Consument Dieren in de stal Déeanbre Overdosis cocaïne werd popster fataal Madonna wil blauwe ogen verbergen Inbraakgolf treft ook Charlize Theron Film schokt dochter Courtney Love PZC Woensdag 12 december 2007 21 KOOPWAAR door Wouter Klootwijk Al voor Sinterklaas dit jaar met springlevende Zwar te Pieten arriveerde, was er protest tegen het vol gende feest waar we ons nu voor opmaken. Protest tegen Kerstmis met levende dieren. De dieren wor den in een decor gezet dat een stal verbeeldt zoals hij er 2007 jaar gele den moet hebben uitgezien, er gens in het gebied dat we nu het Midden-Oosten noemen. Bij de dieren in de stal zijn ook levende mensen opgesloten, gekleed in oude gewaden. Ze verwennen de dieren met haver, bloemkoolstron ken en kerstkransjes. Andere mensen, die er naar ko men kijken, krijgen het warm om het hart, want zie, in stro in de voerbak ligt een kindje. Er is ook een liedje van. Het klinkt door de luidsprekers, dat het kindeke gebo ren is op aard. De Partij voor de Dieren wil het verbieden. Niet de stal, niet de mensen in lange jurken, maar de levende dieren. Want dieren hou den niet van liedjes en ze vinden het onrustig, al die mensen die naar ze komen kijken. (Dat is niet waar, landbouwhuisdieren zijn dol op mensen). Maar de stal kan in de fik vliegen en er zijn klieren onder het publiek die de dieren aan het schrikken maken. Aldus de dierenpartij, die zegt dat er al ternatieven genoeg zijn voor een levende kerststal. Dood materiaal. Dat heb ik gezocht. Op het inter net is een keur aan mogelijkheden te vinden in hout, plastic, porse lein en pluche. Speelgoedwinkels hebben, als ze in kerststallen doen, Jozef] Maria, drie wijzen en het kindeke van de plastic modelmake rij Schleich en soms wat houtsnij werk. Ik vond een houten kerststal in een doos. In de doos een plat hou ten kistje met twee deurtjes, blauw van binnen met gouden sterren en engeltjes op de binnen kant van de deurtjes. Het moet met de deurtjes open rechtop staan. Er zitten houten figuurtjes in die er voor gezet worden. De kerststal is klein genoeg om dicht geklapt in je binnenzak overal mee naartoe te nemen waar je het feest wilt vieren. Volgens de impor teur is hij in trek bij meisjes die een eigen kerststalletje op hun ka mertje willen. Het kost tien euro in de alternatieve speelgoedwinkel en komt van houten speelgoedspe cialist Charls' Toys in Rijsenhout. Het stalletje is op een computer te bekijken op de website van Charl's Toys en dan aanklikken: kerstarti kelen. Maar de details zijn niet dui delijk te zien op een computer scherm. Daarom bij deze een waar schuwing voor teleurstelling. Een nog lelijker heilige Maria zul je niet gauw ergens vinden. En het kindeke Jezus, 15 millimeter lang in een kribbetje van 25 millimeter, is helemaal om van je geloof te val len. Wat een mormeltje. Maar duur is het setje niet. Een Amsterdamse speelgoedwin kel TinkerBell verkoopt en ver zendt handgesneden houten fi guurtjes van de Duitse fabrikant Ostheimer. Een kleine Jozef en Ma ria met kindje in kribbe en twee dieren kost al 52,50 euro en iets grotere figuren kosten per stuk 17,50 (dieren) en 24,50 (mensen). Mooi? Nee. Het kan nog duurder. Bij het Duitse warenhuis en internationaal verzend huis in ouderwetse luxe en heimweespullen, Manufactum. Doet ook in kerststallen, maar voor miljonairs. Een stal voor 80 euro, Jezus in een kribje met wit houten jurkje aan (ook niet moe ders mooiste) voor 41,50 euro. Merkwaardig, zijn houten moeder is een euro duurder, 42.50. Mooi is ze wel zoals ze daar knielt bij de kribbe. Een liggende os, lelijk, ge woon mislukt eigenlijk, kost maar liefst 50 euro. Maar echt een knap staaltje hout snijwerk is de zwarte geit met roze uier die 38,50 euro moet kosten. Het is van alle figuurtjes van Ma nufactum de meest geloofwaardi ge. Toch heb ik liever de levensech te dierenfiguren van Schleich. Ik kocht voor mijn kerststal een plas tic Veluws wild zwijn met jong. Maar dat mag waarschijnlijk ook weer niet van de partij. Charl's Toys: www.mijnwin- kel.nl/shop27230 TinkerBell: www.tinkerbelltoys.nl Manufactum: www.manufactum.de luusudue juuiLii nuiiiiann Ian Curtis een einde aan zijn le ven. „Ze was erg uit haar doen toen ze terugkwam", vertelt Courtney Love in The Sunday Telegraph. Ze geeft zichzelf de schuld. „Ik was helemaal verge ten waar de film ook alweer over ging." Frances' vader Kurt Cobain pleegde zelfmoord toen ze nog een baby was. Dubrow, de zanger van hea- vy-metalband Quiet Riot, blijkt vorige maand op 52-jarige leef tijd te zijn overleden aan een overdosis cocaïne. Dat heeft zijn woordvoerster bevestigd naar aanleiding van de uitslag van een test. Dubrow heeft niet met opzet een overdosis van de drug ingenomen. De blonde zanger werd op 25 november dood aan getroffen in zijn woning in Las Vegas. Toen liet de politie al we ten dat er geen verdachte om standigheden waren. Quiet Riot is het meest bekend van de hit cover Cum on feel the noise, uit 1983. Ze stapte met twee blauwe ogen uit een New Yorkse kliniek, maar popster Madonna houdt stug vol dat ze nog nooit cosme tische chirurgie heeft ondergaan. Er zijn foto's verschenen waarop Madonna (49) de gevolgen van de ingreep probeert te verbergen achter een enorme zonnebril. Maar de blauwe kringen rond haar ogen waren nog steeds zichtbaar. Volgens Madonna is haar jeugdige en afgetrainde ui terlijk te danken aan yoga en veel fitness oefeningen w ALLEMENSEN Ook Hollywood-sterren ontko men niet aan de inbraakgolf die al maanden in Los Angeles woedt. Het nieuwste slachtoffer in de lange reeks inbraken is ac trice Charlize Theron. Dieven drongen deze week binnen in haar villa in de Hollywood Hills. De politie doet verder nog geen mededelingen. Sinds de zomer zijn al tientallen bewoners van rijke wijken als Bel Air en Bever ly Hills het slachtoffer geworden van soortgelijke berovingen. On der hen ook countryzangeres Faith Hill, filmregisseur William Friedkin The Exorcisten Duran Duran-gitarist John Taylor. De totale buit bedraagt volgens de politie al ruim 7 miljoen dollar. Actrice en rockster Courtney Lo ve schrok onlangs behoorlijk toen haar dochter Frances Bean een keertje zonder haar de stad inging. 'Frannie', 15, ging samen met een dochter van Sting naar de bioscoop. Tot haar schrik ging die over zelfmoord: in Con trol maakt Joy Division-zanger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21