Euforie over banksparen Apache tegen hoogspanningskabel Luxe is de trend voor Kerstmis 'Hasjhandel leidt tot tientallen liquidaties' Word ook abonnee! Sparen op geblokkeerde rekening voor pensioen of hypotheek voordelig. WAO en WW bijna 200 miljoen duurder Italië buigt voor kleine baasjes Kerkhove maakt indruk tegen Krajicek Wintersoap MAASTRICHT - In Zeeland, Noord-Brabant en Limburg zijn de laatste vijf jaar 25 mensen geli quideerd. Die afrekeningen wor den door het Openbaar Ministerie (OM) in verband gebracht met de hennepteelt. Volgens justitie is dat nog maar het topje van de ijsberg. Het werke lijke aantal liquidaties ligt waar schijnlijk veel hoger. Het OM wil dat de politie meer tijd steekt in het opsporen van zware criminelen die actief zijn in de hasjhandel. In de drie zuidelij ke provincies heeft de politie vorig jaar voor honderd miljoen euro aan hennep vernietigd. Volgens het OM is dat maar een fractie van de werkelijke teelt. Kerstmis is te commercieel geworden reageer op www.pzc.nl Het is goed dat wilsonbekwamen mogen stemmen 35% oneens aantal reacties: 637 EN MM Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15 en 17; Boeken: 21; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 36 en 37; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 Donderdag 13 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 294 - los nummer 1,40, zaterdag AMSTERDAM - Consumentenorgani saties reageren met gejuich op de komst van banksparen, waarmee op fiscaal gunstige wijze geld opzij kan worden gelegd voor pensioen of aflossing van de hypotheek. Zij verwachten dat consumenten dui zenden euro's kunnen besparen. „Wat ons betreft kan de vlag uit", zegt Barbara den Uijl van de Con sumentenbond. „Al sinds 1980 ijve ren wij voor afschaffing van het monopolie van verzekeraars op fis caal voordelige producten, voor een aanvulling op het pensioen of aflossing van de hypotheek. De consument is straks goedkoper uit en krijgt een product waarvan de kosten veel beter inzichtelijk zijn." Het initiatiefwetsvoorstel van de Kamerleden Stef Blok (WD) en Staf Depla (PvdA) krijgt unaniem steun van de Eerste Kamer, zo bleek eerder deze week. Per 1 januari kan via een geblok keerde spaar- of beleggersrekening fiscaal aantrekkelijk kapitaal wor den opgebouwd. Voorwaarde is wel dat de uitkering wordt ge bruikt voor aanvulling op het pen sioen of (gedeeltelijke) aflossing van de woningschuld. De fiscale re geling voor de oude dag geldt voor werknemers die een pensioengat hebben of voor zelfstandigen, tot een bepaald maximum. Ook de Vereniging Eigen Huis (VEH) is ingenomen met de komst van banksparen. „Iedereen kent de problemen rond de woe- Vanaf 1 januari is het mogelijk te sparen voor pensioen of hypo theek op een geblokkeerde reke ning. Die vorm is stukken voorde liger dan woekerpolissen. kerpolissen, waarbij veertig pro cent van de inleg opgaat aan pre mies, provisie en kosten. Die ver borgen kosten zijn met bankspa ren verleden tijd. Het is een sim pel en transparant product." Banken en verzekeraars zijn achter de schermen bezig met het ont wikkelen van bankspaarproduc- ten. Verzekeraar Allianz is een van de weinige aanbieders die er al een aanbiedt. Volgens VEH levert dat de koper van een woning van 250.000 euro na tien jaar een voor deel op van 12.000 euro. pagina 6: eindelijk alternatief voor dure woekerpolissen DEN HAAG - De uitgaven voor WAO en WW vallen dit jaar in to taal bijna 200 miljoen euro hoger uit dan voorzien, doordat de da ling van het aantal uitkeringsge rechtigden tegenvalt. Dat blijkt uit informatie die minister Bos van Fi nanciën gisteren naar de TWeede Kamer heeft gestuurd. Een tegenvaller van 90 miljoen eu ro in de WAO wordt veroorzaakt doordat het aantal WAO'ers min der snel daalt dan verwacht, door de versoepelde herkeuringen voor arbeidsongeschikten tussen 45 en 50 jaar. De daling van de werkloos heid verloopt ook minder snel dan in de miljoenennota was voorzien. Daardoor zijn de WW-uitgaven 100 miljoen hoger dan geraamd. 4° HET WEER: <0 Nevel HURWENEN - Een Apache-gevechts helikopter is gisteravond tijdens een trainingsvlucht tegen een hoogspanningskabel aangevlogen. Dat gebeurde bij het Gelderse Hurwenen aan de Waal. Door het ongeval kwam de wijde omgeving van het dorp zonder stroom te zit ten. Het telefoonverkeer in het ge bied is gestoord. Het scheepvaart verkeer op de Waal is stilgelegd. Het ongeluk gebeurde rond half acht. De helikopter kon nog door vliegen, maar maakte even later een noodlanding in een weiland bij het Noord-Brabantse Vlijmen op ruim tien kilometer ten zuid westen van Hurwenen. Beide vlie gers bleven daarbij ongedeerd, meldde Defensie. De helikopter raakte beschadigd. Hulpdiensten en energiebedrijf Nuon waren gisteravond met man en macht aan het werk om de ver nielde hoogspanningskabels op te ruimen en het gebied weer van stroom te voorzien. Alle brandweerposten in het ge bied van de Tieler- en Bommeler- waard zijn gisteren bemand. De posten dienen om mensen in nood te helpen, omdat daar mobi lofoons en portofoons gebruikt kunnen worden. De hulpdiensten hebben Omroep Gelderland inge schakeld als rampenzender. LEIDSCHENDAM - De Nederlandse consument geeft dit jaar 100 mil joen euro meer uit aan eten en drinken voor de kerstdagen dan in 2006. Dat verwachten de super markten. De consument eet niet méér, maar wel duurder. Luxe is de trend; dat stimuleren supermarkten ook zelf pagina 3: commentaar pagina 12: in de greep van kerst MIDDELBURG - Het aanzicht van de fontein op de Balans in Middelburg doet vermoeden dat voor het eerst sinds vele jaren Koning Winter op een vroeg tijdstip is gearriveerd. Deze kinderen wa ren gisteren echter niet bezig met het maken van een verschrikkelijke sneeuwman. De meisjes ver maakten zich op de Balans met het sop dat de fontein in grote hoeveelheden produceerde, door dat een of meer passant(en) een afwasmiddel of shampoo in het water van de fontein had(den) ge gooid. foto Theda Gjeltema 2,00 www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1