Meningen www.uwvragen.fortis.nl FORTIS Minicamping Poorthuisje 6 Poorthuisje 7 Samen denken Sluiskil Sluis aan zee Zorgverzekeraars Getting you there. Bankieren I Verzekeren intermediair 101 Donderdag 13 december 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In PZC van vrijdag 7 december, on der kop 'Bezwaren camping afge wezen' worden weer eens de nodi ge onjuistheden vermeld. Men stelt zich niet op de hoogte van de inhoud van de uitspraak van de Raad van State. De feiten: Het betreft hier slechts een zgn. 'Voorlopige Voorziening', De 'bodemprocedure' bij de Raad van State loopt nog. Het betreft hier de tweede herziening bestem mingsplan Buitengebied Veere. Dus Vader vocht dit keer niet tever geefs het bestemmingsplan aan, dat zal nog moeten blijken. Het be treft hier ook geen bezwaren tegen de minicamping van maatschap Poppe-Dekker, Steengrachtsweg 4 in Grijpskerke. Het is inderdaad lo gisch dat de tweede dienstwoning op afstand en het toiletgebouw van het agrarische bedrijf Steen grachtsweg 4 worden gelegaliseerd door rechtsgeldige bouwvergunnin gen uit 1987 en 1996. Wat niet rechtsgeldig is en dus illegaal, is dat er activiteiten plaatsvinden die slechts zijn toegestaan op het agra rische bebouwingsvlak Steen grachtsweg 4. Bij de Raad van Sta te heeft de raadsman van maat schap Poppe-Dekker verklaard dat maatschap Poppe-Dekker op dit moment geen uitbreidingsplannen heeft. Hierdoor was in de opvat ting van de Raad van State geen sprake meer van een spoedeisend belang en kan rustig gewacht wor den op de afhandeling in de 'bo demprocedure' bij de Raad van Sta te Het recht op uitbreiding van de dienstwoning op afstand en het toiletgebouw zal pas blijken na afhandeling in de 'bodemproce dure' bij de Raad van State H. Vader Steengrachtsweg 5, Grijpskerke Aangezien er enig misverstand bestaat over het 'poorthuisje', wil ik daar graag nog het volgen de over zeggen: Het is geen mo nument en komt dus ook niet voor op de monumentenlijst. Het is gebouwd in de 17e eeuw en in de 19e eeuw voorzien van een nieuwe gevel. Het gevoelsma tig pleiten voor behoud staat loodrecht op het beleid van het gemeentebestuur. Zo'n zeventig jaar geleden werd begonnen met het opruimen van gebouwen bij/aan de Noord- en Zuidhaven poort. Twee schuren aan de zuid kant verdwenen en eveneens twee oude huisjes en de brand weerkazerne aan de noordkant moesten het veld ruimen... Ja, de gemeente werkt traag! Ik ben blij dat het huidige college van B enW het ingezette beleid wil be zegelen door het laatste restant van bebouwing bij de poorten te slechten. H. Asma Schuurbeque Boeyestraat 6, Zierikzee Toen ik het voorstel van de ge meente las om het poorthuisje af te breken, was mijn eerste reactie; goed idee! De verdedigingstoren (dat is de poort eigenlijk) en de gracht komen dan beter tot zijn recht. Vooral wanneer die uitgebag gerd is in 2008, dus wat mij betreft 'afbreken die handel'. We krijgen er een mooiere Noordhavenpoort voor terug. jan den Hengst Zevengetijstraat 8, Zierikzee Lynne McTaggart is een fantaste die beweert dat van 80 procent van de medicijnen die we nemen niet eens bewezen is dat ze wer ken (PZC, 10-12). Dit is onwaar. Haar boek 'Het Veld' is een monu ment van lichtgelovigheid. Harold Puthoff (nooit professor geweest) heeft ooit degelijk werk gedaan op het gebied van lasers. Hij raakte onder de invloed van goochelaar Uri Gelier en besteedt zijn tijd sindsdien aan paranormale onder werpen, zoals helderziendheid. Zijn ideeën over nulpuntsenergie vallen hier ook onder. Echte des kundigen zijn het erover eens dat nulpuntsenergie niets te maken heeft met wat voor alledaagse ver schijnselen dan ook. Het 'nul- puntsenergieveld' kan ook geen in formatie opnemen of transporte ren. Er zijn genoeg bijeenkomsten geweest van 6000 personen of meer, die allemaal hetzelfde dach ten, van bijeenkomsten met be roemde evangelisten tot de nazi bijeenkomsten in Neurenberg. Re sultaat: geen. Marie P. Prins Rijnstraat 20, Oost-Souburg Als niet rasechte Sluiskillenaar, maar er al wat langere tijd wo nend, was ik onaangenaam verrast over het artikel in de PZC waarin de kern Sluiskil ten onrechte nega tief in beeld kwam. Daarbij was een foto van een vernielde prulle- bak en een te slopen pand ge plaatst. Sluiskil is een kern, met de bekende problemen van kleine ker nen, vechten voor hun bestaans recht. Grote kernen krijgen met minder moeite een groot uitbrei dingsplan dan kleine kernen voor een tiental woningen, maar hun grotere problemen oplossen kost de belastingbetaler ook veel meer. Sluiskil heeft een bloeiend vereni gingsleven, goede sportaccomoda- ties,(nog) een eigen brandweer korps, twee goede restaurants, het evenement De Gildefeesten en goede middenstandsvoorzienin gen voor een kleine kern. Waar kun je op steenworp afstand de zeeschepen voorbij zien varen en in een keurig onderhouden dorps park wandelen. Sluiskil komt een positievere benadering toe. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Sluis aan zee/aan het meer in het Nederlands, Sluis am Meer/am See in het Duits, een Babylonische spraakverwarring. Al langere tijd wordt hierover veel gesteggeld (PZC 10/12). Wat mij in deze kwes tie zo verbaast is het feit, dat de laatste tijd enkele ondernemers zich zeer geïnteresseerd tonen, doch de bal bij het openbaar be stuur blijven leggen. Laat deze mensen zelf de krachten/financiën bundelen, als het daadwerkelijk zo lucratief lijkt. Mogelijk is het raad zaam Mohammed bin Rashid Al Maktoum te vragen als investeer der. Hij heeft in 2004 een soortge lijk project gecreëerd, hoewel iets grootschaliger, de drie artificiële Palmeilanden voor de kust van Du bai (zie 19-01-2006)! ter bevorde ring van toerisme en economie. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje De strijd om macht en geldgewin binnen de zorg is momenteel weer opgelaaid door een princi pieel verschil van mening over ver goeding van medicijnen tussen de landelijke vereniging van apothe- kers(KNMP) en de zorgverzeke- raars(ZN). Het gaat vooral om de eenzijdige beslissingen van een aantal grote zorgverzekeraars om van bepaalde medicijnen slechts één merk te vergoeden(PZC 11-12). Bedankt voor al uw vragen. Het samengaan van Fortis en ABN AMRO is ook u niet ontgaan. U heeft namelijk dankbaar gebruik gemaakt van de mogelijkheid om hierover vragen te stellen op www.uwvragen.fortis.nl. En daar zijn wij u weer dankbaar voor. Want uw inbreng stelt ons in staat om u nog beter van dienst te zijn. Nu en in de toekomst. U kunt overigens nog steeds uw vragen stellen op onze website. Daar vindt u tientallen vragen compleet met antwoord. Misschien staat uw vraag er al bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10