Zeeland PZC 25 Filmhuis past in bibliotheek Waterschap scoort goed Zes ton voor Rampmuseum Grafstaren WALCHEREN 37 31 Cinema Middelburg stelt voorwaarden aan inrichting en gebruik. Laatste Disney brengt saluut aan het sprookje met kerstfilm Enchanted Sport verdwijnt in het weekeinde van de regionale tv Donderdag 13 december 2007 Tip? redwalch@pzc.nl VLISSINGEN - Krrrak! Oh jee, dat was een arm. Gelukkig heeft Dwars door de klei moesten ze. Langs blootgelegde graven en heel helder beeld van hoe Vlissingers in de loop der jaren heb- de archeoloog het niet gehoord. Hij vertelt gewoon verder, fundamenten van scholen en kerken. De verzameling nootmus- ben geleefd. De rondleidingen zijn tien weken lang elke woens- Voor het eerst leidde Bernard Meijlink gisteren belangstellen- kaat uit een beerput, de versierde plavuisjes („Hee, die heb ik dag om 15.00 uur bij het schuifhek aan de Koningsweg. Neem den rond op het Scheldeterrein, ten zuiden van de Dokhaven, in de Glacisstraat ook!") en de krappe toilethokjes geven een vooral laarzen mee! foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - Een nieuw filmthea ter met twee zalen past in de Zeeuwse Bibliotheek. In ieder ge val qua ruimte, maar aan de sfeer moet nog wel veel gebeuren, waar schuwt directeur Maaike Ritsema van de Stichting Cinema Middel burg (SCM). „De bibliotheek is nu geen aantrek kelijke ruimte. Die moet warmer worden, je moet het gevoel krijgen dat je er lekker kunt uitgaan. Er moet een goede binnenhuisarchi tect aan de slag om de boel van binnen te verbouwen. Ook de film zaal zoals die er nu is, moet veran deren om ruimte te maken voor een projectorcabine." Het filmtheater moet weg uit het Schuttershof. Al jarenlang wordt gezocht naar een nieuwe locatie. Recent is onderzocht of het film huis twee zalen kan krijgen in de Zeeuwse Bibliotheek. Dat kan, is de conclusie. „Maar er zijn nog wel goede afspraken nodig voordat wij ja zeggen", zegt Ritsema. „Wij moeten het goed kunnen exploite ren. Eén zaal wordt helemaal voor ons, de andere delen we met de bi bliotheek. Als de bieb die ruimte te vaak nodig heeft, werkt het voor ons niet goed." Cinema Middelburg wil een MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden verbruikt de minste energie van alle waterschappen in het land en is de beste slibverwer- ker. Dat blijkt volgens het water schap uit een vergelijkend onder zoek van de Unie van Waterschap pen. Zeeuwse Eilanden heeft sinds 1999 veel geïnvesteerd in duur zaamheid en dat betaalt zich nu uit in het lage verbruik van ener gie. Ook is veel geld uitgegeven A-theater maken. Dat houdt in dat er twee zalen zijn waarin continu films te zien zijn en dat deze lan ger gedraaid kunnen worden als er voldoende belangstelling voor is. Nu boekt het filmhuis ze voor een maand en daarna houdt het op, ook al willen meer mensen ze zien. Ook naar de invulling van het pro gramma is nog niet gekeken, merkt Ritsema op. Zij ziet mooie kansen voor een samenwerking met de bibliotheek: film en litera- [55 Het filmhuis moet weg uit het Schuttershoftheater. In de Zeeuwse Bibliotheek is ruimte voor twee filmzalen. Ook moet er een film-/leescafé komen. tuur combineren goed. Dat geldt ook voor het gezamenlijk gebruik van de horeca die erbij moet ko men. „Overdag een leescafé en 's avonds een filmcafé." Ritsema heeft negatieve reacties ge kregen van filmliefhebbers toen die in deze krant lazen dat het filmhuis misschien bij de biblio theek komt. „Ze vinden dat geen leuke omgeving. Maar als het door gaat, worden we meer dan een bij zaaltje in de bieb. We krijgen echt een filmtheater." Het oude plan om het filmhuis on der te brengen in de nieuwe schouwburg, is geen optie meer. „Dat duurt veel te lang." Uitwij ken naar Vlissingen weigert Ritse ma. „Wij horen in Middelburg." aan installaties om stikstof uit het water te halen. Inmiddels voldoet het waterschap op dit punt aan de Europese norm. Zeeuwse Eilan den haalt ook meer fosfaat uit het water dan de regels voorschrijven. Andere waterschappen doen het echter nog beter bij de fosfaatver wijdering. Voor het transport van afvalwater zijn de pompen soms te klein. Het schap wist dat al en werkt daaraan ook door gemalen te verbouwen. ✓1oTlTM717r"&r"E"D V Markt51 1 Middelburg U.C J_/ V J\J\£X T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met kerrie-gembersoep, saffraanrijst met kip of pecannoten en chocolademousse 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkeri za. 15 -12,15.00-16.30 uur Moondance Sound Sculpture Alice t/m 20 januari, expositie Bunny Power jmiddelburg.nl OUWERKERK - Het VSB-fonds draagt drie ton bij aan de uitbrei ding van het Watersnoodmuseum. De provincie maakt dinsdag be kend ook zes ton te zullen bijdra gen. Volgens voorzitter (aap Schoof heeft het museum nu 2,2 van de benodigde drie miljoen eu ro binnen. In het plan worden alle caissons gebruikt door ze met een tunnel aan elkaar te verbinden. Het werk begint in maart. Tip? redactie@pzc.nl Reikhalzend loerde de vrouwelij ke helft van het hoogbejaarde echtpaar naar de appeltaart op de lopende band bij de Terneu- zense supermarkt, twee klanten vóór haar. De tussenstaande me vrouw zag de oude dame kijken en vroeg haar wat er aan scheel de. Die appeltaart, zoiets wilde ik óók zo graag, maar we kon den ze niet vinden", wees de beve rige dame. De appeltaartenkoopster legde snel en duidelijk waar ze de lek kernij had gevonden. „Maar er lag er nog maar één!", zei ze, met een licht schuldgevoel. Waar op een geboeide toehoorder het bejaarde stel adviseerde: „Ren nen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27