Bijzondere bijstand niet gewijzigd Paul Weemaes 'een Kerstdiner IziiMi Parkeergarage met kerst dicht 'Bevlogenheid' 'Vol met ideeën' 'Morele steun' 'Flair en gedrevenheid' 'Deskundig en aimabel' Commissie wil uitsterfbeleid voor drugsshops gemeente Sluis WINTER Verstrekkingen aan minima in Terneuzen landelijk op hoog peil. van de reepe Lciutstc Wethouder Hulst (51) zet punt achter zijn politieke carrière. College B en W mikt op handhaving van de huidige drie zaken. Groot deel COLLECTIE HALVE PRIJS 26 Donderdag 13 december 2007 PZC door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De adviesraad Wet Werk en Bijstand (WWB) Terneu zen is tevreden met het huidige voorzieningenniveau in de ge meente. Burgemeester en wethou der hebben daarom besloten het bijzondere bijstandsbeleid volgend jaar ongewijzigd voort te zetten. In het najaar van 2008 wordt het beleid geëvalueerd. Dat was eigen lijk al dit jaar de bedoeling, maar besloten is om dit een jaar op te schuiven om te zien hoe verschil lende aangekondigde rijksmaatre gelen uitpakken. Het gaat onder meer om meer financiële midde len voor armoedebeleid en schuld hulpverlening, gratis schoolboe ken en bijstand in natura. Ook zijn met Prinsjesdag informatie campagnes aangekondigd om rege lingen voor inkomensondersteu ning meer onder de aandacht van potentiële gebruikers te brengen. Ook in het kader van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO) zijn volgens het college nog maatregelen te verwachten. Zo wordt er een gemeentelijke compensatieregeling voor chro nisch zieken en gehandicapten geïntroduceerd. De vorm waarin is volgens B en W nog volstrekt on duidelijk. Opruiming SCHOENMODE I Papegaaistraat b Goes www.vandereepe.nl terneuzen - Het Leger des Heils serveert donderdag 20 december om 13.00 uur een kerstdiner voor alleenstaanden en minima in het personeelsgebouw van Dow bij de Vliegende Vaart. Kaarten aanvra gen via 06-43404852. ALMANAK Reikhalzend loerde de vrouwelijke helft van het hoogbejaarde echt paar naar de appeltaart op de lo pende band bij de Terneuzense su permarkt, twee klanten vóór haar. De tussenstaande mevrouw zag de oude dame kijken en vroeg haar wat er aan scheelde. „Die appel taart, zoiets wilde ik óók zo graag, maar we konden ze niet vinden", Tip? redactie@pzc.nl wees de beverige dame. Haar echt genoot knikte bevestigend. Ook hij was teleurgesteld. De appeltaartenkoopster legde snel en duidelijk uit waar ze de lekker nij had gevonden. „Maar er lag er nog maar één!", zei ze, met een licht schuldgevoel. Waarop een ge boeide toehoorder het bejaarde stel adviseerde: „Rennen!" Het verstrekkingenbeleid voor mi nima is in de gemeente Terneuzen landelijk gezien van een bovenge middeld niveau. Dat is twee jaar geleden al vastgesteld door de Stichting Nibud, toen in opdracht van de gemeenteraad een mini ma-effectrapportage voor de ge meente is uitgevoerd. De aanbeve lingen uit dat rapport zijn inmid dels grotendeels doorgevoerd in het beleid, schrijven B en W aan de gemeenteraad. Daarnaast zijn dit jaar de mogelijkheden voor langdurigheidstoeslag verruimd. Gezien het hoge niveau is de inzet van de adviesraad WWB niet om de voorzieningen nog verder te verruimen of vermeerderen, maar om het gebruik er van te stimule ren. Ook zou het gemakkelijker en eenvoudiger moeten worden om van die voorzieningen gebruik te maken. Dit jaar zijn er volgens het college al diverse acties ondernomen om dat te bewerkstelligen. Bijvoor beeld het pro-actief aanschrijven van doelgroepen om hen de weg te wijzen naar de voorzieningen. „Wij zullen op deze ingeslagen weg verder gaan", schrijven B en W in een notitie over het bijzonde re bijstandsbeleid. 