Zeeland Cees van Liere zal blijven besturen Uitbreidingswijkje blijft een twistappel Brandweer verlangt naar Klic Fietsster gewond bij aanrijding WINTER Ontuchtpleger krijgt werkstraf Burgemeester neemt afscheid van warm Noord-Bevelands bad. Groot deel COLLECTIE HALVE PRIJS Jong Wolphaartsdijk wil graag bouwen, omwonenden tegen. van de reepe Ons Genoegen is weer terug met kerstconcert Bouw van zeesluis bij Terneuzen is onzeker Benefietconcert voor Colombia in Kapelle Appartementen Port Nautique zijn gewild Groep Baarland rukt uit voor gaslucht zonder mogelijke oorzaak. 26 Donderdag 13 december 2007 PZC Burgemeester Cees van Liere van Noord-Beveland: „Als je ophoudt als bur gemeester, gaan ze meteen aan je trekken." foto Ronald den Dekker door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Opdracht vol bracht? „Ja, burgemeester Cees van Liere van Noord-Beveland denkt van wel. Als interim-burge meester kwam hij 6,5 jaar geleden vanuit Sluis-Aardenburg M. Everaers vervangen. „Je mag ge rust stellen dat het toen een wes pennest was, bestuurlijk en ambte lijk. De hele organisatie leefde nog met de ruggen naar elkaar. Ik had wel het geluk dat er net een nieuw managementteam was aangesteld, dus de meeste mensen waren wel te overtuigen van de noodzaak van een schone lei. Het is ook hele maal goed gekomen. Dat ik wegga heeft er eigenlijk mee te maken dat ik geen hele nieuwe termijn van zes jaar kan uitzitten. Ik word zestig en om nou voor een paar jaar aan te blijven. Eerlijk gezegd verlang ik er ook naar om mijn ei gen agenda in te vullen, al ziet het ernaar uit dat dat ook weer niet echt gaat lukken. Mijn hele leven ben ik bestuurder geweest, niet al leen in het openbaar bestuur maar ook van talloze andere organisa ties. Veel vergaderwerk is dan ge woon een kwestie van móeten. Wat ik nu overhou aan bestuurlij ke functies komt uitsluitend voort uit betrokkenheid en liefhebberij. Het heeft te maken met mossels, met oesters, met voetbal, en dan in het bijzonder RBC, en met na- tuureducatie. Als je ophoudt als burgemeester, gaan ze meteen aan je trekken, maar ik doe alleen din- GOES - Een 39-jarige fietsster uit Goes is gisterochtend rond kwart over negen gewond geraakt bij een aanrijding op de Ringbaan West in haar woonplaats. Een 74-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland reed door het rode licht de kruising met de Troelstraweg op en kwam daarbij in aanrijding met de vrouw. Zij liep verwondingen aan heup en schouder op en js met de ambulance naar het ziekenhuis ge bracht. gen waar mijn hart ligt. Dan is het ook niet erg als het veel is." Een stukje van zijn hart zal ook wel op Noord-Beveland blijven lig gen, want de inwoners hebben hem een fantastische af- scheidstournee bereid. „Een half jaar lang, dorp voor dorp, allemaal aardige mensen. Het voelt als een warm bad." De enige wanklank in zijn loop baan klonk niet op Noord-Beve land, maar in Reimerswaal. „Ik wil daar niet veel over zeggen. Ge vraagd om te solliciteren, heb ik dat gedaan met het idee dat het 'Je moet er niet aan denken om met zulke lui in het college of de raad te zitten' toch niets werd. Ik ben WD'er, dat is hun kleur niet. Toen ik des ondanks hoge ogen gooide, werd er een drankprobleem uit de lucht gegrepen. Dat ik me toen als een haas heb teruggetrokken, was een wijs besluit. Je moet er toch niet aan denken om met zulke lui in het college of de raad te zitten." Van waaruit Van Liere uiteindelijk zijn bestuurlijke werk zal voortzet ten, is nog even de vraag. „Voorlo pig ga ik in mijn geboorteplaats Bruinisse zitten. Daar heb ik nog een huis. Maar het zou best eens Vlaanderen kunnen worden. Ant werpen of Gent. Ik voel me overal thuis, maar daar zéker." De laatste duik in het warme bad, de afscheidsreceptie, wordt woens dag 19 december gehouden. In zaal Onder de Toren in Wissenkerke om 17.00 uur. ZONDAG 16 DECEMBER KOOPZONDAG (Middelburg) VOOR ELKE KLANT EEN NIEUWJAARSCHEQUE GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com door Frank Balkenende WOLPHAARTSDIJK - Vooral jonge Wolphaartsdijkenaren azen op een huis of een bouwkavel in het uitbreidingsplan Oost, maar zullen geduld moeten oefenen. Omwo nenden, en dat zijn er tientallen, zullen bezwaar maken tegen het ontwerp-bestemmingsplan. En dan ben je in Nederland zo een halfjaar verder. De gemeente Goes presenteerde gisteravond haar stedenbouwkun dig plan voor Wolphaarts- dijk-Oost. Veel dorpelingen, met name de jongeren, zien het op oude Zeeuwse architectuur stoe lende plannetje wel zitten. Zo komt er eindelijk weer eens bouw grond beschikbaar. De Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk steunt het 36 woningen tellende plan ook, in de hoop dat er straks veel jongeren en jonge ge zinnen neerstrijken. „Een dorp zonder bouwgrond ziet zijn jeugd naar Goes vertrekken en vergrijst sneller. Voorzieningen zoals scho len komen dan onder druk te staan", zegt voorzitter S. Huissoon van de dorpsvereniging na afloop. Niet iedereen waardeert het