Zeeland PZC Armoedemeldpunt is een succes 25 Tholen verruimt mogelijkheden tot kamperen Goede score voor waterschap levensgevaarlijk terrein drijfiand BEVELANDEN-THOLEN Disney brengt saluut aan het sprookje met kerstfilm Enchanted 37 Sport verdwijnt in het weekeinde van de regionale tv 31 Al 25 mensen vinden weg naar hulpproject Achter de Voordeur. JXT^T) TW~U ~D V Markt 51 Middelburg UCJ_yj\.V JX.JX.JCi XV. I T0118886886 Brasseriemenu met Moondance Bunny Power zmmm Laatste Moeder en zoon vast in de modder Donderdag 13 december 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Ze zijn nog maar in okto ber begonnen en nu al hebben ze zo'n 25 mensen een stap op weg geholpen naar een aangenamer be staan. Eveline Janse en Milly Nieu wen huize zijn de gezichten achter het nieuwe project Achter de Voor deur, dat als doel heeft de verbor gen armoede en eenzaamheid in Goes op te sporen. Een moeilijke missie, omdat ach ter de gevels de drama's zich in het onzichtbare afspelen. „Eigen lijk is de sociale armoede erger dan de financiële armoede", zegt Milly. „Die is zo lastig te vinden. Het zijn de mensen die buiten de samenleving zijn komen te staan omdat ze geen geld hebben. Die niet meer naar verjaardagen gaan omdat ze het zich niet kunnen per mitteren een cadeautje te kopen. Die schamen zich daarvoor." Dat opsporen doen ze overigens niet zelf Milly: „We hebben een kleine vijftig organisaties in ons netwerk, zoals ouderenbonden, kerken en zorginstellingen. Die ko men vaak bij mensen over de vloer; als er problemen zijn kun nen ze die bij ons melden. Wij kunnen onmogelijk bij iedereen lukraak aanbellen." Buren, familie of kennissen die zich zorgen ma ken over iemand in hun naaste omgeving, mogen ook altijd het meldpunt bellen. „We denken dat we de komende tijd meer meldin gen zullen krijgen; we worden steeds bekender", constateert Eveli ne. Eveline en Milly zijn het vangnet dat mensen doorverwijst naar in stanties die hulp kunnen bieden. „Er zijn zoveel regels dat mensen RN Goes' loket wijst mensen met financiële problemen of mensen die in een sociaal isolement verkeren de weg naar de juiste instanties. door de bomen het bos niet meer zien. Vooral ouderen hebben daar last van. Ze weten soms niet dat ze een bijdrage kunnen krijgen voor bijvoorbeeld de aanschaf van een wasmachine of fiets. Zo kwam op het meldpunt een te lefoontje binnen over een man die een nieuw bed nodig had en dat niet kon betalen. Eveline: „Daar ben ik op huisbezoek gegaan. We merkten al gauw dat er meer aan de hand was. De man was een zaam, kwam nooit naar buiten, had lichamelijke klachten en zijn bed was inderdaad versleten. Via de minimaregeling hebben we toen een vergoeding voor een nieuw bed aangevraagd, via de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning hebben we een scootmobiel geregeld en via het Steunpunt Vrij willigerswerk hebben we iemand langs gestuurd die wekelijks komt om een praatje te maken." Een an dere vrouw konden ze vrij makke lijk verder helpen. „Die belde ons zelf; ze zat er flink doorheen, nog niet eens financieel, maar psy chisch. We hebben haar doorver wezen naar SMWO; een week la ter hebben we nog eens contact ge zocht. Ze was blij met de hulp." Meldpunt Achter de Voordeur, Eveli ne Janse en Milly Nieuwenhuize, tele foon: 0113-249924 (werkdagen van 9.00 -17.00 uur), e-mail: achterdevoordeur@goes.nl door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Kamperen in de gemeente Tholen mag over een tijdje waarschijnlijk ook buiten de reguliere kampeerterreinen. „Onze nieuwe medewerker voor recreatie zal dat onderwerp als eerste oppak ken", zegt burgemeester W. Nuis. Dat het onderwerp aan de orde komt, heeft te maken met het ver vallen van de Wet op de Open luchtrecreatie. Het kampeerbeleid komt daarmee op het bordje van de gemeenten te liggen. Een meer derheid in de gemeenteraad van Tholen ziet het wel zitten om men sen de mogelijkheid te geven te overnachten buiten de bestaande campings. Van volledig vrij kampe ren is overigens geen sprake, want de gemeente zal wel een aantal plekken aanwijzen. CDA'er Bout wil dat dat nog voor de zomer ge beurt. „En niet allemaal in het bui tengebied. Laat de mensen op de mooiste plekjes in de kern staan." De CU is het daar mee eens. SGP'er P. Hoek vraagt wel enige beperking. „Dat straks niet hele ha venterreinen vol campers staan." GOES - Om de gevaren van deze modderpoel ach ter het station in Goes duidelijk te maken, heeft aannemersbedrijf Sagro er een fiets in gezet. In een poel aan de Hoefbladstraat in Heinkenszand was dat niet het geval. De 7-jarige Pascal en een vriendje kwamen er gisteren tijdens het spelen in vast te zitten. Een medewerkster van senioren complex Fonteyne kon het vriendje eruit trekken met een bezemsteel, maar Pascal is aan één kant gehandicapt en kon de steel niet vasthouden. Sa men met zijn moeder lukte het de vrouw uitein delijk wel om de jongen uit de modder te krijgen. Maar ja, toen zat moeder zelf vast. Zij moest door de politie worden bevrijd. „Achteraf denk je: het was wachten tot het mis ging", zegt moe der Ingrid Joustra. „Maar om eerlijk te zijn had ik ook niet bedacht dat het zo gevaarlijk was. Geluk kig is het allemaal goed afgelopen." De gemeente heeft de modderpoel met lint afgezet en in de wijk een brief verspreid over het gevaar ervan. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden verbruikt de minste energie van alle waterschappen in het land en is de beste slibverwer- ker. Dat blijkt uit onderzoek van de Unie van Waterschappen. Het schap heeft sinds 1999 veel geïnvesteerd in duurzaamheid en dat betaalt zich nu uit in het lage verbruik van energie. Ook is veel geld uitgegeven aan installaties om stikstof uit het water te halen. Zeeuwse Eilanden haalt ook meer fosfaat uit het water dan de regels voorschrijven. Andere waterschap pen doen het hier echter nog be ter. Voor het transport van afval water zijn de pompen soms te klein. Het schap wist dat al en werkt daaraan. vanavond vanaf 17.30 uur kerrie-gembersoep, saffraanrijst met kip of pecannoten en chocolademousse 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukken za. 15 -12,15.00-16.30 uur Sound Sculpture Alice t/m 20 januari, expositie jmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl Reikhalzend loerde de vrouwelij ke helft van het hoogbejaarde echtpaar naar de appeltaart op de lopende band bij de Terneu- zense supermarkt, twee klanten vóór haar. De tussenstaande me vrouw zag de oude dame kijken en vroeg haar wat er aan scheel de. „Die appeltaart, zoiets wilde ik óók zo graag, maar we kon den ze niet vinden", wees de beve rige dame. De appeltaartenkoopster legde snel en duidelijk waar ze de lek kernij had gevonden. „Maar er lag er nog maar één!", zei ze, met een licht schuldgevoel. Waar op een geboeide toehoorder het bejaarde stel adviseerde: „Ren nen!" SiBllü-JitJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37