Spelers Hoek en Kloetinge in Zeeuws elftal Wielertoekomst van Marc Lotz is in gevaar 40 Woensdag 12 december 2007 PZC Limburgse renner moet wellicht wijken voor twee Britse talenten. Zege karters Snap on Racing Hoofdklassers staan voetballers af voor duel met RKC Waalwijk. Negende eretitel voor Tiger Woods W door Patrick Delait VALKENBURC - De kans is groot dat Mare Lotz niet meer terugkeert in het wielerpeloton. De 34-jarige Limburgse renner had voor vol gend seizoen een mondelinge over eenkomst met het Britse profteam Pedaltech-Cyclingnews. Maar in plaats van Lotz wil hoofdsponsor Pedaltech nu twee Britse talenten inlijven. Het Engelse bedrijf, dat fietsmateri- alen verkoopt via internet, mikt daarmee op extra publiciteit in ei gen land. Blijft Pedaltech bij zijn standpunt, dan vreest teammana ger Gilbert de Weerdt dat Lotz met lege handen achterblijft. „Wij hebben ruimte voor achttien ren ners in het team." Met de twee jonge Britten erbij komt de ploeg uit op negentien renners. „Dat is eigenlijk al eentje te veel. In dat geval wordt het las tig voor Lotz. Het is jammer als het zo loopt, maar de hoofdspon sor beslist." Morgen komt een delegatie van Pe daltech naar België om te onder handelen met ploegleiders Eric Vanderaerden en Nico Mattan. Daarna wordt de knoop over de sa menstelling van het team defini tief doorgehakt. De mededeling dat hij uit de boot dreigt te vallen, viel Lotz gister avond koud op het dak. „Dit is nieuw voor mij. We hebben deze week nog gesproken over mijn contract", aldus de Limburger. Bij zijn laatste gesprek met het Britse profteam was er nog geen vuiltje aan de lucht. „Ik heb nooit iets gehoord van die Britse ren ners." Lotz wil nu zo snel mogelijk opheldering van Pedaltech-Cy clingnews. MIDDELBURG - De karters van Snap on Racing schreven de zesde race in het Zeeuws indoorkampioen schap op hun naam. In Middel burg hield het team Veersedam Au to 1 en Van Gilst Kevers achter zich. Omdat Corné Snoep van Veerse dam Auto 1 bij de kwalificaties de snelste rondetijd neerzette, mocht zijn team vanaf pole-position star ten. Halverwege de twee uur du rende race had die formatie ook een aardige voorsprong op de con currentie opgebouwd. Het bleek echter niet voldoende voor de eindzege, omdat Snap on Racing in het tweede uur sterk terug kwam en de winst naar zich toe trok. Met de zege verstevigde Snap on Racing ook de koppositie in het algemeen klassement. Het heeft nu drie punten voorsprong op Veersedam Auto 1. De snelste rondetijd werd gereden door Ivo Van Egmond van Snap On Racing. Hij realiseerde een tijd van 41.71 seconden. i spf-rftii >iwcir.riit». De Uit'!:sis- C r sXZ is ue gj'Uiu gct.-ijscte "Utappcm De s aiigeöfextef met rr: func e i pra t' - - tra Tc*. Upt is de X4 vi r 11 Orel;;:::!., - r.U: :v i,:o? Ptonia jci ê-.n du cel» etspuy pc?f- nekfee ifewrïiahe vuww.batavys.nlh' p:- r.-e Prijzen Ultimate Cross-serie X2 C 429,- X3 629,- X4 C 829,- Rijwielhandel Piet Voskamp Breeweg 17 Middelburg Tel. 0118-613187 www.pietvoskamp.nl Rijwielshop Westkapelle Zuidstraat 125 Westkapelle Tel. 0118-572258 www.rijwielshopwestkapelle.nl Profile Van Den Driest Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118-612410 www.profile-vandendriest.nl Melse Tweewielers Vlissingsestraat 67 Oost- Souburg Tel. 0118-465599 Jeremiasse Fiets Fitness van de Spiegelstraat 54, Goes Troelstraweg 364, Vlissingen Tel. 0113-216063 0118-477230 www.fietsplezier.nl Fiets Scooter Shop Dauwendaele Vrijlandstraat 55 Middelburg Tel. 0118-614994 www.dauwendaele.nl Roose Tweewielers v.o.f. Badhuisstraat 19 Vlissingen Tel. 0118-412084 www.roosetweewielers.nl Rijwielhandel S. Kluijfhout Kaapduinseweg 14 A Dishoek Tel. 0118-552653 www.kluijfhout.nl door Jan Dagevos GOES - De Zeeuwse voetbalselec ties kunnen weer rekenen op de inbreng van de hoofdklassers. Zo wel Hoek als Kloetinge is bereid spelers af te staan voor de vertegen woordigende teams. Het Zeeuws elftal speelt op vrijdag 4 januari te gen RKC en Jong Zeeland ont moet op woensdag 9 januari de be loften van Cercle Brugge. Hoek en Kloetinge gaven hun spe lers vorig seizoen geen toestem ming om mee te doen met oefen wedstrijden van het Zeeuws elftal. De clubs waren bang voor blessu res en een te zware belasting. Dat zette de stichting Zeeuws elftal aan het denken en dus werd on langs besloten het roer om te gooien. De stichting houdt dit seizoen bij de planning van wedstrijden reke ning met de clubbelangen. De vriendschappelijke wedstrijden worden tijdens de winterstop