Botsen WCT2 Kinderboerderij Damherten 3 Skatebaan Vmbo Legitimatie PZC Donderdag 13 december 2007 11 Voor bepaalde categorieën, o.a. chronisch zieken, patiënten met hart-en vaatziekten en met name ook ouderen, die dikwijls meerde re medicijnen moeten slikken en gevoelig zijn voor bijwerkingen, is dit slecht nieuws. De enige, die hierbij in individuele gevallen een verantwoord recept kan voorschrij ven is de huisarts. Ik heb begre pen, dat hij op basis van medische noodzaak kan afwijken van de voorschriften van de zorgverzeke raar zonder dat de vergoeding in gevaar komt. Ik ben een tegenstan der van eenzijdige beslissingen van één partij (ZN). Overleg tus sen huisartsen, apothekers en zorg verzekeraars op landelijk niveau is een betere optie met verantwoor de uitkomsten. Ton Overbeek Voltastraat 10, Terneuzen In de PZC van 8-12 werd melding gemaakt van een botsing tussen een tanker en een ander schip voor de westkust van Zuid-Korea met als gevolg een milieuramp van ongekende omvang. Wat mij stoort, is de term botsen die in de media te pas en te onpas wordt ge bezigd. Schepen komen met el kaar, of met andere objecten in aanvaring; op zee wordt er niet ge botst; dat mag in een maritiem land als Nederland toch wel be kend zijn. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen De Staten van Zeeland houden vast aan de WCT naast een VCT. Ze blijven maar volhouden dat het zo goed is voor de werkgelegen heid. Onzin, op alle fronten spreekt iedereen zijn zorg uit dat er geen mensen te krijgen zijn bin nen een paar jaar. Laatst hoorde ik het argument dat het goed is dat de havenprocessen geautomati seerd verlopen dan heb je geen mensen nodig. Zo gaat dat dus. Het belang van Zeeland zou het be lang van de mensen in Zeeland moeten zijn. De Statenleden zou den eens wat zelfstandiger tot een oordeel moeten komen en niet de voorstanders napraten. Meedoen met de concurrentieslag. Laat me niet lachen. Vlissingen betekent in ternationaal helemaal niets. Over capaciteit dreigt. Maar over risi co's, overlast en verlies aan werkge legenheid in andere sectoren wordt niet meer gesproken. De hebzucht telt. Het zal HNN in Bel gië een zorg zijn, ze strijken de winst wel op. Hester M. van Rees Marktveld 7, Kloetinge In de PZC van 6 december zetten enkele gemeenteraadsleden te recht vraagtekens bij de geldnood van de kinderboerderij in Terneu zen. Het moet toch zo zijn dat de Stichting Kinderboerderij gelden ontvangt van Tragel voor de dagop vang van diens pupillen. Alles lijkt erg ondoorzichtig en er is nauwe lijks onderscheid tussen de stich ting en Tragel. Bovendien verloe dert de kinderboerderij: kapotte speelwerktuigen, geen onderhoud meer aan de houten omheining (werd vroeger keurig bijgehou den), geen onderhoud aan het groen rondom de boerderij enzo voort. Alles ziet er verwaarloosd uit en niet meer vergelijkbaar met de situatie toen de gemeente zelf nog beheerder was. Hopelijk wordt de kinderboerderij weer iets waar je trots op kunt zijn. Er moet dan nog veel verbeteren. Een op roep aan de gemeente om de stich ting te houden aan zijn onder houdsplicht. H. van Nes Bellamystraat 12, Terneuzen Mevrouw E. Bronkhorst-Hek legt verband tussen het plaatselijk voor komen van damherten in en rond natuurgebieden en het tekenpro bleem. Ik heb het symposium niet bezocht, maar de slotconclusie van haar betoog lijkt me nogal over trokken. Wie de verspreidings kaartjes in Nederland van bijvoor beeld de ziekte van Lyme legt naast die van het damwild dan ligt de, vraag voor de hand door welke dieren de Lymeziekte daar dan wel wordt verspreid. De kans, dat zij in Vlissingen wordt aangereden is vele malen groter dan dat u en ik de ziekte van Lyme zouden