eeian Residence Domburg mikt op 'oud geld' Omroep staat beelden niet af 'Tot de volgende keer bij de officiële opening' Sluis is onzeker Werkstraf voor ontvoering WINTER COLLECTIE HALVE PRIJS Middelburgse raad zoekt een plekje voor monumentale brug. Nieuwbouw 't Groentje verstevigt imago voorname badplaats. Uitbreiding rustplaats fietsers in Aagtekerke Politie redt vrouw uit poel vol drijfzand Zeeuwse Muzikanten en Exaudi treden op Fietster (39) gewond bij aanrijding in Goes Groot deel Bezwaar van Omroep Zeeland tegen uitspraak rechter-commissaris. w Raadslid Jo Kodde (CDA) bekijkt de in stukken gezaagde brug die ooit naast het station in Middelburg stond. foto Lex de Meester 26 Donderdag 13 december 2007 PZC door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Is er nog plaats in Middelburg voor de monumentale brug die vroeger naast het station stond? Gemeenteraadsleden toer den gisteren met de bus langs vier mogelijke locaties. De laatste halte was het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele. In Goes. Dat het achthonderdduizend euro kost om de brug ergens in Middel burg terug te zetten, is een struikel blok. Zeven jaar geleden, toen de brug werd weggehaald, beloofde de gemeente wel om de brug te rug te zetten. Maar die belofte blijkt loos: er is nooit geld voor ge reserveerd. De brug cadeau doen aan Goes is trouwens ook niet gra tis: Middelburg verliest niet alleen de brug, maar ook 64.000 euro als bijdrage in de kosten. En dan zijn er nog de locaties in Middelburg. De fracties bleken gis teren niet enthousiast. Tegenover het stadskantoor heeft de brug geen nut, ten zuiden van het Eras- muspark staat de brug wel erg ach teraf en ook bij het Arnekanaal krijgt de brug een eenzaam be staan. „Hier gaat hij natuurlijk nooit gebruikt worden", zei Wim Steketee (Middelburg Transpa rant). In de loods waar de brug ligt opge slagen, snoven de politici nostalgie op. In stukken gezaagd ligt het mo nument langzaam weg te roesten in het gebouw waar de wind dwars doorheen waait. „Deze deur zat er vorige week nog in", zei ambtenaar Rob Kosters bij de inge vallen entree van de loods. „Het valt nog helemaal niet tegen", vond Piet Kraan (Politieke Partij Middelburg). De vrijwilligers van de stoomtrein schrikken niet terug voor dat ver val. Onder al die roest zit nog ge noeg ijzer, zei Maykel Kastelijn. En desnoods maken ze de versleten stukken na. Daar komt nog bij dat de brug in Goes niet precies wordt nagebouwd zoals hij in Middel burg stond. Hij wordt wat lager. „Hij komt terug in de oorspronke lijke staat, nog van voor de elektri ficatie." Als de brug naar het terrein van het spoormuseum gaat, maakt hij onderdeel uit van een compleet na gebouwd stationsterrein: met een nog te bouwen station én de oude overkapping van het station in Utrecht. De politici waren onder de indruk van het enthousiasme van de stich ting. „Ik ben een beetje om op dit moment", zei Wim Steketee. De vrijwilligers voelden de stemming aan. „Misschien tot de volgende keer bij de opening", grapte Kaste lijn bij het afscheid. Middelburgse raadsleden maak ten gisteren een bustochtje om te bepalen waar de voetgangers brug die naast het station stond, moet worden teruggeplaatst. door Henk Postma DOMBURG - Ze zijn het roerend met elkaar eens. Met Residence Wijngaerde krijgt Domburg er op nieuw een gebouw bij dat de repu tatie versterkt van 'historische bad plaats die prominenten trekt'. De burgemeester, de wethouder en de ondernemer die er zijn nek voor uitsteekt, ze knikten elkaar dinsdagmiddag goedkeurend toe. En legden vervolgens schriftelijk vast dat ze samen streven naar het welslagen van het project. Ligt het aan hen, dan valt motel 't Groentje, een typisch jaren zestig gebouw in het historisch hart van Domburg, eind volgend jaar onder de slopershamer. Ook enkele aan palende panden moeten er dan aan geloven. In 2010 moet het gat zijn opgevuld met een voornaam, Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl TERNEUZEN - De bouw van een nieuwe zeesluis of de ombouw van de Oostsluis tot een tweede zeesluis kan door milieuregels ern stig worden beperkt. Volgens de Terneuzense milieuwethouder Co van Schaik is 'de bandbreedte voor nieuwe economische activiteiten of extra verkeersbewegingen in de Kanaalzone uitermate klein.' On mogelijk is het niet, maar volgens hem moet worden onderzocht of alle alternatieven te realiseren zijn. Zeeland Seaports liep dit jaar ook al op tegen geluidsbeperkingen. klassiek ogend complex. Dat om vat 28 luxe appartementen, 5 win kels, een restaurant, een cafetaria en een ondergrondse parkeergara ge met 51 plaatsen en 27 bergin gen. Met de ondertekening van de sa menwerkingsovereenkomst gaven de gemeente en directeur-eigenaar F. Meijers elkaar gisteren redelijke zekerheid niet voor onaangename verrassingen te zullen zorgen. Het ter plaatse geldende bestem mingsplan moet nog worden aan gepast. Dat betekent dat bezwaar schriftenprocedures niet zijn uitge sloten. Maar als het aan de ge meente ligt, kan de sloop van mo tel 't Groentje over een jaartje be ginnen. De nieuwe Residence Wijngaerde