eeland Fietspaden zijn vaak het kind van de rekening Hulst en Reimerswaal willen alarm van Doel Webstemmen PZC 2 Woensdag 12 december 2007 PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Grensgemeenten willen ook kleine akkefietjes in kerncentrale vernemen. -■ f'Ji: '^éPké ERNSTJAN ROZENDAAL Maandagavond was ik met een collega bij het Jongeren- persbureau Zeeland. We bespraken onder meer een bericht op de site www.jouwzeeland.nl over de keuze voor de beste jongerenraad van Nederland. Bij de eerste poule van deze internetstemming scoorde de Jongerenraad Borsele 98,4 procent. Dat deed Poetin-achtige praktijken vermoeden. Zulke verkiezingen verleiden mensen kennelijk tot vals spelen. Zo herinner ik me dat de PZC zijn lezers rond de millennium wisseling vroeg de Zeeuw van de Eeuw aan te wijzen. Regen de het ineens stemmen op Huib Eversdijk! Brave man hoor, maar toch van een ander kaliber dan de uiteindelijke winnaars Annie M.G. Schmidt en A.F.C. de Casembroot. Zo fronsten we ook de wenkbrauwen toen onlangs bij de ver kiezing van de gevaarlijkste ver keerssituatie in Zeeland een uit rit waar alleen boer Van Dijke uit Zonnemaire twee keer daags langskomt binnen enkele uren meer stemmen kreeg dan het to tale aantal computers in dit dorp. En dan de beste leraar van Zeeland. In het tijdsbestek van enkele uren ontvingen we gisteren twintigduizend stem men. Beetje verdacht. Maar ja, we hebben er zelf om gevraagd. Dat hier uitgerekend leerlingen van het reformatorische Cal- vijncollege in mailtjes bij ons op eerlijkheid aandrongen, werpt trouwens wel een vreemd licht op de NOS-verkiezing voor Politicus van het Jaar 2007, waarvan de winnaar zaterdag bekend wordt gemaakt. Daar gaat namelijk SGP-Kamerlid Bas van der Vlies aan de leiding vóór Geert Wilders en wordt num mer drie Rita Verdonk op de voet gevolgd door Kees van der Staaij, ook SGP. Of gaat het hier niet alleen om SGP-leden die de uitslag niet van de voorzienigheid Gods willen laten afhan gen? Wellicht zijn het ook proteststemmen tegen de verwilde ring en de Verdonkering van Nederland. Dat deed Poetin-achtige praktijken vermoeden COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 314460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060, E-mail pzcfamilieberichten@wegenerdagbladen.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 s mm Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie De kwaliteit van fietspaden in Zeeland laat soms te wensen over. Vooral in Vlissingen. De provincie gaat zich de komende jaren meer richten op het onderhoud van de Zeeuwse paden. door Cornelleke Blok Als fietser wil je door rijden. Snel naar het werk of genieten van de omgeving. Maar in Vlissingen word je vaak gedwongen onafgebroken naar het asfalt of de klinkerbestra ting van de fietspaden te staren. Wanneer komt er weer een hob bel aan? Steekt daar een straat steen omhoog? Is dat een plas of een diepe kuil met water? Tijd voor een rondje langs de Vlissing- se 'top van de slechte fietspaden'. 'Mensen noemen het hier de hel van Vlissingen' De rammeltocht begint bij de Sloe- weg. Fiets je eerst nog over een mooi blinkend rood én glad fiets pad, even later - tussen het Bas- kensburgpad en de Sloebrug - ver andert de route in een hobbelpad vol scheuren, ribbels (dichtge smeerde scheuren) en hobbels. Doortrappen gaat niet, want bij el ke bult moet je inhouden. „Men sen noemen het hier 'de hel van Vlissingen"', weet Jan Goedvolk. Hij is lid van de Fietsersbond Zee land én fervent fietser. Hij ergert zich groen en geel aan de slechte staat van de fietspaden. Voor zijn andere hobby skeeleren mijdt hij de fietspaden in zijn woonplaats het liefst. „Het is héél erg", vindt ook een voorbijfiet- sende