Zeeland PZC 25 Pensions onder de loep in Scharendijke Tweeduizend stuks groen erbij SCHOUWEN-DUIVELANI 36 en 37 26 Prima dag om er op uit te trekken f, Gemeente legaliseert bestaande zaken en past regelgeving aan. Huurwoning niet ontruimd Waterschap plant veel bomen en struiken en rooit er een beetje. zêeuwse rmm Leeftijd De mens is niet gemaakt om vroeg op te staan Dorpsraad wil snel sloop uitgebrande jop Scharendijke Woensdag 12 december 2007 Tip? redzzee@pzc.nl SCHARENDIJKE - Na alle vocht van maandag was het gisteren goed toeven onder de blote hemel. Niet te nat, een aange naam temperatuurtje en je aan alle kanten omringd weten met schitterende wolkenluchten en hun weerspiegeling. Dat kan ook in natuurgebied De Prunje (foto). Al met al een prima dag om er op uit te trekken, besloten velen. Langs fietspaden en in de polder trokken heel wat fietsers, wandelaarsjoggers en skeeleraars voorbij. foto Marijke Folkertsma - door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat werk maken van het legaliseren van pensions. Een groot aantal daarvan heeft mo menteel geen exploitatievergun ning en heeft dus officieel geen be staansrecht. Eigenaren die zich verder gewoon aan de regels houden, hoeven daar overigens geen problemen mee te verwachten. Al in 2002 besloot de gemeente dat toen bestaande pen- ZIERIKZEE - Zeeuwland mag de huurder die op 19 oktober een me dewerker van de woningcorpora tie heeft mishandeld niet uit huis zetten. Dat heeft de rechter eerder deze week bepaald. De in Ooster- land wonende huurder wilde een nieuwe vlizotrap. Toen dat ver zoek werd afgewezen, viel hij de jcern- en klantcoördinator van 'Zeeuwland aan. Het slachtoffer is fiog steeds niet fulltime terug aan Üe slag. Zeeuwland beraadt zich nog op vervolgstappen. sions hoe dan ook in het bestem mingsplan zouden worden inge past. Schouwen-Duiveland voerde echter in de tussentijd geen actief handhavingsbeleid ten aanzien van de pensions. Omdat er nu tal van nieuwe bestemmingsplannen zitten aan te komen en er net een verse Ontwikkelingsvisie Horeca op tafel ligt, wordt het tijd om de huidige situatie in kaart te breng en. Pensionhouders wordt het voor een deel ook makkelijker gemaakt. Ze hoeven straks niet voor iedere uitbreiding van slaapplekken een nieuwe vergunning aan te vragen. Nu moet dat nog voor elk bed dat door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland wordt de komende maanden een beetje groener. Waterschap Zeeuw se Eilanden plant in het buitenge bied 439 bomen en 1670 struiken. Daar staat het verdwijnen van 39 bomen en dik 1100 meter aan be planting tegenover. Er komt dus meer begroeiing bij erbij komt. Pensions mogen op een bepaalde vergunning met zes plekken groeien. Pas daarna is een nieuwe procedure vereist. Het maximum aantal bedden is overi gens 25. Wie daarboven komt, heeft een hotel en moet aan aan vullende eisen voldoen. Nieuw is de regel dat een pension niet teveel beslag mag leggen op de parkeermogelijkheden in de buurt. Daarom moet er altijd min- De regels voor het houden van pensions veranderen. Zo hoeven eigenaren bij kleine veranderin gen geen nieuwe vergunningen aan te vragen. dan dat er sneuvelt. Volgens woordvoerder D. Steijn heeft dat met meerdere factoren te maken. „Wat het ene jaar verdwijnt, wordt dikwijls pas een poos later vervan gen. De grond heeft vaak even rust nodig. Verder moeten we soms extra bomen planten om de scha de als gevolg van grote projecten te compenseren." Aan de Straalweg ten zuiden van Zierikzee verschijnen 1670 nieuwe struiken, variërend van kardinaals muts tot hondsroos en van haze laar tot liguster. De nieuwe bomen stens één parkeerplaats per twee bedden aanwezig zijn binnen een straal van vijfhonderd meter van het gebouw. Die regel gaat in ieder geval op voor nieuwe pensions. Voor de al bestaande wil de ge meente niet te streng zijn, zegt wethouder Ad Verseput. „Die eige naren runnen hun zaak al jaren op de huidige manier. We kunnen het natuurlijk niet maken om die mensen opeens hun werk af te pakken." De bepaling dat eigenaren bij hun pensions moeten wonen, vervalt. Wel moeten ze altijd telefonisch bereikbaar zijn en niet verder weg wonen dan tien kilometer. komen aan de Bettewaardsedijk tussen Zierikzee en Schuddebeurs (250 populieren), de Kruisweg bij Zonnemaire (115 essen), de Dil- lingsweg bij Sirjansland (52 es doorns) en de Capelleweg tussen Zierikzee en Nieuwerkerk (22 wil gen). Op die laatste plek staat daar wel het verdwijnen van 22 populie ren tegenover. Aan de Veerdijk bij Zonnemaire gaan 17 populieren te gen de vlakte en aan de Groene- weg bij Noordgouwe sneuvelt 1105 meter beplanting. Wat verdwijnt, is volgens het waterschap ziek. SCHARENDIJKE - Bewoners van een huis aan de Dijkstraat in Scharen dijke kregen maandagavond tus sen 18.20 uur en 19.45 uur onge wenst bezoek. Toen ze thuiskwa men bleek dat er was ingebroken in de woning. Daarbij zijn een ring, een fotocamera, een mobiele telefoon en een tas ontvreemd. De totale waarde van de gestolen spullen was gisteren nog niet be kend. Tip? redactie@pzc.nl Emma uit Colijnsplaat is alweer een tijdje vier en vindt zichzelf een heel grote meid, vooral sinds ze naar de basisschool gaat. Ze wil alles weten en slurpt alle ken nis gretig op. Haar ouders moe ten haar zelfs een beetje afrem men, want ze leest alles wat los en vast zit en ook schrijft ze, zij het soms in spiegelbeeld, al heb volzinnen op. Hoewel haar taal vaardigheid tot dusver niets te wensen overlaat, twijfelen haar ouders sinds kort wel enigszins aan haar rekenkundige vermo gens. „Mamma, Tijn (haar broer tje) is nu nog één, maar straks wordt hij twee, dan drie en daar na vier en dan zijn we samen vier!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47