Zeeland Mini-kopie van Schroebrug Waterschap rooit en plant in de polder HOE OF WAAR U OOK VERZEKERD BENT, BU SPECSAVERS ZIT U ALTUD GOED Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter wil bijdrage voor project O Hgr Welstandsvrij bouwen verdeelt de Thoolse raad Schroebrug over het kanaal duurt een jaar. Jaarlijks onderhoud van groen in Noord- en Midden-Zeeland. Bouw van tweede B PZC Woensdag 12 december 2007 29 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Schroebrug in Middelburg krijgt een klein zusje. Vol trots kondigden de Middel burgse wethouder Frank Streng (WD) en gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA) gisteren hun ge zamenlijke project aan. „Een heer lijk moment", vond Streng. Nu het geschil met de Middelburg se bruggenbouwer Hillebrand - vermoedelijk - achter de rug is, kan de bouw van de tweede Schroebrug beginnen. Het kleine zusje wordt een bijna identieke mi ni-versie van de oorspronkelijke brug: met in plaats van twee po ten één poot waaraan de brug om hoog wordt getrokken. De brug is bedoeld voor voetgangers. Als de voetgangers over de nieuwe brug lopen, komt er op de bestaan de brug ruimte vrij voor fietsers. Die kunnen straks aan beide kanten van de brug in twee richtingen het kanaal oversteken. Daardoor hoeven ze minder vaak de drukke Schroeweg over en hoeft het licht voor automobi listen minder vaak op rood te staan. Het gevolg is een betere doorstro ming van het verkeer, hopen Streng en Poppelaars. Bovendien wordt Middelburg-Zuid beter be reikbaar, zeker als er ook een fiets- De tweede Schroebrug in Middel burg wordt een mini-versie van de oorspronkelijke brug. De komst van de brug moet ver keersproblemen oplossen. pad wordt aangelegd langs de Schroeweg tot aan de winkels op de Mortiere. Ook dat fietspad moet over een ruim jaar klaar zijn. Het is belangrijk dat het werk klaar is voordat de het grote werk aan de N57 begint. Als de Nieuw- landseweg dicht is voor de aanleg van de nieuwe weg, komt er veel meer verkeer over de Schroebrug de stad in, is de verwachting. De bestuurders hopen dat veel fiet sers voortaan voor de Schroebrug in plaats van de Stationsbrug zul len kiezen. Dat zou betekenen dat het op die - door velen als gevaar lijk beschouwde route - minder druk wordt. De brug wordt buiten het recrea tieve vaarseizoen geplaatst. Ver moedelijk is het scheepvaartver keer ruim twee weken gestremd. De weg hoeft waarschijnlijk niet volledig te worden afgesloten. Hillebrand verloor maandag een kort geding tegen de gunning van het werk aan een ander be drijf Als het bedrijf niet in beroep gaat, begint het werk in januari. De brug is een jaar later klaar. P W Ml WIP Mil v<-rsr'r'^Va^(!lia 2 eainpl<'u I,rlll«« fC-"1'" vaiuil vcrgwh"" ZIERIKZEE - De animo onder Schouwen-Duivelandse politici was begin dit jaar al niet bijster groot. Toch onderneemt de Stich ting 400 jaar Michiel de Ruyter (Consulaat Schelde Delta) op nieuw een poging de gemeente warm te krijgen voor het scholen project dat gewijd is aan de Zeeuw se zeeheld. De gemeente wordt dringend om een financiële bijdrage gevraagd. Gemiddeld is per deelnemende ge meente zo'n vierduizend euro be taald. De scholen die van de inmiddels geproduceerde leskisten (gratis) ge bruik maken, zijn enthousiast over opzet en kwaliteit van het materi aal. GOES - Waterschap Zeeuwse Eilan den is gisteren begonnen met de jaarlijkse rooi- en plantwerkzaam- heden van het groen in de polder. Op Zuid-Beveland verdwijnen 297 bomen en 8500 vierkante meter struiken. Het waterschap plant er 497 bomen voor terug. In de ge meente Tholen verdwijnt er