bevlogen bestuurder met flair' ye^eer Monument inzet geschil irriteert Kuitaart Sluise fracties willen meer zekerheid voor buren Naropa na o irriteer! Wandelingen door Axel Inwoners hameren op reeks maatregelen tegen overlast. Oostburger bestrijdt na ingreep in beschermd pand opgelegde boete. 'Agrarisch bedrijf moet compensatie krijgen en kunnen uitbreiden'. Z PZC Donderdag 13 december 2007 27 Weemaes in april 1986 bij zijn aantreden als wethouder. foto Camile Schelstraete Weemaes en raadslid Diana van Damme vieren de overwinning van de PvdA in Hulst bij de raadsverkiezingen van maart 2006. foto Wim Kooyman 'Dom blondje' Weemaes geeft gedeputeerde Poppelaars in 2001 vooraf de notulen van een bijeenkomst in Koewacht. Hulst claimde Koewacht in het kader van de herindeling, het 'domme blondje' wist dat Koewacht bij Ter- neuzen bleef. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer KUITAART - De inwoners van Kuit aart willen dat de gemeente Hulst en waterschap Zeeuws-Vlaande- ren maatregelen nemen tegen de verkeersoverlast in het buurt schap. Tijdens de dorpsraadvergadering bleek dat de bewoners van de Hoefkensdijk extra snelheidsbeper- kende maatregelen naast de zestig kilometer-portaalborden willen. De dorpsraad wil dat bij de huizen een 30-kilometer zone gaat gelden. Het waterschap wil de bewoners wel ter wille zijn. Zo komen onder meer op de kruisingen met de Grootmoedersdijk en het Abeele- dreefje visuele plateaus en bijbeho rende markeringen en gaat er een adviessnelheid van 30 kilometer gelden. Aan het Dreefken wil ver keerswethouder Clen de Kraker proberen overlast van vrachtver keer tegen te gaan. Ook de ver keerssituatie op de Hulsterweg is een heikel punt in het dorp. De omwonenden klagen er over dat trucks te hard langs de huizen den deren en dat het fietspad slecht is afgeschermd van de rijbaan. Augustus 1989: Paul Weemaes maakt zich zorgen over het drankmisbruik onder de jeugd. foto Cor J. de Boer AXEL - De Werkgroep Promotie Axel houdt morgen, vrijdag 14, en zaterdag 15 december een begelei de winterwandeling door het cen trum van Axel. Een gids maakt de deelnemers wegwijs in de historie van Axel. Er wordt een bezoek ge bracht aan de 60 meter hoge water toren, met een uitzicht op de kerst verlichting in de wijde omgeving. Onderweg kan ook geproefd wor den van een echt Axels likeurtje en in café Teut krijgt iedereen een opwarmertje. De tocht begint om 18.30 uur bij het stadhuis op de Markt. Deelname kost inclusief hapjes en drankjes vijf euro. Wie inschrijft bij de museumstand op de kerstmarkt betaalt de helft. door René Hoonhorst OOSTBURC - Aan het eind van zijn betoog moest Nico Gerritsen zijn 'gigantische frustratie' toch even kwijt. „Wilt u nu dat de boerderij er weer uit komt te zien zoals die er 330, 250 of 100 jaar geleden uit- g? Of wilt u dat woning en schu- n er uit komen te zien zoals het vlak voor ik ze kocht?" atwoord op die vraag kregen Ger en zijn partner Annette gisteren niet. De commissie barschriften hoort de be en de vertegenwoordiger vervolgens met een ad- |rgemeester en wethou ders. Gerritsen legde aan de onaf hankelijke commissieleden uit waarom hij een bevel tot het stil leggen van de verbouwing van zijn historische boerderijwoning aan de Brugsevaart bij Oostburg had genegeerd. Twee nog niet ver vangen kozijnen waren zo rot dat het interieur en de leefbaarheid in het huis werden aangetast. Omdat hij de wethouder niet te pakken kreeg, verving hij die kozijnen door nieuwe. De gemeente houdt vast aan het formele standpunt dat er niets zon der vergunning mag veranderen aan een historisch rijksmonu ment. Gerritsen kondigde alvast aan dat hij de voor het overtreden van de bouwstop opgelegde boete van 25 mille niet betaalt vóór B en W op het advies beslissen. door René Hoonhorst SLUIS - Burgemeester en wethou ders van Sluis moeten de familie Jongman-Provoost meer zekerheid geven dat ze haar agrarische be drijf kan voortzetten op de huidi ge plaats aan de Vierhonderdpol derdijk in Cadzand of eventueel el ders in de streek. Dat eisten diverse raadsfracties tij dens de vergadering van de com missie ruimte. Het boerenbedrijf van de familie Jongman grenst aan het boeddhistische stiltecentrum Naropa. Dat instituut wil enkele gebouwen, die enkele jaren gele den als asielzoekersopvang in ge bruik waren, legaliseren. Het is een gepasseerd station om, zoals PvdA'er Robert Evers suggereerde, Naropa geen toestemming te ge ven de noodgebouwtjes te gebrui ken en ze te laten slopen, zo meld de wethouder Henk Luijendijk. De huisadvocaat van de gemeente schat in dat Naropa rechten op le galisatie heeft door gedane toezeg- De raadscommissie ruimte van Sluis eist dat de gemeente met een oplossing komt voor het agrarische bedrijf van de familie Jongman-Provoost. gingen en het de afgelopen jaren gedogen van het gebruik van de noodlokalen. Luijendijk stelde dat op de plaats van een stal enkele woningen mo gen komen, maar hoeveel dat er zijn en of het genoeg is voor een bedrijfsverplaatsing bleef voor de fracties onduidelijk. Ook twijfelde een aantal commissieleden aan de door de provincie toegezegde me dewerking. „Blijft het bij meeden ken of werken ze daadwerkelijk mee aan de realisatie van uitvoer bare plannen", wilden woordvoer ders van de meeste fracties weten. B en W overleggen dinsdag of ze hun voorstel voor de raadsvergade ring van 20 december aanpassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31