uit breidingswijkje. Zo'n dertig bewo ners van onder meer Nazareth en Hoofdstraat kijken nu de weidse polder in. Straks staan er huizen en 'aggenebbis-schuurtjes' (het plan gaat uit van een voor- en een achterstraat met schuurtjes) in hun blikveld en is hun panorama bedorven, vinden ze. Nu heeft de gemeente wel reke ning gegehouden met bewoners 1*5 Zo'n dertig omwonenden maken medio volgend jaar bezwaar te gen het plan Wolphaarts- dijk-Oost. Dat kan het plan met minstens een halfjaar vertragen. aan Nazareth, die door hun voor raam straks uitkijken op Wol- phaartsdijk-Oost. Aan de overkant komt een royaal volkstuincom plex, waarbij de schuurtjes aan de noord- en zuidrand moeten wor den gebouwd. Zo behouden ze een deel van hun vergezicht. 'De vette worst die de gemeente ons voorhoudt' is voor B. Nonne- kes slecht verteerbaar. „Een mooie, authenthieke dorpsrand wordt met dit plan vernietigd. Dat is jammer." En zijn panoroma wordt straks kokerzicht. Gisteren lanceerde hij dan een al ternatief: vul gewoon de open plekken in het dorp op (bijvoor beeld aan de Veerweg) én zorg dat bestaande woningen worden opge knapt, want er is wel enige verpau pering in hartje Wolphaartsdijk te zien. Dat idee maakt politiek geen kans. „Dus zullen we bezwaar aanteke nen", kondigt Nonnekes aan. De procedure begint medio 2008. SCHOENMODE I Papegaai straat B Goes www.vandereepe.nl MIDDELBURG - Een Zuid-Bevelan- der (53) is gisteren veroordeeld door de Middelburgse rechtbank tot een werkstraf van honderd uur. Hij heeft in de tweede helft van 2001 en het eerste deel van 2002 een minderjarige jongen sek sueel misbruikt. De straf is con form de eis van het Openbaar Mi nisterie. Volgens de rechtbank han delde de man puur voor zijn eigen genot en negeerde hij de belangen van zijn slachtoffer. KAMPERLAND - Brassensemble Ons Genoegen uit Kamperland geeft zondag voor het eerst sinds twee jaar weer een kerstconcert. Het en semble kon door het teruglopende ledenaantal de afgelopen jaren geen kerstuitvoering geven. Onder leiding van Piet Baan staan de mu zikanten zondag samen met Kin derkoor de ArkKids in kerkge bouw De Ark in Kamperland. Het concert begint om 19.00 uur. TERNEUZEN - De bouw van een nieuwe zeesluis of de ombouw van de Oostsluis tot een tweede zeesluis kan door milieuregels ern stig worden beperkt. Dat zegt de Terneuzense milieuwethouder C. van Schaik. Onmogelijk is het niet, maar onderzocht moet worden of alle alternatieven te realiseren zijn. Zeeland Seaports liep dit jaar ook al op tegen geluidsbeperkingen. KAPELLE - Het Zeeuws Reformato risch Symfonisch Ensemble Con- vocare geeft zondag om 19.30 uur een kerstconcert in de Hervormde kerk van Kapelle. Tijdens het con cert wordt een collecte gehouden voor de sloppenwijken in Colom bia. Ook jeugdkoor Jong Crescen do uit Kapelle treedt op, samen met jeugdkoor Immanuél. De en tree is drie euro, kinderen tot twaalf jaar hebben gratis toegang. BROUWERSDAM - Marina Port Zé- lande, de jachthaven aan de Kabbe- laarsbank op de Brouwersdam, is een gewilde woonplek. De 36 luxe appartementen die daar na het komend zomerseizoen verrijzen, zijn al allemaal uitver kocht. Het project, Port Nautique genaamd, bestaat uit één gebouw van vier verdiepingen en een sou terrain. door Mieke van der Jagt KWADENDAMME - De brandweer in Zeeland heeft geen directe toegang tot het Klic-systeem: de atlas waar op alle leidingen en kabels in heel Nederland staan ingetekend. Had de groep Baarland van de Borselse brandweer wél over die informatie kunnen beschikken, dan had de groep gisteren niet met een volle brandweerwagen en een snel inter ventievoertuig van de groep Bors- sele hoeven uitrukken. Op de plaats waar een gaslucht was geroken, de Grote Reinhoutse- dijk in Kwadendamme, is in geen velden of wegen een gasleiding te bekennen. Een bewoner van de Grote Rein- houtsedijk had 's ochtends een aanhoudende lucht van aardgas ge roken en de brandweer gewaar schuwd. De man, die zelf in zijn gasbehoefte voorziet uit een pro- paantank in zijn tuin, wist zeker dat het niet de lucht van propaan was die hij rook. De groep Baarland rukte uit met de tankautospuit en een voltallige bemanning en liet ook het inter ventievoertuig vanuit Borssele ko men. Aangekomen op de plek des onheils was er niets. Ook de gevoe lige meetappartatuur kon geen gas bespeuren. Hoewel er een actuele altlas be staat, waarvan bijvoorbeeld aanne mers en grondwerkers gebruik ma ken, heeft de brandweer geen di recte toegang tot het Klic-systeem. Volgens de Borselse commandant J. de Feijter moet de brandweer net als een aannemer een dag of wat wachten op de informatie. 'Het zou handig zijn als de alarmpost die gegevens kon opzoeken terwijl je uitrukt' „Maar het zou handig zijn als de mensen op de alarmcentrale derge lijke informatie konden opzoeken terwijl de uitrukkende groep on derweg is. Want uitrukken doen we toch, je kunt immers nooit we ten wat er is", aldus De Feijter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38