en na afloop van de competitie ge speeld. „We hebben een prima overleg gehad met de betrokken clubs", zegt voorzitter Piet Koster van de stichting. „Er staat nu een representatief Zeeuws elftal." Hoek en Kloetinge zijn ook met een de hofleveranciers voor het Zeeuws elftal. Hoek levert vier spe lers. Kloetinge was normaliter ook op dat aantal uitgekomen, maar doelman ]aco van der Schee heeft vanwege een vakantie af moeten |"JJ Het Zeeuws elftal speelt op 4 ja- nuari een oefenwedstrijd tegen RKC. Voor dat duel zijn in ook weer spelers van de twee hoofd klassers beschikbaar. zeggen. Ook de inbreng van RCS is groot. De Souburgse zondag tweedeklasser is met drie spelers in de selectie vertegenwoordigd. De organisatie van de wedstrijd te gen RKC is in handen van GPC Vlissingen. De ontmoeting op het sportpark aan de Irislaan begint om 19.30 uur. RKC belegt in die pe riode een kort trainingskamp in Zoutelande. Jong Zeeland komt vijf dagen later in actie. De ploeg, die onder lei ding staat van Ad Roovers en Edwin Kriens, treft op het veld van Terneuzense Boys de beloften van Cercle Brugge. De aanvang is 19.30 uur. Bij Jong Zeeland is de in breng van zondag-vierdeklasser Jong Ambon groot. Vier spelers van de Middelburgse ploeg zijn op genomen in de selectie. De selecties zien er als volgt uit: Zeeuws elftal: Joan van Belzen, Pieter de Munnik, Ferry Alfons, Giovanni Siereveld (Hoek), Joffrey Geldof, Corné Schilper- oort, Regilio Pinas (Kloetinge), Gérard de Nooijer, Dennis de Nooijer, Rudley St. Ja- go (RCS), Leon van Belzen, Corjan Marijs (Arnemuiden), Mathijs Hage (Zierikzee), Geert Bosschaart (Goes), Peter de Jong (VC Vlissingen), Martin Waisapy (Jong Ambon), Dennis de Kraker (Terneuzen), Niels Meesen (AZVV). Coaches: Paul Te- lussa en Kees Bastiaanse. Jong Zeeland: Levi Waisapy, Remco Fe- lius, Josimar Pattinama, Delano de Keu- ning (Jong Ambon), Tim Siersema, Tim Mechelinck, Robin McTaggart (HVV'24), Arjan Hamelink, Alfaro Pentury (Zaam- slag), Rick Wiegmans (Zeelandia Middel burg), Ali Eryürük (Terneuzense Boys), Maik de Wolf (Terneuzen), Thomas Groe- neveld (Bruse Boys), Rico Witsenburg (Vlissingen), Houssein Bouzambou (RCS), Etienne Mallie (Kloetinge), Ramazan Ke- sikbas (Hoek), Steven Fitsch (Goes), Guus Toornstra (FC Dauwendaele), Sander Goe- degebure (Vlissingen). Coaches: Ad Roovers en Edwin Kriens. PONTE VEDRA BEACH - Golfer Tiger Woods is gisteren voor de derde keer op rij gekozen tot speler van het jaar in de US PGA Tour. Het is de negende keer in de laatste elf seizoenen dat hij deze eretitel krijgt toebedeeld van zijn collega- UITSLAGEN p BASKETBAL New York. NBA: Philadelphia 76ers - Houston Rockets 100-88, Atlanta Braves - Orlando Ma gie 98-87, Dallas Mavericks - New York Knicks 99-89, Miami Heat - Phoenix Suns 117-113, Sacramento Kings - Milwaukee Bucks 96-93. KARTEN Middelburg. Zeeuws indoorkampioenschap. Hoofdklasse, zesde race: 1. Snap on Racing 168 ronden; 2. Veersedam Auto 1 168; 3. Van Gilst Kevers 167; 4. Blinkers/De Hypotheker 166; 5. Jeremiasse Racing 166; 6. Veersedam Auto 2 165; 7. De Wok Racing 162. Stand aan kop: 1. Snap on Racing 144 pun ten; 2. Veersedam Auto V141; 3. Veersedam Auto 2 109; 4. Van Gilst Kevers 106. SQUASH Chennai (Ina). WK landenteams. Om vijfde t/m achtste plaats: Maleisië - Nederland 3-0; Adnan - Hoevenaars 3-11 11-10 11-4 8-11 11 -3, Iskandar - Anjema 11-9 11-8 11-3, Hee - Bennett 11-612-10, Canada - India 2-1Neder land om zevende plaats tegen India. golfers. Woods won zeven toer nooien en eindigde twaalf keer in de toptien. Hij verdiende voor de achtste keer het meeste prijzen geld: bijna 10,9 miljoen dollar. De Ier Padraig Harrington werd ge kozen tot beste golfer van Europa. Halve finales: Australië - Egypte 2-1, Engeland - Frankrijk 2-1. TENNIS Rotterdam. Masters. Mannen, eerste ronde: De Gier-Wijnmalen 6-3 6-3, Sijsling-Van der Bijl 6-0 6-4, Koning-Van der Meer 7-6 6-2, Hu- ta Galung-Meijer 6-4 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Tamaela-Suzanne van Hartingsveldt 6-1 6-4, Ewijk-Sentis 6-7 7-6 6-4, Wong-Hogenkamp 6-3 6-2, Reinhard- Noorlander 6-4 2-6 7-5. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA BILJARTEN WOENSDAG Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie: 's Lands Welvaren 2-Cat. van Peer/'t Pleintje. Locatie: Tapperij 's Lands Wel varen, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Pool. Regionale tweede klasse: Cue Action 2-4 Friends. Locatie: Cue Action, Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60