'Dethon kan broek ophouden' Gezamenlijk strooien doorstaat vuurdoop Reuzekerstboom komt Het TEMPUR® kussen: Leger des Heils houdt kerst-inn en -nachtdienst Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Scheidend directeur Cor Sponselee: het schip ligt op koers. Wegbeheerders strooien deze winter samen tegen gladde wegen. een bijzonder Kerstcadeau. GRATIS TESTEN KAN OOK! Z PZC Donderdag 13 december 2007 j 29 Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Zonwering, Laminaat, Matrassen, Novilon, Bodems, Marmoleum, Bedlinnen,... "GordijnerT Dekbedden TERNEUZEN - Het Leger des Heils in Terneuzen houdt maandag 24 december een kerstnachtdienst in de Grote Kerk in de Noordstraat. Sprekers zijn burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst en korps- officier René Pronk. Er is samen zang van bekende kerstliederen on der begeleiding van de eigen praisewerkgroep van het Leger. De dienst begint om 22.30 uur en duurt tot 23.45 uur en de toegang is gratis. Op eerste kerstdag opent het Leger des Heils zijn deuren aan de Dijkstraat 90. Van 11.00 tot 16.00 uur is er een kerst-inn met hapjes en drankjes voor ieder die komen wil. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Vier jaar geleden trad Cor Sponselee (46) aan als nieuwe directeur van het Zeeuws-Vlaamse werkvoorzieningschap Dethon. Een man met een missie. Hij wil de, zo gaf hij in zijn sollicitatiege- spiek aan, Dethon ombouwen van een gesubsidieerde instelling tot een commercieel bedrijf Of in zijn eigen woorden 'van een tanker tot een zeilboot'. Begin volgend jaar geeft Sponselee het roer over aan Edwin van den Berghen uit Sint-Jansteen. „Het schip Dethon ligt op koers, de organisatie staat en vandaag de dag kan het schap met een redelij ke mate van flexibiliteit inspelen op veranderingen in de markten", constateert hij. Sponselee was waarschijnlijk nog wel een tijd aangebleven als Dethon-directeur als hij dit jaar niet het aanbod had gekregen om een Duits fabriekje over te nemen. Het fabriekje maakt automaten voor de productie van souvenir- en herinneringsmunten. Aange zien Sponselee zelf al enige tijd in de Benelux actief was om automa ten aan toeristische parken te slij ten leek het hem wel wat om de hele handel in handen te hebben. „In Amerika kun je overal van dit soort muntenmachines aantreffen. Hier in Europa is dat een stuk min der. De toeristensector groeit nog met zo'n twee procent per jaar, hetgeen betekent dat er nog be hoorlijk wat handel in zit." Hande len, Sponselee hield en houdt er- Cor Sponselee bij de printplaatvervaardiging van Dethon. „Ik zeg altijd maar dat Dethonwerknemers veel meer kunnen dan gedacht wordt. Dat hebben ze altijd waargemaakt en daar ben ik trots op." foto Camile Schelstraete van. Als directeur van Dethon deed hij - veel meer dan zijn voor ganger - niets liever dan de baan opgaan. Op zoek naar klandizie, af nemers en nieuwe producten. Dat wil niet zeggen dat hij de interne bedrijfsvoering links liet liggen. Sponselee staakte de vervaardiging van behangtafels en aluminium keukentrapjes, verruimde de pro ductie van kunststof promotiedis plays en elektronica, introduceer de het detacheringsbureau Dethon Direct, richtte een postpakket- dienst op, zette werkplaatsmede werkers aan het werk in de glas tuinbouw en verruimde daarmee de ontplooiingsmogelijkheden 'Als iets nieuws wordt opgepakt, worstelt Dethon altijd met beeldvorming' van de 700 wsw'ers en de 100 wwb'ers die via Dethon aan het werk zijn. „Als iets nieuws wordt opgepakt, worstelt Dethon altijd met beeldvorming. Dat zagen we toen we het TNT-contract kregen ook. Ik zeg altijd maar dat Dethon werknemers veel meer kunnen dan gedacht wordt. In de praktijk hebben ze dat tot nu toe altijd waargemaakt en daar ben ik trots op." Sponselee vreest niet voor de toe komst van zijn schap. „Dethon heeft een goedgevulde orderporte feuille en kan zijn broek nu prima ophouden." UW TEMPUR ADVISEURS IN DE REGIO door Joeri Wisse TERNEUZEN - Als de wegen weer be strooid worden, is de winter pas echt begonnen. Dinsdagavond wer den de wegen weer voorzien van een laagje zout om uitglijders te voorkomen. Op het oog is er niets anders dan in andere jaren, maar achter de schermen van de provin ciale gladheidsbestrijding is veel veranderd. Voor het eerst werken maar liefst zes verschillende weg beheerders samen. De twee water schappen, Rijkswaterstaat, de pro vincie, de NV Westerscheldetun- nel en Zeeland Seaports zorgden er in het verleden altijd zelf voor dat hun wegen ijsvrij bleven. Dat leverde soms vreemde situaties op. „Elke organisatie begon op een an der moment met strooien en nie mand strooide op wegen die van een ander waren", zegt John de Jonge van Rijkswaterstaat. Zo kon het gebeuren dat een autoweg (in eigendom bij Rijkswaterstaat) die overgaat in een provinciale weg veranderde van een ijsvrije weg in een glijbaan. Om zulke situaties te voorkomen hebben de zes instel lingen het strooien gezamenlijk uitbesteed aan aannemer Ballast Nedam. Dat bedrijf maakte onder meer nieuwe, efficiëntere routes. Toeval of niet, op de dag dat de 'ge nerale repetitie' gepland was voor spelde het weerbureau gladheid. De Jonge: „Dinsdagavond om elf uur was alles al wit." Het nieuwe strooisysteem heeft de test door staan. „Hier en daar moeten de routes nog worden aangepast, maar verder zijn we tevreden." VESTDORPE - Voor de negende schenkt het Laplandse Tornio majestueuze kerstboom aan jjnwoners van Westdorpe. Ver eende bedrijven zorgen er de Laplandse boom zater- december in Westdorpe hij tussen 10.00 en 12.00 uur wordt geplant tegenover Spuessens Tweewielers. De kinde ren uit het dorp zijn uitgenodigd om bij de aankleding van de boom aanwezig te zijn met hun zelf gemaakte tekeningen en pak jes. Ze krijgen warme chocolade melk en een cadeautje. Slaapkenner Rademakers, Noordstraat 7-13, TERNEUZEN, tel. 0115 61 31 30, www.slaapkennerrademakers.nl Meubelcentrum Verdegem, Nieuwstraat 68, 4501 ND OOSTBURG, tel. 0117 45 34 53, www.verdegem.nl Voor uw dierbaren v Voor een drukverlugende nachtrust Voor energie in bel nieuwe jaar Vraag naar de voorwaarden. Changing the way the wamuaieeus:**

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33