krij gen. Ik adviseer om het periodiek van de natuurhistorische vereni ging (KNNV) van nov/dec 2007 in te zien. De bioloog Hans van Gen- deren schrijft daarin een uitste kend artikel getiteld 'Teken en te- kenst(r)eken'. Het artikel moet goed worden gelezen. Herlezen voorkomt, dat nog meer onzin en paniekzaaiende verhalen over te ken in de media verschijnen. Daar is niemand mee gediend en doet de natuur geen goed. Men zal ie dereen graag het bewuste num mer tonen in het MICMEC in de Korenbloemlaan 5 in Vlissingen. Richard Struijk, voorzitter Stichting Duinbehoud Midden-Zeeland Noordweg 52, Oostkapelle Het verslag van een commissiever gadering van de gemeente Vlissin gen 'Paauwenburgers boos over een brief (PZC, 11 dec) suggereert dat de Wijkraad akkoord is gegaan met de aanleg van een skatebaan. Dat is niet juist. Het punt was niet geagendeerd voor de Wijkraadver gadering van 30 oktober en is ook niet als zodanig behandeld. Wél is er een vraag gesteld over de brief van de gemeente aan bewoners van de Burg. van Woelderenlaan, die aangeeft dat er een skatebaan zal worden aangelegd. Daarover zei de aanwezige wethouder Verfla ge: 'de pap is nog niet gestort'. Op 2 november zonden bewoners van Paauwenburg een bezwaarschrift over dat plan van de gemeente. In een scherp antwoord heeft de ge meente inspraak afgewezen met zelfs een verwijzing naar de Recht bank in Middelburg. De basis van het bezwaarschrift is het Bestem mingplan Westduin uit 1979, waar in uitdrukkelijk de kwalificatie van het park, met omschreven ge bruiksmogelijkheden is vastgelegd. Daarom heeft dit bezwaarschrift recht op een juridische inspraak procedure J. Schoonderwoerd Burg.van Woelderenlaan 78, Vlissingen Je gelooft je ogen niet als je leest dat er serieus over nagedacht wordt vmbo'ers na hun eindexa men bijspijkercursussen taal en re kenen aan te bieden (PZC 12 dec.) Sterker: er is een kamermeerder heid voor dit plan. De reden? Het vmbo geeft officieel toegang tot het mbo, maar veel vmbo'ers zijn niet in staat het onderwijs op het mbo te volgen. Dit gegeven roept alleen maar vragen op. Wat is het diploma waard, als zulke kunstgre pen toegepast moeten worden? Hoe is het niveau van landelijke examens? Hoe staat het met het toezicht van de inspectie? Maar vooral: stel dat de zomerschool in een paar weken voor elkaar krijgt dat leerlingen wel succesvol deelne men aan hun vervolgopleiding, wat is er dan de vorige tien jaar niet goed gedaan? L. Koster Oomskinderenstraat 13, Kapelle In de PZC een klacht van de poli tie. Er bestaat bij onze gezagsdra gers een onbehagen over het moe ten bekeuren van mensen die zich niet voldoende snel kunnen legiti meren. Probleem: niet iedereen heeft altijd paspoort of rijbewijs bij zich. Men denke slechts aan de jeugd. Ter overweging: elk docu ment voorzien van foto, geboorte- gegevens, datum en nummer van uitgifte moet voldoende zijn. Elke bevoegd gegeven opdracht tot legi timatie dient ons aller veiligheid. I. Dekker Kloetingseweg 47, app. 37 Goes MIMF 24.590 TOMAt VOORDEEL 2.000,- 1 IS 1 GEZINS AUTQo PM en belastingvoordeel 2088, exc!. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken, leaseprijs v.a. 479 pmrnd, excl BTW, Fuif «blof, inclusief metallic lak. via Citroen leasing Financiering oib.v. 48 aiaasrieo. ZQ.Ö0O feafffc Sareiddeld brandstofverbruik 5,7-8.9 5§-2J! grikf».Pr^»- es pacificatie wijzigingen voorbehouden. Fleatklautec zijn uitgesloten «2 deze aanbieding. Afgebeeld model kan voetag; Prijzen zijn geldig t/m 3t december 2007 Vraag «wtfealer naar de aetievoorwaaröen. Set Q880-CIT8ÖEN {8806-248763$ voor www.cifreefl.8i. Citroen prefereert "T<C>T,Al.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11