Zeeland PZC Oudheidkamer krijgt grote beurt l Zes ton voor museum Schouwen: infocentrum wisselgeld Maasvlakte 25 SCHOUWEN-DUiVELAND 37 31 Onderhoud, herstel én verbeteringen in Bruse museumwoning. deDRVKKERY Laatste Brasseriemenu met Moondance Bunny Power Disney brengt saluut aan het sprookje met kerstfilm Enchanted Sport verdwijnt in het weekeinde van de regionale tv Donderdag 13 december 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Esme Soesman BRUINISSE - Met glazen tochtdeu ren en een moderne installa tie wordt het binnenklimaat van de Oudheidkamer in Bruinisse drastisch verbeterd. Ook hout en voegwerk in en aan de voorma lige mosselvisserswoning wor den aangepakt. Het museum wacht een omvangrijke restauratie beurt. Het gaat vooral om groot onder houd, vatten cultuurambtenaar M. Verduijn en directeur A. Ver schoor van Brusea (de Stichting Bruse Musea) de maatregelen sa men. Zo worden herstelwerk zaamheden uitgevoerd aan het metsel- en voegwerk en aan verrot houtwerk. Binnen worden pleister werk en betimmering aangepakt. Ook kan het binnenklimaat op ver betering rekenen. Ingrijpend lijkt de plaatsing van glazen tochtpuien bij zowel de voor- als achterdeur. Die moeten ervoor zorgen dat de wind geen vat krijgt op de collectie en dat 1^ De Oudheidkamer in Bruinisse verbetert het klimaat voor de col lectie door plaatsing van glazen tochtdeuren en een nieuw kli maatsysteem. snelle temperatuurswisselingen in het voormalige woonhuis worden voorkomen. Er is gekozen voor een oplossing die niet al te ingrij pend is, licht Verduijn toe. Glas is minder zichtbaar. De constructie voorkomt dat er zware houten deurkozijnen geplaatst moeten worden en de ingreep kan weer makkelijk ongedaan worden ge maakt. Ook het klimaatsysteem wordt vernieuwd. Dat zorgt voor een zo stabiel mogelijke luchtvoch tigheid, waaraan de temperatuur wordt aangepast. Als de klus van start gaat, moet het pand helemaal leeg. Dat biedt kansen, geeft Verschoor aan. „Dat is een goed moment voor ons om het museum eventueel opnieuw in te richten, de puntjes op de i te zetten. We zullen dan kritisch kij ken of er spullen moeten worden schoongemaakt of gerestaureerd. Zoiets dwingt je eens zorgvuldig naar de eigen collectie te kijken." foto Marijke Folkertsma Bestuurslid J. Jumelet van de Stichting Brusea in de Oudheidkamer. De collectie, de suppoosten en bezoekers wacht in de toekomst een aangenamer klimaat. OUWERKERK - Het VSB-fonds draagt drie ton bij aan de uitbrei ding van het Watersnoodmuseum. Dinsdag maakte het provinciebe stuur bekend dat het eveneens drie ton wil meebetalen. Volgens voorzitter Jaap Schoof heeft het museum nu 2,2 van de benodigde drie miljoen euro binnen. Het mu seum is gevestigd in één van de vier caissons aan de Weg van de Buitenlandse Pers. In het plan wor den alle caissons gebruikt door ze met een tunnel aan elkaar te ver binden. Het werk gaat half maart of begin april van start. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland wil flink wisselgeld voor de komst van de Tweede Maasvlakte. De ge meente zet in op de komst van een 'edutainmentcentrum' op het eiland. Dat moet volledig betaald worden door het Havenbedrijf Rot terdam, initiatiefnemer van het nieuwe havengebied. De gemeente volgt de komst van de Tweede Maasvlakte kritisch. Zij is bang voor meer vrachtverkeer en een lelijk uitzicht op hoge rook pluimen vanaf de Schouwse stran den. Ook over de aanleg van een zeereservaat dat de negatieve gevol gen voor de natuur moet compen seren, heeft de gemeente beden kingen. Die nieuwe natuur is deels voor de Schouwse kust gepland. Het Havenbedrijf Rotterdam be taalt in ruil ettelijke miljoenen aan gemeenten en vissers. Schou wen-Duiveland vraagt daar op ei gen initiatief nog wat extra's bij. Zij wil dat het havenbedrijf een in formatie- en vermaakcentrum 'er gens op Schouwen' financiert. Dat moet laten zien hoe natuur, recrea tie en economie samen kunnen gaan. Het Havenschap staat daar volgens wethouder Ad Verseput 'best positief tegenover. Vier bureaus zijn inmiddels bezig met een voorstel voor de komst van zo'n centrum. De gemeente kiest in januari de beste. Tip? redactie@pzc.nl Reikhalzend loerde de vrouwelij ke helft van het hoogbejaarde echtpaar naar de appeltaart op de lopende band bij de Terneu- zense supermarkt, twee klanten vóór haar. De tussenstaande me vrouw zag de oude dame kijken en vroeg haar wat er aan scheel de. „Die appeltaart, zoiets wilde ik óók zo graag, maar we kon den ze niet vinden", wees de beve rige dame. De appeltaartenkoopster legde snel en duidelijk uit waar ze de lekkernij had gevonden. „Maar er lag er nog maar één!", zei ze, met een licht schuldgevoel. Waar op een geboeide toehoorder het bejaarde stel adviseerde: „Ren nen!" vanavond vanaf 17.30 uur kerrie-gembersoep, saffraanrijst met kip pecannoten en chocoladèmousse '•45,00 en €12,50 vegetarisch "«veren? bel 0118 - 886 866 za. 15 -12,15.00-16.30 uur Sound Sculpture Alice t/m 20 januari, expositie kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35