iets met Michiel te maken Waterschap is bezorgd over opmars bruine rat Politie pakt verdachten stroperij Kerstuitvoering Olympia in Kapelle Winterfeest boerderij De Akkerwinde Hoofdingelanden verwijten gemeenten laks optreden. Gebruikte boeken en platen in de Pit Studenten geven uitleg over stage in Afrika 25% korting op damesschoenen Robbert Lavën B PZC Woensdag 12 december 2007 27 Zomaar gn wonen Leuk dealer'van Riverdale -vop VSjj Dorpsstraat 107, Heinkens2and 0113-563334 KAPELLE - Gymnastiekvereniging Olympia in Kapelle geeft zaterdag in sporthal Het Groene Woud een uitvoering met als thema Kerst. Alle facetten van de gymnastiek- en turnsport komen aan bod. Alle groepen van de vereniging, behal ve de dames-senioren, laten iets zien. Aan de voorstelling zijn maanden voorbereiding vooraf ge gaan. De uitvoering in Kapelle be gint om 19.00 uur, toegangskaar ten kosten vier euro. NISSE - Op werk- en leerboerderij De Akkerwinde is het zaterdag feest. De verstandelijk gehandicap te medewerkers laten zien hoe zij daar werken. Zij verkopen samen met Emergis ook handgemaakte producten, zoals kerststukjes. Kaas boerderij Ter Nisse is er ook met haar producten. Tussendoor is er ook tijd voor een oliebol of een Glühweintje. Het feest aan de Lageweg 6 in Nis- se duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Ivo van Loo van het Zeeuws Archief heeft helemaal geen Trouwhand-trauma overgehouden aan zijn verwarring van Michiel de Ruyter met diens naamge noot. Sterker nog: hij is verder gaan speuren en heeft ontdekt dat de twee tóch iets met elkaar te maken hebben gehad. foto Ruben Oreel GOES - De politie heeft maandag avond rond tien uur op de Klap- hekkeweg in Goes een 25-jarige Middelburger en een 27-jarige Goe- Er aangehouden op verden- van verboden wapenbezit, erij en mishandeling, achtopziener had eerder die avond bij de politie gemeld dat hij in de buurt van Kleverskerke twee mannen in een auto had aange sproken die vanuit hun voertuig hadden geschoten. Toen de jacht opziener hen benaderde, reageer den ze agressief en reden hard weg. door Emile Calon MIDDELBURG - De leden van het al gemeen bestuur van het water schap Zeeuwse Eilanden maken zich zorgen over de toename van de bruine rat. Ze vinden boven dien dat gemeenten niet actief ge noeg zijn in het bestrijden van de ze schadelijke dieren. Het liefst zien ze dat het waterschap de taak van het bestrijden van deze rat overneemt van de gemeenten. Dat bleek gisteren tijdens een algeme ne vergadering van het schap. De bruine rat kan zich volgens sommige bestuurders vooral onge stoord voortplanten in nieuwe na tuurgebieden. Volgens W. de Vis ser uit Aagtekerke komen gemeen telijke opzichters daar nauwelijks. Hij stelde dat de bruine rat niet al leen een gevaar oplevert voor de volksgezondheid maar ook de na tuur schade aandoet. Zo zou de rat ook schuldig zijn aan het leegro ven van nesten van weidevogels in een polder bij Sint Laurens. Vanuit de vergadering werd aange drongen op actie. Het schap moet volgens de hoofdingelanden de ge meenten vragen of het vangen van die ratten kan worden overgeno men. Maar dan moeten de ge meenten het geld dat ze voor die taak krijgen wel overmaken naar het schap. En dat is nu juist het probleem, zei dagelijks bestuurder A. van der Hoef Tot nu toe willen de gemeenten dat niet. Volgens De Visser is het logisch dat het schap verantwoordelijk is voor de bestrijding van de bruine rat, om dat de mensen van het schap 'we ten waar die schadelijke dieren zit ten'. GOES - In buurthuis de Pit in Goes is zaterdag een beurs met tweede hands boeken, langspeelplaten, cd's en dvd's. Van 9.30 tot 13.00 uur kunnen lief hebbers in de Appelstraat 2a in Goes-Zuid op zoek naar koopjes. Mensen die zelf een tafel willen huren om hun eigen boeken en platen te verkopen, kunnen con tact opnemen met J. Louwerse via 0113-213114. De beurs is gratis toe gankelijk. GRIJPSKERKE - Studenten die stage hebben gelopen in Afrika, geven daar uitleg over bij Imkerij Poppen- damme in Grijpskerke. Komende vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur ver tellen drie studenten verpleegkun de over hun project om malaria te bestrijden in Ghana. Een week la ter, op dezelfde tijd, vertellen pa bo-studenten over hun stage in Gambia. Zij deden onderzoek naar de relatie tussen armoedebestrij ding en onderwijs. PODO - POIN Zorg voor Voet Schoen SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG Michiï! tldSjpv't

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43