Filmhuis past in Zeeuwse bibliotheek Zeeland Goeiemoggel, das hamdig ^c- ■HCi Debuut gezamenlijk strooien slaagt Domburg weer deftig Het TEMPUR® kussen: een bijzonder Kerstcadeau. Cinema Middelburg stelt voorwaarden aan inrichting en gebruik. Zes instanties werken voortaan samen om wegen ijsvrij te houden. Nu makkelijk mobiel e-mailen voor ondernemers al voor 9,95 per maand*. Addict B.V. BlackBerry® Curve™ 8300 Nokia E6ii HTC S710 mobiel e-mailen J^ kpn sluit je aan GRATIS TESTEN KAN OOK! B PZC Donderdag 13 december 2007 29 door Maurits Sep MIDDELBURC - Een nieuw filmthea ter met twee zalen past in de Zeeuwse Bibliotheek, sowieso qua ruimte. Maar aan de sfeer moet nog wel veel gebeuren, waar schuwt directeur Maaike Ritsema van de Stichting Cinema Middel burg (SCM). „De bibliotheek is nu geen aantrek kelijke ruimte. Die moet warmer worden, je moet het gevoel krijgen dat je er lekker kunt uitgaan. Er moet een goede binnenhuisarchi tect aan de slag om de boel van binnen te verbouwen. Ook de film zaal zoals die er nu is, moet veran deren om ruimte te maken voor een projectorcabine." Het filmtheater moet weg uit het Schuttershof. Al jarenlang wordt gezocht naar een nieuwe locatie. Recent is onderzocht of het film huis twee zalen kan krijgen in de Zeeuwse Bibliotheek. Dat kan, is de conclusie. „Maar er zijn nog wel goede afspraken nodig voordat wij ja zeggen", zegt Ritsema. „Wij moeten het goed kunnen exploite- U| Het filmhuis moet weg uit het Schuttershoftheater. In de Zeeuwse Bibliotheek is ruimte voor twee filmzalen. Ook moet er een film-/leescafé komen. DOMBURG - Gisteren is in Dom burg een samenwerkingsovereen komst getekend voor de bouw van Résidence Wijngaerde. Ligt het aan de betrokkenen - ge meente en ondernemer - dan valt motel 't Groentje, een typisch ja ren zestig gebouw in het histo risch hart van Domburg, eind vol gend jaar onder de slopershamer. ren. Eén zaal wordt helemaal voor ons, de andere delen we met de bi bliotheek. Als de bieb die ruimte te vaak nodig heeft, werkt het voor ons niet goed." Cinema Middelburg wil een A-theater maken. Dat houdt in dat er twee zalen zijn waarin continu films te zien zijn en dat deze lan ger gedraaid kunnen worden als er voldoende belangstelling voor is. Nu boekt het filmhuis ze voor een maand en daarna houdt het op, ook al willen meer mensen ze zien. Ook naar de invulling van het pro gramma is nog niet gekeken, merkt Ritsema op. Zij ziet mooie kansen voor een samenwerking met de bibliotheek: film en litera tuur combineren goed. Dat geldt ook voor het gezamenlijk gebruik van de horeca die erbij moet ko men. „Overdag een leescafé en 's avonds een filmcafé." Ritsema heeft negatieve reacties ge kregen van filmliefhebbers toen die in deze krant lazen dat het filmhuis misschien bij de biblio theek komt. „Ze vinden dat geen leuke omgeving. Maar als het door gaat, worden we meer dan een bij zaaltje in de bieb. We krijgen echt een filmtheater." Het oude plan om het filmhuis on der te brengen in de nieuwe schouwburg, is geen optie meer. „Dat duurt veel te lang." Uitwij ken naar Vlissingen weigert Ritse ma. „Wij horen in Middelburg." In 2010 moet het gat zijn opgevuld met een voornaam, klassiek ogend complex. Résidence Wijngaerde omvat 28 luxe appartementen, 5 winkels, een restaurant, een cafeta ria en een parkeergarage. Exploi tant F. Meijers mikt met de appar tementen op 'oud geld' van 'promi nenten die Domburg van oudsher bezoeken'. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Als de wegen weer be strooid worden, is de winter pas echt begonnen. Dinsdagavond wer den de wegen weer voorzien van een laagje zout om uitglijders te voorkomen. Op het oog is er niets anders dan andere jaren, maar ach ter de schermen van de provincia le gladheidsbestrijding is veel ver anderd. Voor de eerste keer in de geschie denis werken zes verschillende wegbeheerders samen. De twee waterschappen, Rijkswaterstaat, de provincie, de NV Westerschel- detunnel én Zeeland Seaports zorgden er in het verleden altijd zelf voor dat hun wegen ijsvrij ble ven. Dat leverde soms vreemde situa ties op. „Elke organisatie begon op een ander moment met strooien en niemand strooide op wegen die van een ander waren", zegt John de Jonge van Rijkswaterstaat. Zo kon het bijvoorbeeld gebeuren dat een autoweg (in eigendom van Rijkswaterstaat) die overgaat in een provinciale weg ook overging van een ijsvrije weg in een glij- IRPI De twee waterschappen, Rijkswa- terstaat, de provincie, de NV Westerscheldetunnel én Zeeland Seaports werken voortaan sa men om wegen ijsvrij te houden. baan. Om zulke situaties te voorko men hebben de zes instellingen het strooien gezamenlijk uitbe steed aan aannemer Ballast Ne- dam. Dat bedrijf maakte nieuwe, efficiëntere routes. Toeval of niet, op de dag van de 'generale repetitie' voorspelde het weerbureau 'mogelijk optredende gladheid'. De Jonge: „Dinsdag om elf uur 's avonds was alles al wit." Het nieuwe strooisysteem heeft de test doorstaan, aldus De Jonge. Vol gens hem is de gezamenlijke aan besteding van gladheidsbestrijding uniek in Nederland. „Nergens wordt er op zo'n grote schaal sa mengewerkt." Mogelijk sluiten ook de gemeen ten zich de komende tijd aan bij het strooiproject. Groot beeldscherm Normaal toetsenbord Makkelijk te bedienen Bellen en e-mailen met 1 toestel Ga naar uw business partner van KPN: Grintweg 32 4401 NE Yerseke (0113) 57 41 40 www.addict.nl Eenvoudig te bedienen met trackball w MP3-speler en 2 megapixel camera Uitschuifbaar toetsenbord Windows® Mobile 6 en Pocket Office Sneltoets direct naar e-mail UMTS, Wi-Fi en 2 megapixel camera •Actie geldt tot 31 december 2007. Vraag naar de voorwaarden. Voor energie in het nieuwe jaar Voor een drukverlagende nachtrust Morgana De Schipper, Marconistraat 32, 4461 HH GOES, tel. 0113 23 01 81, www.morgana.nl Woonboulevard Poortvliet, Paasdijkweg 33, POORTVLIET, tel. 0166 61 91 00, www.woonboulevardpoortvliet.nl v" Voor uw dierbaren DRUKVERLA5 MATRASSEN EIS Changing the way the v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41