariteit van de Beneluxtrein, de intercity Amsterdam-Brussel. De NS willen die opheffen als eind 2008 de hoge snelheidslijn (HSL) gaat rijden. Pas als bekend is wat een HSL-kaartje kost, heeft het zin reizigers te vra gen of ze wel of niet voor de Bene luxtrein kiezen, zei Eurlings. Hij vroeg gisteren SP-Kamerlid Roe mer, die het onderzoek aanvroeg, zijn motie voorlopig aan te hou den. Die wilde dat wel als Eurlings garandeert dat de NS ophouden de Beneluxtrein 'uit te kleden'. door Ernst Jan Rozendaal OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland stopt met het zondagse sportpro gramma op televisie. Daarvoor in de plaats komt een blokje sport van een minuut of drie in het nieuwsblok van maandag. Pas in april begint een nieuw tele visieprogramma over sport, ook op maandagavond. Daarin zullen achtergronden worden belicht, het sportnieuws blijft in de dagelijkse nieuwsblokken. „In het weekend wordt beroerd gekeken en geluis terd", verklaart hoofd informatief en sport Michel van Sluijs. Deson danks vergt het sportprogramma veel inzet van personeel en midde len. Die zet Omroep Zeeland lie ver in voor een versterking van het internet. Van Sluijs: „Het doet ons ook pijn, mij met name, want ik kom uit de sport, maar we moe ten keuzes maken." Directeur Marja Noordhoek van Sportpunt Zeeland 'betreurt' het staken van de zondagse uitzendin gen, maar heeft wel begrip voor de keuze van de regionale omroep. Ze hoopt dat Sportpunt Zeeland een rol kan spelen bij het nieuwe programma op maandag. Onlangs werd duidelijk dat Maxi maal TV in het gat springt met een programma over de voetbal wedstrijden van Hoek en Kloetin- ge op zondag. „Ik wens ze er veel succes mee", zegt Van Sluijs. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Minister Klink (CDA, Volksgezondheid) mag niet af wachten met de aanpak van aanrij- tijden van ambulances. Waar le vensbedreigende situaties kunnen ontstaan, moet hij meteen ingrij pen. Dat eist een Kamermeerder heid van CDA, PvdA, SP en SGP. Uit een rapport van de ambulance branche bleek onlangs dat de aan- rijtijden flink worden overschre den. In Zeeland werd vorig jaar in ruim tien procent van de gevallen de verplichte aanrijtijd van een kwartier niet gehaald. In de eerste helft van dit jaar was 14 procent van de ambulances te laat. In mei verschijnt een rapport van het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM) over de spreiding van ambulances over Ne derland. Verschillen tussen platte land en stad worden daarin meer dan voorheen meegewogen. CDA-Kamerlid Schermers vindt dat het RIVM-rapport de basis moet zijn voor een eventuele her verdeling van ambulances, maar heeft gisteren gevraagd daar niet op te wachten. Acute knelpunten moeten direct worden opgelost, in samenwerking met de desbetref fende regio. Schermers weet niet of Zeeland zo'n knelpuntregio is. „We vragen de minister juist om dat te onderzoeken." een televisieserie en een erelidmaatschap van zijn woonplaats Zelzate vielen hem al ten deel. De enige echte geautoriseerde biografie over het fenomeen Wally was er echter nog niet. De voor malige marktkoopman kreeg gisteravond in het stadhuis van Gent het eerste exemplaar van The Vocie of Europe uit handen van burgemeester Daniel Termont. foto Camile Schelstraete GENT - Eddy Wally werd deze zomer 75 jaar. De zelfbenoemde Voice of Europe is van die 75 jaar al meer dan zestig charmezanger. Een ridderorde, een standbeeld, een museum,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51