Hitzfeld zet Kahn uit de selectie 'Tempeliershirt' van Internazionale schiet Turken in verkeerde keelgat verspelen kansen Real walst soepel over Lazio Olympiakos Piraeus schaart zich ook bij laatste zestien clubs. Bayern-keeper moet boeten voor kritiek op medespelers. Turkse advocaat meent dat Italiaanse club de islam heeft beledigd. PZC Woensdag 12 december 2007 I 43 CHENNAl - De Nederlandse squas hers kunnen een historisch resul taat op het WK voor landenteams vergeten. Maleisië voorkwam giste ren dat Oranje nog kans maakt op de vijfde plaats. Piedro Schweert- man uit Koudekerke kwam niet in actie tijdens het duel, dat in een 3-0-nederlaag eindigde. Het team van bondscoach Sjef van der Heij den kan nu maximaal zevende worden. In 1991 bereikte Neder land de hoogste klassering: zesde. Nederland speelt vandaag om de zevende plaats tegen India. Australië bereikte ten koste van fa voriet Egypte als eerste de finale. Het treft daarin Engeland, dat van Frankrijk won. MADRID - Ook in de spannendste groepen van de Champions Lea gue, de poules A en C, hebben de kenners onder de gokkers uiteinde lijk niet veel verdiend. Als het moet, schitteren de sterren ge woon. Real Madrid leverde daarvan gister avond het beste bewijs. De produc tiviteit van Ruud van Nistelrooij was niet eens nodig om in het ei gen Madrileense station Lazio er onder te krijgen: 3-1. De Romeinen stonden voor de schier onmogelijke opgave te win nen - nog met twee doelpunten verschil ook - in het Bernabeu-sta- dion. Van de laatste 24 clubs die er op bezoek kwamen, lukte dat er maar één. De illusie de tweede te kunnen worden, was al na een kwartier voorbij. Julio Baptista en Raul, die zijn 59e maakte op dit Europese podium, gaven Real de gewenste bliksemstart. Robinho maakte er nog voor rust 3-0 van. Het gaf trainer Bernd Schuster de vrijheid krachten te sparen. Onder meer de topper tegen FC Barcelo na is op komst. De Duitser stuur de Guti het veld in voor Wesley Sneijder en Arjen Robben verving Robinho in de tweede helft. Ook Ruud van Nistelrooij hoorde het laatste fluitsignaal aan op de bank. Het maakte allemaal weinig uit. De late tegengoal van Goran Pandev was vooral leuk voor de Macedoniër zelf Olympiakos Piraeus schaarde zich ook bij de laatste zestien, ten koste van Werder Bremen: 3-0. Ieroklis Stoltidis maakte al vroeg de eerste 1*^ De sterren van Real Madrid schitteren op de dag van de beslissing. De Spaanse groot macht verslaat Lazio voor eigen publiek met 3-1. treffer. Lomana LuaLua deed het voorbereidende werk. De overal en altijd gevaarlijke Darko Kovace- vic en opnieuw Stoltidis beslisten het duel in de laatste 20 minuten. In groep B volgde Schalke 04 het al geplaatste Chelsea naar de acht ste finales. Rosenborg was het slachtoffer. De Duitsers pakten de zaak energiek aan, met snelle tref fers van Gerald Asamoah en de Braziliaanse smaakmaker Rafinha als resultaat. Yssouf Koné, een van de Ivorianen in Noorse dienst, scoorde nog wel tegen, maar de Duitse international Kevin Kura- nyi herstelde de veilige marge nog voor rust. MÜNCHEN - Bayern München-trai- ner Ottmar Hitzfeld heeft keeper, aanvoerder en clubicoon Oliver Kahn uit de selectie gezet na diens kritiek op de instelling van me despelers Franck Ribéry en Luca Toni. De doelman heeft ook een boete van 25.000 euro gekregen. De club maakte de straf in een persverklaring bekend. Kahn had gezegd dat het bij Bayern niet vol doet om goed aan het seizoen te beginnen. „Twee, drie goede wedstrijden zijn hier niet genoeg. Bayern is geen Marseille of Fiorentina, maar meer Real Madrid, Bar^a of AC Milaan." De keeper zei begrip te hebben voor de schorsing en ervan uit te gaan dat hij volgende week weer het doel zal verdedigen. „Ik heb het niet slecht bedoeld. Ik wilde sommige spelers gewoon wat op porren, maar zal in de toekomst mijn mond houden." CHAMPIONS POULE A: FC Porto (Por) - Besiktas (Tur) 2-0 (1-0). 