Gx>enRij< Middelburg discussieert over pleinen Debuut gezamenlijk strooien slaagt Wisselgeld Maasvlakte 6Pa Zwaargewonde bij ongeval Kerstbomen Kwaliteitsvis voor een superprijs! PRACHTIGE Middelburg 640269 Bewoners praten mee over herinrichting van vier plekken. Zes instanties werken voortaan samen om wegen ijsvrij te houden. VOUWGORDIJNEN GRATIS Schouwen-Duiveland: Havenbedrijf moet infocentrum betalen. OP=OP Graag gedaan PZC Donderdag 13 december 2007 29 .ot 50% KORTING OP DE WINTERCOLLECTIE Kleine Markt 3, 4381 EJ Vlissingen tel. 0118-41 31 66 ARNEMUIDEN - Een 52-jarige fietser uit Middelburg is gisteravond bij een ongeval op de Oranjepolderse- weg in Arnemuiden zwaargewond geraakt. Rond 18.15 uur reed een twintigjarige automobiliste uit Ar nemuiden hem aan. Het slachtof fer is naar het ziekenhuis in Ant werpen gebracht. Alle soorten uit binnen- en buitenland. Nobilis, Nordmann, Servische Spar etc Gratis thuisbezorgd vanaf 15,- op Walcheren en Zuid-Beveland. En gratis stam op maat gemaakt. Middelburg Mortiereboulevard 2 tel. 0118-470400-www.groenrijk.nl Zaterdag LIVE MUZIEK van het Nederland jeugd accordeon orkest. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Dan krijgen de inwo ners van Middelburg de kans hun ideeën te spuien over de herinrich ting van vier pleinen in het cen trum en dan gaat het toch vooral weer over het parkeren van auto's en fietsen. Eigenlijk werd gistera vond op een door de gemeente ge organiseerde discussiebijeenkomst alleen voor Plein 1940 een echt nieuwe bestemming naar voren ge bracht. Maak daar een overdekte 'foodhall', een permanente markt met etenswaren, was een idee dat verschillende mensen opperden. Voor auto's is dan geen ruimte meer en ook de stalling van fiet sen moet weg of beter. De gemeente Middelburg wil, na de herinrichting van het winkelge bied, nu de pleinen in het cen trum aanpakken, te beginnen met Plein 1940, het Zusterplein, het Koorkerkplein en het Walplein. Binnenkort wordt een klankbord groep opgericht die in januari voor het eerst bij elkaar komt. Voor de zomer van 2008 moet er De gemeente Middelburg wil Plein 1940, Zusterplein, Walplein en Koorkerkplein aantrekkelijker maken en er eventueel nieuwe functies aan geven. een plan liggen. Als de gemeente raad daarmee in het najaar in stemt, zou in januari 2009 begon nen kunnen worden met de herin richting van het eerst aan te pak ken plein, Plein 1940. De vier pleinen waarover gisteren werd gesproken, zijn nu alle in ge bruik als parkeerterrein. Op Plein 1940 gaat het om 30 parkeerplek ken, op het Zusterplein om 24, het Walplein 55 en op het Koorkerk plein en omgeving om 50 plaat sen. Als deze parkeerruimte komt te vervallen, moet die elders wor den gecompenseerd. Dit is ook on derdeel van de parkeervisie die de gemeente heeft opgesteld en waar in staat dat de binnenstad autoluw moet worden. Voor veel mensen die gisteravond deelnamen aan de discussie, hoe ven niet alle besproken pleinen au tovrij te worden. Het Koorkerk plein mag volgens velen wel blij ven zoals het nu is en ook het Wal plein - volgens iemand 'een niks-plein' - kan wel in gebruik blijven als parkeerterrein voor au to's ('in drie lagen') en fietsen. Het plein is wel toe aan een nieuwe be strating, zeiden sommigen. Ook het Zusterplein moet, zo klonk het, opnieuw bestraat wor den, maar voor een nieuwe func tie waren niet veel bruikbare idee ën. 'De stortplaats van Middel burg', 'heeft geen functie als plein' en 'geen eer aan te behalen', was de mening van sommigen. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Als de wegen weer be strooid worden, is de winter pas echt begonnen. Dinsdagavond wer den de wegen weer voorzien van een laagje zout om uitglijders te voorkomen. Op het oog is er niets anders dan andere jaren, maar ach ter de schermen van de provincia le gladheidsbestrijding is veel ver anderd. Voor de eerste keer in de geschie denis werken zes verschillende wegbeheerders samen. De twee waterschappen, Rijkswaterstaat, de provincie, de NV Westerschel- detunnel én Zeeland Seaports zorgden er in het verleden altijd zelf voor dat hun wegen ijsvrij ble ven. Dat leverde soms vreemde si tuaties op. „Elke organisatie begon op een ander moment met strooi en en niemand strooide op wegen die van een ander waren", zegt John de Jonge van Rijkswaterstaat. Zo kon het gebeuren dat een auto weg (in eigendom van Rijkswater staat) die overgaat in een provincia le weg ook overging van een ijs vrije weg in een glijbaan. Om zul ke situaties te voorkomen hebben de zes instellingen het strooien ge zamenlijk uitbesteed aan aanne mer Ballast Nedam. Dat bedrijf maakte nieuwe, efficiëntere routes. Toeval of niet, op de dag van de 'generale repetitie' voorspelde het weerbureau 'mogelijk optredende gladheid'. De Jonge: „Dinsdag om elf uur 's avonds was alles al wit." Het nieuwe strooisysteem heeft de test doorstaan, aldus De Jonge. Vol gens hem is de gezamenlijke aan besteding van gladheidsbestrijding uniek in Nederland. DECORETTE WOON AT E L I E R I,- PER CENTIMETER OP MAAT GEMAAKT GEMETEN ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland wil flink wisselgeld voor de komst van de Tweede Maasvlakte. De ge meente zet in op de komst van een 'edutainmentcentrum' op het eiland. Dat moet volledig betaald worden door het Havenbedrijf Rot terdam, initiatiefnemer van het nieuwe havengebied. Het centrum moet laten zien hoe natuur, recreatie en economie sa men kunnen gaan. Het Ha venschap staat daar volgens wet houder Ad Verseput 'best positief tegenover. De gemeente is bang voor meer vrachtverkeer en een lelijk uitzicht op hoge rookpluimen vanaf de Schouwse stranden. Ook over de aanleg van een zeereservaat dat de negatieve gevolgen voor de natuur moet compenseren, heeft de ge meente bedenkingen. Die nieuwe natuur is deels voor de Schouwse kust gepland. per 500 gram Super de Boer Gerookte Noorse zalmfilet 0^ 0^ 2 pakjes a 100 gram Rundergehaktballen actie-kiloprijs 3.99 Aardbeien bakje 250 gram actie-kiloprijs 7.96 Vers uit eigen oven: Kerstklok gevulde koek pert stuks De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 13 december t/m zondag 16 december 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P. Deze actie wordt procentueel verrekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49