Zeeland I M£^K*E. Abdijk ofzo? Nee, een abdijcomplex Werkstraf voor misbruik Meubelwinkel Altena verlaat Vlissingen Boekpresentatie in Ter Reede HE Reliekkistjes in de Kabinetten Basisschoolleerlingen uit groep 7 en 8 maken Groot Archipel Dictee. FLY INN TWINZZZ Voor een heerlijke lunch of diner! DePakkervan deze week W PZC Donderdag 13 december 2007 27 door Dewi Cigengack MIDDELBURG - „Wat is een ab- dijk?", vraagt Louise Bommelé uit groep 7 van 't Mozaïek in Vlissin- gen. „Nee, het was abdijcomplex", antwoordt Ilja Berendsen uit groep 8 van dezelfde school. Het Groot Archipel Dictee gisteren viel de meiden niet mee. Voordat ze aan het echte werk be ginnen, masseert achtstegroeper Zahra Khazai de schouders van haar vriendin Ilja even. Want zon dictee, 'dat is toch wel erg span nend. Een paar jongens zeggen dat ze helemaal niet zenuwachtig zijn. VLISSINGEN - In Ter Reede in Vlis- singen presenteert de Vlissingse schrijver Jaco Simons morgen zijn boek 'Walcheren, wat anders 2'. De presentatie is om 19.30 uur in „Natuurlijk wel!", zegt Zahra. „Doe toch niet zo stoer." De 132 leerlingen uit groep 7 en 8 van 22 Walcherse basisscholen zit ten gespannen te luisteren als Gert de Keizer de spelregels uitlegt. „Meneer, leest u ook de komma's voor?", klinkt uit de zaal. „Ja, de komma's en punten zeg ik alle maal", stelt hij de kinderen gerust. 'Yes!', dat is een meevaller. „Als het te snel gaat", voegt De Keizer toe, „steek dan je hand op, dan hou ik daar rekening mee." Tijdens het voorlezen zwaaien er constant handen in de lucht, ook van Zahra, Ilja en Louise. „Vooral de eerste zinnen gingen snel", zegt schrijver van het dictee Lionel Ko- le. Hij is leraar van groep 8 op de Leeuwenburch in Middelburg en het Atrium van het verzorgings huis. Tijdens de presentatie treedt het tienerpopkoor Lacoda onder leiding van dirigente Marcela Sim ons op. schreef twee dictees: één om te oe fenen en één 'echt' dictee. „De tekst moest goed aansluiten bij de leefwereld van de kinderen. En er moest voldoende afwisseling zijn tussen verschillende soorten woor den", vertelt hij. „Daarnaast wilde ik er een spannend verhaal van 'Natuurlijk was je wel zenuwachtig. Doe toch niet zo stoer' maken dat zich afspeelt in onze ei gen omgeving." Dat is gelukt, want het verhaal gaat over een ge heimzinnige diefstal in het Zeeuws Museum. De leerlingen hebben het zwaar, en na elke van MIDDELBURG - Leerlingen van de groep vijf/zes van de Middelburg se openbare basisschool De Uilen- burch hebben reliekkistjes ge maakt. Ze lieten zich daarbij inspi reren door de relikwieëntentoon- stelling van Jeffrey Vallance. Elke leerling heeft een kistje beschil- de tien zinnen klinkt gezucht en gekreun. Af en toe spieken ze bij hun buren. Ilja draait zich na de laatste zin om in haar stoel, om te overleggen met haar achterbuur vrouw Zahra. Maar veel kunnen ze niet verbeteren, want de schrif ten moeten worden ingeleverd. Roel Stroo uit groep 8 van de Leeu wenburch wint uiteindelijk het dictee. Hij heeft maar drie fouten. Wouter Leefterik van de Tweemas ter in Vlissingen eindigt op de tweede plaats, met acht fouten. Ze- vendegroeper Quirine van de Bent van de Acaciahof heeft tien fouten en eindigt als derde. De wisselbe ker voor de school waarvan de bes te drie leerlingen de minste fouten hebben, is voor de Acaciahof in Middelburg. derd, beplakt en 'gevuld' met een relikwie. Het gaat bijvoorbeeld om een eerste legopoppetje of een ket ting van een overleden oma. De kistjes zijn vanaf vanmiddag tot en met zaterdag te zien in De Kabinet ten van de Vleeshal aan de Zuster straat in Middelburg. mode interieur accessoires servies and more MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een veertigjarige inwoner van Arnemuiden gisteren veroordeeld tot een voorwaardelij ke celstraf van negen maanden. Daarnaast moet hij een taakstraf van 240 uur uitvoeren. De man heeft seksueel misbruik gemaakt van zijn minderjarige dochter. Hoewel het meisje zelf toenade ring zocht, had de man daar be slist niet op in mogen gaan, aldus de rechtbank. De man moet thera pieën volgen om te voorkomen dat hij in de toekomst nog eens in herhaling valt. De opgelegde straf is gelijk aan de eis die de officier van justitie twee weken geleden uitsprak. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Meubelwinkel Altena verlaat haar vertrouwde hoekpand in de Vlissingse Scheldestraat en verhuist naar Koudekerke. De zaak trekt in bij Woontrend. Dick Altena liep al een tijdje met verhuisplannen rond. „De Schelde straat is steeds minder een winkel straat nu iedereen via de Konings weg de stad uit rijdt. En mijn bo venburen, de HKPD-jongens, zijn ook niet verkoopbevorderend." Een wederzijdse relatie bracht Alte na in contact met Woontrend in Koudekerke. „En dat klikte. Ik kan daar vijfhonderd vierkante meter, evenveel als ik nu heb, vullen met design. Dat vult hun collectie van compleet interieur perfect aan." Volgend jaar maart moet de zaak in de Scheldestraat leeg zijn. Alte na is al in gesprek met mogelijke kopers of huurders. Zijn personeel neemt hij mee naar Koudekerke. foto Lex de Meester Zahra Khazai uit groep 8 van 't Mozaïek masseert voordat het dictee begint haar klasgenootje Ilja Berendsen even. CAFÉ - RESTAURANT op Zeeland Airport 7 dagen per week geopend vanaf 09.00 uur Calandweg 30, Arnemuiden Uw STABILA distributeur voor Zeeland e.o. STABILA Zeifnwellevende Kruisfaser LAX 50 Compleet met 3-poot statief Inzetbaar tot 2,75 rrsïr. Hoogte Snel en accuraat werken üvingstooeweg 14, 4462 GL, Goes Tel: 0113 -561 298 Fax: 0113 - 561 270 'Genoemde pnjzen zijn exclusief 19% BTW Dinsdag t/m zaterdag geopend, PIN-betaling niet mogelijk Dam 61Middelburg - Tel: 0118 - 650525

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47