44. Gonzalez 1-0, 62. Quaresma 2-0. Scheidsrechter: Fro- jdfeldt (Zwe). Gele kaart: Quares ma (FC Porto), Rustu, Bobo, I Akin (Besiktas). Aantal toeschouwers: 40.000. Olympique Marseille (Fra) - Li verpool (Eng) 0-4 (0-2). 4. Ger- rard 0-1, 11. F Torres 0-2, 48. Kuyt 0-3, 90. Babel 0-4. Scheidsrechter: Hauge (Noo). Gele kaart: Cana (Olympique Marseille), Carragher, Aurelio (Liverpool). Aantal toe schouwers: 53.000. Porto 6 3 2 1 11 8-7 Liverpool 6 3 1 21018-5 Marseille 6 2 1 3 7 6-9 Besiktas 6 2 0 4 6 4-15 POULE B: Schalke'04 (Dui) - Rosenborg BK (Den) 3-1 (3-1). 12. Asamoah 1-0, 19. Rafinha 2-0, 23. Kone 2-1, 36. Kuranyi 3-1. Scheidsrechter: Ri ley (Eng). Gele kaart: Kuranyi, Bor- don (Schalke'04), Sapara (Rosen borg BK). Aantal toeschouwers: 53.951. Chelsea (Eng) - Valencia (Spa) 0-0. Scheidsrechter: Gilewski (Pol). Gele kaart: Canizares (Valencia). Aantal toeschouwers: 41.139. Chelsea 6 3 3 0 12 9-2 Schalke 6 2 2 2 8 5-4 Rosenborg 6 2 1 3 7 6-10 Valencia 6 1 2 3 5 2-6 POULE C: Real Madrid (Spa) - Lazio Roma (Ita) 3-1 (3-0). 13. Baptista 1-0, 15. Raul 2-0, 36. Robinho 3-0, 80. Pandev 3-1. Scheidsrechter: Bussa- ca (Zwi). Aantal toeschouwers: 76.000. Bijzonderheid: 90. Rocchi (Lazio) mist strafschop. Olympiakos Piraeus (Cri) - Wer der Bremen (Dui) 3-0 (1-0). 12. Stoltidis 1-0, 70. Kovacevic 2-0, 74. Stoltidis 3-0. Scheidsrechter: Duhamel (Fra). Aantal toeschou wers: 33.500. R. Madrid 6 3 2 1 11 13-9 Olympiakos 6 3 2 1 11 11-7 Bremen 6 2 0-4 6 8-13 Lazio 6 1 2 3 5 8-11 door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Elf ridders van de orde der Tempeliers. De aanhang van de Ita liaanse kampioen Internazionale zou het als een compliment erva ren, ware het niet dat de door een Turkse advocaat gemaakte vergelij king dient om de 3-0-zege die In- ter boekte op Fenerbahce teniet te laten verklaren. De Italianen zou den de islam hebben beledigd. Het gaat allemaal om het nieuwe shirt van Inter, wit met een groot rood kruis aan de voorzijde in plaats van het vertrouwde blauw zwart. Het kruis staat centraal in het wapen van de gemeente Mil aan, zoals ook in dat van vele ande re Italiaanse steden. De club Samp- doria uit Genua draagt ook een rood kruis, in kleinere uitvoering, op het shirt. Toen Inter het shirt droeg in het thuisduel met Fener bahce op 27 november, sloegen bij sommige Turken de stoppen door. „Toen ik dit zag, raakte ik tot in mijn ziel geschokt. Ik zag het bloed uit het verleden weer stro men. Inter wilde bewust de supe rioriteit van het christendom uit dragen", zei advocaat Baris Kaska. Volgens Kaska, die inmiddels een officiële klacht heeft ingediend bij Fifa en Uefa, waren Ibrahimovic en zijn collega's gekleed als Tempe liers. Deze legendarische orde werd in 1118 opgericht, kort nadat tijdens de eerste kruistocht Jeruza lem met veel bloedvergieten was veroverd. Hun taak was pelgrims te beschermen in het Heilige Land, maar ze groeiden uit tot een dusdanige machtsfactor dat de or de op last van paus Clemens V in 1312 werd opgeheven. Internaziona le wil niet reageren op de aan klacht, maar de rest van Italië des te meer. In alle commentaren wordt gerept van een goedkope po ging om de 3-0-zege op Fenerba hce ongedaan te maken. De krant La Repubblica suggereer de zelfs dat alles zou zijn ingesto ken door de Turkse premier Erdo- gan. Hij is een grote fan van Fener bahce, maar ook een goede vriend- van Silvio Berlusconi, voorzitter van AC Milan, stadgenoot en doodsvijand van Inter. Overigens zijn veel historici van mening dat het geforceerd is de kruistochten als traumatisch voor de Arabische wereld te bestempe len en de Tempeliers vijanden van de islam te noemen. Voor de Ara bische leiders van toen waren de kruistochten niet meer dan inval len van barbaren, die meestal met succes werden afgeslagen. corn/ De Braziliaan Robinho juicht nadat hij voor Real Madrid heeft gescoord tegen Lazio. foto Emilio Naranjo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65