onge- veer 1000 vierkante meter aan Bepenresten. Deze worden ;en door 97 nieuwe bomen, de maanden verdwijnen er ;al 610 bomen en ruim vierkante meter struiken in en Midden-Zeeland. Daar voor komen 1500 bomen en 5300 struiken terug. Het groen groeit aan de zijkant van polderwegen. Het waterschap rooit per jaar maar één kant van een weg. „De grond moet een jaar rusten na het weghalen, daarom rooien we het ene jaar een kant en het volgende jaar planten we daar nieuw groen. Zo zijn de bermen nooit helemaal kaal", legt woord voerder Danielle Steijn-Laing van het waterschap uit. Op Tholen voert het waterschap zelf de werkzaamheden uit, voor Zuid-Beveland is een aannemer in gehuurd. De zieke en oude bomen zijn een gevaar voor het verkeer en de dijken. Ze kunnen bij harde wind omvallen en een stuk dijk meenemen of iemand raken. achmea /rwutBifö. wrirr^ Zorgverzekeraar Sinds de zorgverzekeringen vrijgegeven zijn, is het niet duidelijker geworden of u nu wel of niet in aanmerking komt voor bepaalde vergoedingen. Dit verschilt per maatschappij, per pakket en per jaar! Sommige verzekeraars vergoeden bijvoorbeeld alle oogzorg, andere niets. De meeste verzekeringen bieden iets ertussenin. Als opticien houden wij natuurlijk een scherpe blik op alle kleine lettertjes, vooral die van de zorgpolis. Een ding is zeker: wat er ook in uw polis staat, bij Specsavers zit u goed voor professionele oogzorg. En natuurlijk ook voor hoorzorg. Hoe of waar u ook verzekerd bent. En wel zo voordelig. Bovenstaande voorbeelden zijn complete brillen inclusief gratis enkelvoudige PENTAX-glazen. Oogmeting door (minstens) MBO-gediplomeerde opticiens is altijd al gratis bij ons. Misschien hebt u dit jaar zelfs nog recht op vergoeding van een (nieuwe) bril. lenzen of glazen. Kom dus nog dit jaar bij ons vragen naar de mogelijkheden binnen uw polis. Wij zoeken het graag voor u uit. Zien en Horen Specsavers Goes Gonzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De christelij ke en niet-christelijke partijen in de gemeenteraad van Tholen ston den maandag tijdens een discussie over welstandsvrij bouwen tegen over elkaar. „Ik proef angst aan de overkant", stelde G. Hoek (WD). „Maar we moeten juist vertrou wen hebben in mensen." Het onderwerp is door de libera len op de agenda gezet. Van de WD hoeven mensen die een huis bouwen hun plan in de toekomst niet meer voor te leggen aan de ge meentelijke welstandscommissie. Voor beschermde dorpsgezichten en het buitengebied zou een uit zondering gemaakt moeten wor den. Volgens Hoek is welstand ge baseerd op angst, terwijl hij juist uit wil gaan van vertrouwen. De christelijke partijen willen best eens wat proberen, maar zijn te rughoudend. De SGP stelde een proef voor waarbij mensen zonder welstand een bijgebouwtje of dak kapel kunnen plaatsen. Toch lijkt een meerderheid van PvdA, WD en ABT dat niet genoeg te vinden. Ze willen dat er ook een hele wijk wordt aangewezen, waar bij wijze van proef volledig welstandsvrij ge bouwd kan worden. Het college gaat nu werken aan een definitief voorstel. Overigens toonden veel partijen zich scep tisch over het voorstel van B en W om recreatieparken aan te wijzen voor een proef met bouwen zon der welstand. „Dit schiet zijn doel voorbij", stelde I. Hage (CU) „Als we zo'n proef doen is het om te kijken of er meer diversiteit in wij ken ontstaat, maar op die parken wordt juist eentonig gebouwd." Nu het geschil met de Middelburgse bruggenbouwer Hillebrand - vermoedelijk - achter de rug is, kan de bouw van de tweede Schroebrug snel beginnen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45