Zeeland PZC 'Nieuwe basisschool nu al te krap' 25 tegen ïepziekte 0 Vragen over kerstuitkering BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 26 en 27 Ouders van leerlingen 't Noorderlicht pleiten voor uitbreiding. Over de Dijk heeft haar wimpers Aspirant-koper van Thoolse stallen zou er aan mee willen werken. Leeftijd De mens is niet gemaakt om vroeg op te staan Woensdag 12 december 2007 Michiel had toch iets met De Ruyter te maken Tip? redgoes@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Het nieuwe onderkomen van basisschool 't Noorderlicht in Goes is nu al te krap, zeggen de ouders van de leerlingen. Kinderen van groep vijf krijgen tweeënhalve dag per week les in een gang waar ze geen uitzicht naar buiten hebben en de ventila tie te wensen overlaat. De kleuters zitten in het wijkge- bouw, waar niet alle vereiste facili teiten, zoals een 'natte hoek', aan wezig zijn. Directeur A. van Ree- nen blijft erbij dat er geen sprake is van een gang, maar van een offi ciële leshal. Inmiddels is een handtekeningen actie voor uitbreiding van de school begonnen. Al 180 ouders hebben getekend. Dat is opvallend gezien het feit dat het gebouw, onderdeel van de bre de school in de Goese Polder, pas twee weken geleden in gebruik is genomen. „De onrust is groot", constateert lid van de medezeggen schapsraad Dien de Hoop. Een van de ouders is Andreas Reijns. Zijn dochtertje van acht kwam vorige week beteuterd thuis na de eerste dag op school. „Het kan toch niet waar wezen dat on ze kinderen jaren in barakken en te kleine lokalen onderwijs krij gen?", zegt hij. Hij constateert dat door de plaatsing van de tafeltjes de doorloop minder dan een me ter is. „Dat mag volgens mij niet eens. Er moet ruimte vrijgehou- Het gloednieuwe gebouw van ba- sisschool 't Noorderlicht is nu al te klein. Dat stellen veel ouders. Directeur A. van Reenen zegt dat de school binnen de norm zit. den worden voor calamiteiten." Volgens De Hoop is het ruimtege brek ontstaan omdat de gemeente bij de bouw is uitgegaan van het aantal leerlingen van vijf jaar gele den, toen de school afbrandde. „De school is enorm gegroeid." De Hoop vindt de huidige situatie 'verre van ideaal'. „Groep vijf vormt een combinatieklas met groep zeven. Maar om de leerlin gen hun eigen leerstof te geven, is ervoor gekozen ze een deel van de week apart te zetten." In de gang, omdat groep vijf met twaalf leer lingen de kleinste klas is. „Er zit ten veel 'zorgleerlingen' in dat klas je. De gang grenst aan de andere lo kalen, dus het is rumoerig. Zeker deze kinderen zijn snel afgeleid." Directeur Van Reenen vindt het jammer dat ouders klagen zonder dat ze op de hoogte zijn van de re gels in het onderwijs. „Ik geef toe dat het lokaal niet optimaal is en ik begrijp dat ouders het beste voor hun kind willen. Qua vierkan te meters zitten wij binnen de norm. We hebben acht lokalen en dat is waar we recht op hebben. En we werken aan de ventilatie." Wethouder S. van 't Westeinde (WD, onderwijs) zegt niet op de hoogte te zijn van de problemen. mUÊUBBBBÊ WÊÊKÊÊÊÊm HEINKENSZAND - Na een paar mislukte pogingen werd gisteren opnieuw geprobeerd om de twee gigantische groene wimpers aan de rand van de wijk Over de Dijk in Heinkenszand te plaatsen. Deze keer lukte dat. De wimpers zijn onderdeel van het kunstwerk 'Met het oog op de toe komst', gemaakt door Loes Heebink. Ze staan pal langs de Drieweg. Om die reden is er heel wat -g Mogelijk toch stanktest varkens MIDDELBURG - De steeliep lijkt be stand te zijn tegen de iepziekte. Proeven van waterschap Zeeuwse Eilanden wijzen