1^ Omdat de regering maatregelen heeft aangekondigd rond het bij zondere bijstandsbeleid, stelt de gemeente Terneuzen de eigen evaluatie een jaar uit. terneuzen - De parkeergarage Oostkolk nabij het stadhuis in Ter neuzen is op eerste en tweede kerstdag en op nieuwjaarsdag ge sloten. De parkeergarage Theater plein nabij het Scheldetheater is wel open. De openingstijden zijn eerste kerstdag (dinsdag 25 decem ber) van 9.00 tot 22.30 uur, tweede kerstdag (woensdag 26 december) van 12.00 tot 22.30 uur en nieuw jaarsdag (dinsdag 1 januari) van 12.00 tot 22.30 uur. Op overige da gen is zowel de parkeergarage Oost- kolk als parkeergarage Theater plein geopend van maandag tot en met zondag van 7.30 tot 22.30 uur. Parkeerders kunnen beide garages overigens 24 uur per dag uitrijden. door Harold de Puysseleijr hulst - Het liefste had hij zijn laat ste periode als wethouder van de gemeente Hulst vol gemaakt. De vruchten gezien van grote projec ten als de Nieuwe Bierkaai. In die zin was het voor Paul Wee maes (51) een moeilijk besluit een punt te zetten achter zijn bestuur lijke carrière. Zijn lichaam kwam echter in opstand tegen aanhou dende werkweken van tachtig uur en meer. Dokters schreven hem binnen een jaar tot twee maal toe langdurige rust voor. Hij moest kie zen voor gezondheid en gezin. Een last viel na die keuze van hem af Beklemming maakte plaats voor opluchting. Hoogtepunt in zijn carrière als politicus was zon der meer de forse winst tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in 2006. De PvdA steeg naar vijf raadszetels en werd voor het eerst in de historie de grootste partij. Ook over het dieptepunt in zijn loopbaan als wethouder bestaat weinig twijfel. Weemaes was eim 2003 flink aangeslagen toen eei raadsmeerderheid hem weg wildi sturen. De partijen hielden hen verantwoordelijk voor het bewus tillen van de fiscus. De affaire lie] met een sisser af Wie Weemae de hand wil schudden, is weikon op zijn afscheidsreceptie. De bij eenkomst is woensdag 19 decern ber van 18 tot 19.30 uur in he stadskantoor aan de Grote Markt Vijf mensen uit verschillend! maatschappelijke geledingen ge ven hier alvast hun schets van di bestuurder en de mens Weemaes. Directeur Victor Slenter van de Gemeenschappelijke Gezondheids Dienst (GGD) in Zeeland karakte riseert Weemaes als 'een integer bestuurder, iemand die het politie ke spel heel goed beheerste'. „Zijn bevlogenheid uitte zich met name op het terrein van het ge zondheidsbeleid voor de jeugd. Die groep had altijd zijn speciale aandacht. Hij was eigenlijk de drij vende kracht achter de totstandko ming van het electronisch kinddos sier." Slenter typeert Weemaes - die sinds de oprichting in 1986 bijna onafgebroken zitting had in het al gemeen bestuur van de GGD Zee land - daarnaast ook als een mens die op weg naar de vergaderzaal niet schroomde de laatste nieuwe mopjes te vertellen. „Maar hij stak ook wel eens zijn nek uit en was niet bang om risi co's te nemen." Monique de Bruijn maakte Wee maes mee als portefeuillehouder recreatie en toerisme en bestuurs lid van de stichting Bezoekersma- nagement Hulst. Zij herinnert zich vooral de gevleu gelde uitspraak 'dat gaan we doen' van Weemaes. „En reken er maar op dat het dan gebeurde ook", al dus De Bruijn. Zij schetst de afscheid nemende wethouder als 'een bestuurder met een enorme kennis, daarvan gebruik makend, ondernemend en snel handelend'. „Hij was en is een echte voorvechter van Hulst Vestingstad en had een enorme drive achter de oprichting van het Bezoekersmanagement. Niet al leen zat hij altijd vol ideeën. Hij wist de weg ook om deze uit te voeren, ook al had dat soms heel wat voeten in