Kansloze nederlaag ondanks prachtig tennis Masters na één ronde voorbij voor Suzanne van Hartingsveldt. Jo Everaert terug als jeugdtrainer bij Morres/Hulst Driebanders van Reseda kansloos Z PZC Woensdag 12 december 2007 41 Suzanne van Hartingsveldt kon nog lachen na haar nederlaag tegen Elise Tamaela. „Ik wilde niet afgaan, wat me heel onzeker maakte." foto Rob Kamminga door Koen de Vries ROTTERDAM - Wie de uitslag van de tenniswedstrijd tussen Elise Ta maela en Suzanne van Hartings veldt beziet (6-1 6-4), kan bijna niet anders dan concluderen dat Tamaela verreweg de beste tennis ster van de twee is. En toch was de waarheid anders, gisteren in de eerste ronde van de Masters in het Rotterdamse Topsportcentrum. Niet Tamaela maar Van Hartings veldt tekende voor de mooiste punten. De Goese maakte echter ook verreweg de meeste fouten. Slechts tweehonderd toeschou wers waren er gisteren getuige van dat met Suzanne van Hartings veldt een groot talent verloren is gegaan. De 25-jarige nummer elf van Nederland heeft bijna alles in huis om toptennis te kunnen spe len. Ze beschikt over een perfecte timing en een schitterend balge voel en heeft ook aardig wat snel- i heid in huis. Het enige wat ze mist i is een sterk lichaam. Van de vier ja- ren waarin ze probeerde interna tionaal door te breken, was ze twee jaar geblesseerd. De 470e plaats op de wereldranglijst was daardoor het hoogst haalbare. Tegen Elise Tamaela, achter Mi- chaëlla Krajicek de nummer twee van Nederland, was het daarom niet het talent dat de doorslag gaf HULST - Ruim tien jaar na zijn af scheid is Jo Everaert bij Morres/ Hulst teruggekeerd als trainer. Het boegbeeld van de volleybalclub heeft de trainingen van de mini's op zich genomen, nadat Rob Lam- mers meer tijd aan andere zaken wilde besteden. Joop van Egmond, voorzitter van de jeugdafdeling, zegt dat het niet de bedoeling is dat Everaert (71) opnieuw veel taken op zijn schou ders gaat nemen. „Daar is hij zelf heel duidelijk in geweest. Jo wil niemand voor de voeten lopen. Dit vindt hij leuk, maar het mag niet belastend worden." Ook oud-voorzitter Ronald van Goethem is na twee mislukte avon turen als trainer in België inmid dels terug bij Morres/Hulst. SPRUNDEL - De driebanders van Ca fé Biljart Reseda moesten in poule vier van de derde divisie een ver wachte nederlaag incasseren tegen het als derde geplaatste Aartsbouw 3. Het eenzijdige duel eindigde in 8-0. Cor de Jonge kon als enige van zijn team tegenstand van beteke nis bieden in zijn partij tegen Art hur van Schijndel. Zijn 0.690 was echter niet goed genoeg voor de punten. Carlo van Dam kwam drie puntjes tekort om de eer te redden. Rob Claerhoudt en Peter Snelders ver loren kansloos. maar het gebrek aan training. Ter wijl Tamaela (23) het bestaan van een fullprof leidt, moet Van Har tingsveldt zich behelpen met een uurtje training per week. Met haar tennisschool en een cursus condi tietraining heeft ze weinig tijd over om zich toe te leggen op dat gene wat ze het liefst doet: zelf spe len. De trainingsachterstand kwam gisteren vooral in het begin van de partij in de eerste ronde van de Masters (het officieuze NK-indoor) aan het licht. „Ik had moeite met de vloer, met het hoge tempo en met het feit dat mijn te genstandster linkshandig was. En ik wilde niet afgaan, wat me heel onzeker maakte." Binnen de kort ste keren keek een verkrampt spe lende Van Hartingsveldt tegen een 3-0-achterstand aan, waarbij ze in de twee servicebeurten van haar tegenstandster geen enkel punt maakte. „Ik had grote moeite om haar service te lezen. Tamaela kan de bal heel scherp slaan maar ik kon aan haar racket niet zien waar de bal naartoe zou gaan." Dat ze dat probleem snel over won, bevestigde dat de Goese ten nisster wat in haar mars heeft. Na de 1-3 schiep ze zelf in elke game kansen op winst, maar verprutste die door onnodige fouten te ma ken: 1-6. „Ik begon wel beter te spe len, maar miste op bepaalde mo menten opeens concentratie. Toen het lekker ging, keek ik de hal eens rond en bedacht dat het wel erg mooi was dat ik met één uurtje training in de week hier nog aan mee mocht doen. Voordat ik weer bij de les was, was er al weer een game verloren." De tweede set begon voortvarend. Van Hartingsveldt kwam op 2-0 nadat ze door de service van Ta maela brak en had zelfs kansen op 3-0. Nadat het echter 2-1 werd, ging het snel bergafwaarts. Ze be hield twee keer haar eigen service, won tot vier keer toe een lange ral ly, maar had weinig kansen Tamae la te breken. Na ruim een uur ten nissen kon de Goese haar boeltje inpakken, een goede ervaring rij ker. Internationaal kan Van Har tingsveldt dan niet meer mee, op nationaal niveau staat ze haar man netje. Komend jaar gaat ze zich weer toeleggen op nationale toer nooien. Daarin boekt ze regelma tig successen en ook die gaan nier onopgemerkt voorbij. De speaker in de Topsporthal roemde haar gis teren om haar zege van twee we ken geleden in het viersterrentoer- nooi in Hoensbroek. 'Een knappe prestatie. Van Hartingsveldt moét wel in vorm zijn.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61