Motel 't Groentje maakt plaats voor een nieuw gebouw met klas sieke uitstraling. De gemeente verplichtte zich dinsdag daar vlot jes aan mee te werken. AAGTEKERKE - De dorpsraad van Aagtekerke gebruikt het jaarbud get van 2000 euro voor het uitbrei den van de pleisterplaats voor fiet sers. Tijdens de vergadering van de dorpsraad in Amicitia is beslo ten hiervoor een plannetje uit te werken, en te presenteren aan het gemeentebestuur. Dat moet ak koord gaan. Het is de bedoeling om er meer banken en picknickta fels te plaatsen. HEINKENSZAND - De politie heeft gisteren een vrouw uit een poel van drijfzand aan de Hoefblad straat in Heinkenszand gered. Haar zevenjarig zoontje zat tot zijn middel vast in de modder. De moeder schoot te hulp, wist het ventje te bevrijden, maar het drijf zand zoog haar vervolgens vast. De gemeente Borsele heeft: het ter rein nu afgezet met linten. is ontworpen door het bureau Har monische Architectuur, dat ook de hand had in de nieuwbouw van Badhotel en Strandhotel. De Resi dence krijgt een soortgelijke uit straling, refererend aan de negen tiende eeuwse aristocratie. Exploitant Meijers mikt met de ap partementen op het 'oud geld' van 'prominenten die Domburg van oudsher bezoeken'. Een deel van de 28 appartementen gaat in de verkoop. Met de opbrengst hoopt Meijers zijn investering terug te verdienen. De resterende apparte menten gaan in de verhuur. Permanente bewoning van de ap partementen is niet toegestaan. De gemeente eist dat ze alleen voor re creatie worden gebruikt. Meijers heeft zich daar uiteindelijk bij neergelegd. Onder 't Groentje zijn sporen gevonden van bewoning in de vroege middeleeuwen. Om die te sparen wordt wat minder diep gebouwd dan aanvankelijk de be doeling was. VLISSINGEN - De Zeeuwse Muzikan ten en koor Exaudi geven van avond een concert in het atrium van verzorgingshuis Ter Reede in Vlissingen. De Zeeuwse Muzikan ten, een orkest dat bestaat uit men sen met een verstandelijke beper king, presenteren vanavond ook hun nieuwe cd 'Kerst in Zeeland'. Hieraan heeft ook Exaudi meege werkt. Het concert begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. GOES - Een 39-jarige fietsster uit Goes is gisterochtend gewond ge raakt bij een aanrijding op de Ring baan West in haar woonplaats. Een automobilist uit Noord-Beve land (74) reed door het rode licht de kruising met de Troelstraweg op en botste tegen de vrouw. Zij raakte gewond aan heup en schou der en is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELBURG - Een 24-jarige Vlissin- ger is gisteren veroordeeld voor het ontvoeren van een kindje. Hij pakte half december vorig jaar zijn bijna tweejarig zoontje weg van zijn vriendin, hoewel zij de ouder lijke macht had. Die ontvoering vanf het Middelburgse station leid de tot een grote politie-inzet. Twee weken geleden eiste het Openbaar Ministerie een werk straf van 240 uur, een celstraf ge lijk aan het voorarrest alsmede achttien weken voorwaardelijk. Ook eiste het OM een boete van 2000 euro. De rechtbank in Mid delburg schrapt die boete wegens geldgebrek bij de Vlissinger. Ook is het voorwaardelijke deel door de rechters met twee weken terug ge bracht. ZONDAG 16 DECEMBER KOOPZONDAG (Middelburg) VOOR ELKE KLANT EEN NIEUWJAARSCHEQUE GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.coni door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland blijft weigeren beelden af te staan waarop te zien is hoe politie-agen- ten Middelburgse scholieren slaan. De omroep gaat in beroep tegen een uitspraak die de rechter-com missaris gisteren heeft gedaan. „Na overleg met onze advocaat hebben we besloten bezwaar aan te tekenen", verklaart Koen Mijn heer, hoofd nieuws van Omroep Zeeland. „Zolang de procedure loopt blijven de beelden waar ze zijn. Via onze advocaat zijn ze bij een notaris in bewaring gegeven. Ze liggen verzegeld in een kluis." Omroep Zeeland filmde enkele we ken geleden hoe scholieren tijdens demonstraties in Middelburg met wapenstokken werden geslagen door politie-agenten. Over het poli- tie-optreden ontstond veel ophef Burgemeester en korpsbeheerder Koos Schouwenaar bood later zijn verontschuldigingen aan. Justitie heeft Omroep Zeeland al eerder gevraagd de opnames af te staan om het onderzoek gemakke lijker te maken. De omroep wei gert dat. Op een zitting van de rechter-commissaris, de officier van justitie en de advocaat van Omroep Zeeland, gisteren in Mid delburg, heeft de rechter-commis saris bepaald dat de beelden moe ten worden afgestaan aan justitie. „Maar wij zijn het niet eens met de motivering dat het justitieel be lang zwaarder weegt dan het recht op vrije nieuwsgaring", zegt Mijn heer. „De rechter-commissaris vind ook dat onze beelden een ob jectiever beeld geven van wat er is 'Justitieel belang weegt voor ons niet zwaarder dan recht op vrije nieuwsgaring' gebeurd dan de getuigenverklarin gen. Die zouden vaak onbetrouw baar zijn. Maar wij zijn geen ver lengstuk van justitie. Onze camera mensen moeten gewoon hun werk kunnen doen. Dat is voor ons een principieel punt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28