aarde. Als mens al tijd belangstellend, amicaal en be reid tot een dienst." Coördinator Piet Hamelink var de restauratie van de Hulster basi liek heeft Weemaes ervaren als ie mand die met tomeloze inze werkte aan het wel en wee van d( gemeente. „In de voorbereiding naar de res tauratie toe zijn mede door zijn in zet twee belangrijke bijeenkom sten georganiseerd. Als we in me 1995 rijkssubsidie mislopen is he mede Paul Weemaes die zijn 'poli tieke vinger opsteekt' om bij eer volgende kans wel geld te krijger om te kunnen restaureren. Pau volgde de restauratie op de voet er had je zijn advies of steun nodij dan was hij, indien mogelijk, altijc direct bereid te luisteren en te hel pen. Zijn morele steun was ook be langrijk op die momenten dat de voortgang van de restauratie in ge vaar was. En dat hebben we her haalde malen beleefd", aldus Ha melink. Oud-rector Sjaak Leegstraten van het Reynaertcolle- ge noemt het de verdienste van Weemaes dat de nieu we school onder de naam Reynaertcollege nieuw kon bouwen op het terrein van het Maristenklooster aan de Carmelweg. „Toen duidelijk werd dat het project niet voor de door de gemeente toegezegde veertien miljoen gulden kon worden uitgevoerd, krabde Paul op zijn hoofd en bedacht een vorm om toch te kun nen gaan bouwen", aldus Leegstraten. „Paul kwam re gelmatig op de bouwplaats langs om de vorderingen in ogenschouw te nemen." Leegstraten heeft Wee maes gekend 'als een bevlogen en belangstellend man met hart voor het onderwijs in de breedste zin'. „Zijn durf, flair en gedrevenheid laten een onvergetelijke in druk achter bij velen in de gemeenschap." Wethouder Co van Schaik van Terneuzen noemi Weemaes 'betrokken, deskundig en aimabel'. Var Schaik en Weemaes konden elkaar 'strategisch ge zien' goed van advies dienen over kwesties in de ge meentepolitiek. „We deden dat veelvuldig. Vertrou wen werd nimmer geschaad." Weemaes vertegen woordigt met Van Schaik de ingezetenengroep in hel algemeen bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaan- deren. Die bestuursfunctie houdt Weemaes voorlo pig aan. „Vanuit een lichte oppositierol en als wat te genwicht naar al te veel invloed van de agrarische sec tor weten we daar best veel te bereiken", aldus Van Schaik. „Zo hebben we net zo lang gesproken over in voering van een fatsoenlijk kwijtscheldingsbeleid tol het voor de anderen niet meer te stoppen was." door Frank Gijsel sluis - De raadscommissie Alge meen Bestuur van de gemeente Sluis wil bekijken of het aantal smart-, head- en growshops tot nul kan worden teruggebracht. Het college van burgemeester en wethouders wil graag het huidige aantal van drie van dergelijke shops handhaven. Deze keuze komt voort uit het zogenaamde districtsdriehoeksoverleg van offi cier van justitie, burgemeester en politiechef. Het college stelde voor dat in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) te regelen. Hiermee wordt voorkomen dat an dere ondernemers een dergelijke shop willen beginnen en daarmee worden ook de maatschappelijke effecten in de toekomst beheers baar. De meerderheid van de commissie leden wil nu toch uitgezocht zien of een nuloptie mogelijk is met als mogelijk gevolg dat alle shops dicht gaan. Volgens burgemeester Jaap Sala is de overlast niet zo spe cifiek dat er regelmatig extra inge grepen moet worden door de poli tie. Of het juridisch mogelijk is alle shops in de gemeente Sluis defini tief te sluiten kon de burgemeester niet aangeven. Er zijn op het grondgebied van Sluis shops in Sluis, IJzendijke en Eede. ZONDAG 16 DECEMBER KOOPZONDAG (Middelburg) VOOR ELKE KLANT EEN NIEUWJAARSCHEQUE GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30