uit dat, dankzij de taaie schors, de iepspintkever deze boomsoort niet kan besmet ten. De veldiep, die het schap veel vuldig gebruikt om de polder 'aan te kleden', is juist erg vatbaar voor leze schimmelziekte. Enkele jaren ■leden plantte het schap steelie- a bij Kleverskerke. Die staan er kerngezond bij, terwijl enkele °pen daar juist aangetast zijn. door Rob Paardekam POORTVLIET - De proef waarmee de gemeente Tholen een nieuw fil ter voor varkensbedrijven wil tes ten, gaat waarschijnlijk toch door. Dat zegt wethouder C. van Dis. Eerder dit jaar sloot de gemeente een overeenkomst met varkens houder T. van Genugten, die stal len heeft aan de Noormansweg bij Poortvliet. Hij wilde het zogehe ten biobedfilter - dat is bedoeld om stank weg te nemen - wel tes ten. Onlangs bleek echter dat hij zijn stallen te koop heeft gezet, waarmee de proef op losse schroe ven kwam te staan. De wethouder heeft nu gesprek ken gevoerd met de mogelijke ko per van de stallen en die heeft zich bereid verklaard om de verplich ting die Van Genugten op zich heeft genomen, over te nemen. Daarop vooruitlopend is de ge meente ook al op zoek gegaan door Luc Oggel «ruimingen - De Inspectie Werk en Inkomen (IWI) wil van de ge meente Reimerswaal uitleg over de eindejaarsuitkering die zij aan minima verstrekt. De gemeenteraad heeft onlangs be sloten om, net als in 2005 en 2006, mensen met een minimum inko men ook dit jaar een extraatje te geven. Het gaat om een bedrag van 100 euro voor gezinnen en 50 euro voor alleenstaanden. Het krantenbericht daarover trok de aandacht van de IWI, zegt woord voerder Erik Stolk. „Wij kregen de indruk dat er niet helemaal vol gens de regels wordt gehandeld, daarom willen wij van de gemeen te weten hoe het zit." Volgens Stolk is het verstrekken van een eindejaarsuitkering inkomenspoli tiek. „En dat is geen lokale aangele genheid." Wethouder Cees Knuit (PvdA) laat weten dat er niets aan de hand is. „Wij verstrekken die kerst gratificatie uit onze algemene mid delen en niet uit de middelen bij zondere bijstand, zoals de inspec tie denkt." Staatssecretaris Aboutaleb (Sociale Zaken) moet de beantwoording uiteindelijk beoordelen. over het kunstwerk te doen geweest. Zo wil de provincie niet dat het licht van de wimpers vanaf de weg te zien is. Het zou automobilisten uit hun concentratie halen. foto Dirk-Jan Gjeltema naar een andere varkensboer om het filter te testen. „We hebben er één gevonden die zich wellicht bij de proef aansluit", zegt Van Dis. Met een beetje geluk zijn er straks dus twee deelnemers. De gemeente wil het biobedfilter zo graag testen, omdat het in Ne derland nog niet op de lijst van ge oorloofde filters staat, maar elders al heeft bewezen goed te werken. Met de proef hoopt Tholen het fil ter wel op de lijst te krijgen, waar na ook andere varkenshouderijen het kunnen gebruiken. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Emma uit Colijnsplaat is alweer een tijdje vier en vindt zichzelf een heel grote meid, vooral sinds zij naar de basisschool gaat. Ze wil alles weten en slurpt alle ken nis gretig op. Haar ouders moe ten haar zelfs een beetje afrem men, want zij leest alles wat los en vastzit en ook schrijft ze, zij het soms in spiegelbeeld, al heb volzinnen op. Hoewel haar taal vaardigheid tot dusver niets te wensen overlaat, twijfelen haar ouders sinds kort wel enigszins aan haar rekenkundige vermo gens. „Mamma, Tijn (Emma's broertje) is nu nog één, maar straks wordt hij twee, dan drie en daarna vier en dan zijn we sa men vier!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41