PZC 'Milieuregels blokkeren zeesluis' Aardenburg telt drie nieuwe kikkerridders Lucht geklaard rond Buitenweg deDRVKKERY 25 r ZEEUWS-VLAANDEREN 37 26 en 27 Bandbreedte voor nieuwe economische activiteit zou klein zijn. De Bruijckere, Trapman en Standaert krijgen kikkerordes uitgereikt. Brasseriemenu met Moondance Bunny Power Disney brengt saluut aan het sprookje met kerstfilm Enchanted Donderdag 13 december 2007 Bevlogen bestuurder Paul Weemaes zet punt achter loopbaan Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De bouw van een nieuwe zeesluis of de ombouw van de Oostsluis tot een tweede zeesluis kan door milieuregels ern stig worden beperkt. Volgens de Terneuzense milieuwet houder Co van Schaik is 'de band breedte voor nieuwe economische activiteiten of extra verkeersbewe gingen in de Kanaalzone uiterma te klein.' Wethouder Van Schaik wil daar mee niet gezegd hebben dat de bouw van een nieuwe toegangs poort tot het kanaal onmogelijk wordt. „Dat niet", legt hij uit. „Maar er zal nog behoorlijk wat onderzoek moeten plaatsvinden of de ver schillende alternatieven waarover in de projectgroep Nautische toe gang Kanaal Gent-Terneuzen wordt gesproken daadwerkelijk te realiseren zijn. Er zal dus nog heel wat water door de Westerschelde stromen voor we daarover duide lijkheid hebben." Tien jaar gele den werden in het kader van het Ruimtelijke Ordenings- en Milieu project (ROM) Kanaalzone nieu we geluidszones getrokken over de Kanaalzone. De 50 decibelgrens van Dow Benelux loopt tot aan de Binnenvaartweg, net westelijk van de binnenstad van Terneuzen. WJ Als er op het nieuwe sluizencom- plex in Terneuzen overslag gaat plaatsvinden, is er een geluidhin- derprobleem, zegt wethouder Van Schaik van Milieu. Elke nieuwe activiteit tussen Dow en de westelijke stadsrand kan be lastend werken en de grens in oos telijke richting opduwen. Dat zou tot gevolg kunnen hebben dat de binnenstad op termijn ge confronteerd wordt met een bouw- stop. Van Schaik gelooft vooralsnog niet dat het zo'n vaart gaat lopen. De wethouder: „De Belgen willen echt een nieuwe sluis die aan de westoever van het kanaal zal ko men. Grotere schepen betekenen niet onmiddellijk meer geluid. An ders wordt het als op het sluizen- complex ook overslag gaat plaats vinden en die plannen zijn er ook." Overigens liep Zeeland Seaports dit jaar ook al tegen de beperken de geluidsregels op. Het havenschap verspeelde een klant, omdat aan de nieuwe Autri- chehaven slechts één nieuwe kraan geplaatst mocht worden. Een tweede zou extra geluidsover last opleveren voor de kern Sluis kil. Die kwam er dan ook niet met als gevolg dat de Van Nieuwpoort- groep afhaakte. Trots op hun kikkerorde: (vlnr) Susanne de Bruijckere, Jake Trapman en Agnes Standaert. door Wilma Valk AARDENBURG - Duizenden mensen bezoeken jaarlijks de struisvogel boerderij Monnikenwerve in de polder net buiten Aardenburg. Vol gens het kikkercomité is dat vooral de verdienste van Susanne de Bruijckere. Zij werd daarom geno mineerd voor een kikkerorde. De Bruijckere verzorgt niet alleen rondleidingen, maar is ook op edu catief gebied bezig en met groepen ouderen en scholieren. De Ordes van de Aardenburgse Kikker worden jaarlijks op de twaalfde van de twaalfde uitge reikt, dit jaar voor de vijfendertig ste keer. Criteria voor een nomina tie zijn dat een mogelijke Aarden burgse kikker iets heeft betekend voor de gemeenschap van Aarden- 'De lijst met geridderden bevat veel bekende namen, zoals Jan Wolkers' burg of de kikkerstad buiten de stadsgrenzen heeft gepromoot. De lijst met geridderden bevat veel bekende namen. Kunstenaar en kikkerliefhebber Jan Wolkers kwam ooit naar Aardenburg om de onderscheiding in ontvangst te nemen. Filmmaker Ate de Jongh, Flip Feij en Bert van Leerdam van Omroep Zeeland, maar ook politi ci zoals de oud-commissaris van de provincie Zeeland en vele bur gemeesters staan in het grote boek. Behalve Susanne de Bruijckere zijn er sinds gisteren nog twee nieuwe ridders: Jake Trapman en Agnes Standaert. Trapman is al twintig jaar voorzitter van tennis vereniging Sjef, waar hij zich voor al verdienstelijk heeft gemaakt bij de privatisering van de tennisvel den en het zoeken van vrijwilli gers voor het onderhoud van de banen. Agnes Standaert is in de ge meenschap van Eede actief Zij is ruim vijftien jaar voorzitter van de Katholieke Vrouwenvereniging in die plaats, voorzitter van het zang koor Sint Cecilia en ze verzorgt al foto Peter Nicolai vele jaren de pakken van Sint en Piet. De Kikkerordes werden dit jaar opgespeld door wethouder Maria le Roy van de gemeente Sluis. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Eugène Verstraeten AXEL - Het wijkcomité De Statie in Axel en de gemeente Terneuzen tebben de vrede getekend. De ge rente heeft opnieuw beloofd het ité regelmatig op de hoogte te ■jen van de ontwikkelingen nieuw aan te leggen woon- °nweg. De verhoudingen waren nogal be koeld, met name door de perike len rond de bouw van een apparte mentencomplex aan de Buiten weg. Er moest een bouwweg wor den aangelegd die volgens het wijk comité voor levensgevaarlijke situa ties zorgde. Inmiddels is de situa tie aangepast en heeft de gemeen te allerlei toezeggingen gedaan. „We hebben eindelijk een goed overleg gehad met de gemeente", zegt Robbie van Overmeeren van het wijkcomité. „We worden op de hoogte gehouden, maar we blij ven wel met argusogen kijken of de afspraken die gemaakt zijn, in derdaad worden nagekomen." vanavond vanaf 17.30 uur kerrie-gembersoep, saffraanrijst met kip of pecannoten en chocolademousse 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 za. 15 -12,15.00-16.30 uur Sound Sculpture Alice t/m 20 januari, expositie kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29