Souburg- se. „Het hobbelt enorm. Bij elke bult moet ik even uit het za del. En ik heb al zo'n last van mijn rug." Goedvolk: „Ik reed hier een keer met een doos tuin aarde. Nou, die kieperde zó om. De bomen langs het pad zijn het pro bleem." De wortels groeien onder het asfalt, waardoor het scheurt. „Het wordt helemaal niet on derhouden. Dit ligt er al min stens tien jaar zo bij. Het eni ge dat de gemeente doet, is de boel dichtsmeren. Ze zouden ook een geul kunnen maken naast het fietspad met wortel doek. Heel veel mensen die naar hun werk gaan in Vlissingen-Oost rijden over het fietspad langs de Sloeweg. Als je mensen wilt stimuleren om op hun fiets naar het werk te gaan, moet je de route goed onderhouden." Wie zijn weg vervolgt richting Vlissingen-Oost en Oost-Souburg, ontkomt niet aan de Kromwege- Actieplan Fiets 2008-2012 singel. In verge lijking daarmee lijkt 'de hel van Vlissingen' wel een hemel: de Kromwege- singel kent geen asfalt maar schots en scheef liggende klin kers, geen apar te fietsstrook en meer kuilen dan stukken rechte weg. Voor wielren ners écht een ramp, weet Ron nie Krocké uit Vlissingen, die regelmatig een tochtje maakt. „Sommige stukken liggen er heel slecht bij. Ik hobbel maar een beetje mee. Met een race fiets moet je oppassen dat je niet tussen de stenen komt met die dunne banden. En een slokje nemen uit je bidon, gaat helemaal niet." Op de Koudekerkseweg, waarover de fietsersbond veel klachten krijgt, worden goede stukken afgewisseld met klinkerpaden vól diepe plassen. „Het water zorgt er voor dat de stenen verzak- denkt Goedvolk. „Ik vraag me af: waarom pakken ze het fiets pad langs deze hele weg niet in één keer aan? Het is een doorgaan de route naar de stad." ken" Het fietsbeleid binnen de provincie is ondergebracht bij het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets (ZCF). Het ZCF onderzoekt volgend jaar of het afgelopen jaren gerealiseerde net werk van fietspaden voldoet en aansluit bij het huidige gebruik. Vanaf 2009 wordt meer aandacht besteed aan de kwaliteit en belevings waarde van de paden in de omgeving en door andere gebruikers. Het aantal pleisterplaatsen, zogeheten toppunten, wordt uitgebreid. Klachten over slechte fietspaden kunnen worden gemeld via de website www.fietsersbond.ni/meidpunt. door Sheila van Doorsselaer HULST - De burgemeesters Huis man van Reimerswaal en Mulder van Hulst willen dat het rampen plan met betrekking tot calamitei ten bij de kerncentrale van Doel wordt aangepast. Voortaan willen ze ook op de hoogte worden gebracht van klei ne akkefietjes op het terrein van de centrale. Aanleiding is een roke rige TL-buis in een bijgebouw op het terrein van de kerncentrale die gisteren het alarm van de centrale deed afgaan. De brandweer van Beveren rukte er met twee wagens voor uit en kon na amper een uur weer terug naar de kazerne. Het nieuws 'dat er iets aan de hand was' bij Doel verspreidde zich als een lopend vuurtje door de streek, maar beide gemeentebe- pi* De gemeenten Hulst en Reimers- waal willen voortaan ook op de hoogte worden gebracht van klei ne akkefietjes bij de kerncentrale van Doel. sturen werden niet officieel op de hoogte gebracht. „Dat hoeft ook niet, want volgens het rampenplan is geregeld dat we geen bericht krijgen van futilitei ten zoals een rokende TL-buis", zegt een woordvoerster van de ge meente Hulst. „Natuurlijk worden we wel van serieuze calamiteiten op de hoogte gebracht." Beide burgemeesters willen nu dat het rampenplan wordt aangepast zodat ze ook op de hoogte worden gebracht van futiliteiten. Zo kun nen verontruste burgers en nieuwsgierige media snel en mak kelijk gerust worden gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2