De brug moet terug, maar waar...? Samenzang in Hansweert Omroep houdt beelden protest in de kluis Reliekkistjes in de Kabinetten WILLEM'S WINKEL ®BHEFFINGSUITVERKO<aa! —©Rh Zes ton voor watersnoodmuseum FLY INN TWINZZZ Politici zoeken plekje voor wegkwijnende oude loopbrug station. Voor een heerlijke lunch of diner! na 35 jaar tot eind december DePakkervan deze week CAFÉ-RESTAURANT B PZC Donderdag 13 december 2007 27 Raadslid Jo Kodde (CDA) bekijkt de in stukken gezaagde voetgangersbrug die ooit bij het NS-station in Middelburg stond. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Is er nog plaats in Middelburg voor de monumentale brug die vroeger naast het station stond? Gemeenteraadsleden toer den gisteren met de bus langs vier mogelijke locaties. De laatste halte was het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele. In Goes. Dat het achthonderdduizend euro kost om de brug ergens in Middel burg terug te zetten, is een struikel blok. Zeven jaar geleden, toen de brug werd weggehaald, beloofde de gemeente wel om de brug te rug te zetten. Maar die belofte blijkt loos: er is nooit geld voor ge reserveerd. De brug cadeau doen aan Goes is trouwens ook niet gra tis: Middelburg verliest niet alleen de brug, maar ook 64.000 euro als bijdrage in de kosten. En dan zijn er nog de locaties in Middelburg. De fracties bleken gis teren niet enthousiast. Tegenover het stadskantoor heeft de brug geen nut, ten zuiden van het Eras- muspark staat de brug wel erg ach teraf en ook bij het Arnekanaal krijgt de brug een eenzaam be staan. „Hier gaat hij natuurlijk nooit gebruikt worden", zei Wim Steketee (Middelburg Transpa rant). In de loods waar de brug ligt opgeslagen, snoven de politici nos talgie op. In stukken gezaagd ligt het monument langzaam weg te roesten in het gebouw waar de wind dwars doorheen waait. „De ze deur zat er vorige week nog in", zei ambtenaar Rob Kosters bij de ingevallen entree van de loods. „Het valt nog helemaal niet te gen", vond Piet Kraan (Politieke Partij Middelburg). 'In stukken gezaagd ligt het monument weg te roesten in een winderig gebouw' De vrijwilligers van de stoomtrein schrikken niet terug voor dat ver val. Onder al die roest zit nog ge noeg ijzer, zei Maykel Kastelijn. En desnoods maken ze de versleten stukken na. Daar komt nog bij dat de brug in Goes niet precies wordt nagebouwd zoals hij in Middel burg stond. Hij wordt wat lager. „Hij komt terug in de oorspronke lijke staat, nog van voor de elektri ficatie." Als de brug naar het terrein van het spoormuseum gaat, maakt hij onderdeel uit van een compleet na gebouwd stationsterrein: met een nog te bouwen station én de oude overkapping van het station in Utrecht. De politici waren onder de indruk van het enthousiasme van de stich ting. „Ik ben een beetje om op dit moment", zei Wim Steketee. De vrijwilligers voelden de stemming aan. „Misschien tot de volgende keer bij de opening", grapte Kaste lijn bij het afscheid. HANSWEERT - Een bijzondere sa menwerking tussen rooms-katho- lieken en Nederlands hervorm den. Dat is de Hansweerste Kerstsa- menzang. Na een jaar afwezigheid vindt het 'evenement' zondag om 19.00 uur weer plaats in de rooms-katholieke kerk aan de Kerklaan in Hansweert. Tijdens de samenzang worden koorwerken afgewisseld met popu laire instrumentale werken als Ru dolph the rednosed reindeer en ge sproken teksten en gedichten. Muziekvereniging Scheldegalm, het Rooms-Katholieke Kerkkoor en de Nederlands Hervormde Can- torij treden op. Organiste is Karin Nieuwenhuyzen, voorgangers zijn pastor Wiel Hacking en ds. Mieke van der Vlugt. De avond is ook be doeld voor mensen die anders zel den of nooit in een kerk komen, om zo op gepaste wijze in de kerst stemming te komen. op Zeeland Airport 7 dagen per week geopend vanaf 09.00 uur Calandweg 30, Arnemuiden MIDDELBURG - Leerlingen van de groep vijf/zes van de Middelburg se openbare basisschool De Uilen- burch hebben reliekkistjes ge maakt. Ze lieten zich inspireren door de relikwieëntentoonstelling van Jeffrey Vallance. De kistjes zijn vanaf vandaag tot en met zaterdag te zien in De Kabinetten van de Vleeshal in Middelburg. OUWERKERK - Het VSB-fonds draagt drie ton bij aan de uitbrei ding van het Watersnoodmuseum. Dinsdag maakte het provinciebe stuur bekend dat het eveneens drie ton wil meebetalen. Volgens voorzitter Jaap Schoof heeft het museum nu 2,2 van de benodigde drie miljoen euro binnen. Het mu seum is gevestigd in één van de vier caissons aan de Weg van de Buitenlandse Pers. In het plan wor den alle caissons gebruikt door ze met een tunnel aan elkaar te ver binden. Het werk gaat half maart of begin april van start. OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland blijft weigeren beelden af te staan waarop te zien is hoe politieagen ten Middelburgse scholieren slaan. De omroep gaat in beroep tegen een uitspraak die de rechter-com- missaris gisteren heeft gedaan. „Na overleg met onze advocaat hebben we besloten bezwaar aan te tekenen", verklaart Koen Mijn heer, hoofd nieuws van Omroep Zeeland. „Zolang de procedure loopt, blijven de beelden waar ze zijn. Ze zijn bij een notaris in be waring gegeven en liggen verze geld in een kluis." De omroep film de enkele weken geleden hoe scho lieren tijdens demonstraties met wapenstokken werden geslagen. m Dinsdag t/m zaterdag geopend, PIN-betaling niet mogelijk Dam 61Middelburg - Tel: 0118 - 650525 Uw STABILA distributeur voor Zeeland e.o. STABILA Zettolvelleroncie Krulslaser LAX 50 Compleet met 3-poo» statief Inzelbaet tot 2,75 mtr. Hoogte Snel en aecurraai wedren Livings ton® weg 14, 4462 GL, Goes Tel: 0113 - 561 298 Fex;0113 - 561 270 'Genoemde prijzen zijn exclusief 19% BTW Nieuwe Burg 39 Middelb 0118-616638 mode interieur accessoires i servies and more Prachtige Kerst- decoraties!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39